Sale Winkelen in Goes Vreugde om nieuwe bushalte is van korte duur D66: uitspraak koopzondag Calvijn is eerste alcoholvrije school TOT 50% LÜ i8l i Cherry Kind gewond bij eenzijdig ongeluk Gemeente laat prullenbakken verwijderen Liefhebbers kunnen mee met de beiaardier KOOPAVONDEN KOOPZONDAG donderdag 20 december 2012 Stefan Koeman 'Energiedrankjes zitten vol met suiker en cafeine. Ze geven je in eerste instantie het gevoel dat je meer energie krijgt, maar aan het eind van het verhaal heb je juist minder energie.' door Rob Paardekam sint-maartensdijk - Nadat Con- nexxion een bushalte had aange legd aan de provinciale weg tussen Stavenisse en Sint-Maartensdijk kon een jongen eindelijk met het reguliere openbaar vervoer naar school. De vreugde was echter van korte duur, want de provincie haal de de bushalte na twee weken weer weg. De SP in provinciale sta ten is boos en heeft om ophelde ring gevraagd. De betreffende jongen is door een handicap niet in staat om een gro te afstand af te leggen naar een bushalte. Daarom werd hij met speciaal vervoer naar zijn school in Bergen op Zoom gebracht. Zijn ouders spraken bij de gemeen te de wens uit voor een bushalte aan de provinciale weg, ter hoogte van de Koekoeksweg. Dat is vlak bij hun woning. Ze vonden een luisterend oor. De gemeente bena derde Connexxion en binnen de kortste keren was de nieuwe bus halte een feit, zodat de jongen ein delijk met de 'gewone' bus naar school kon. „Het was een win-win-situatie", stelt statenlid Roland van Tilborg van de SP. „Want behalve dat het fijn was voor deze jongen, scheel de het ook de gemeente geld. Die verstrekte immers een bijdrage voor het speciale vervoer. Verder werd de halte al heel snel door veel andere mensen gebruikt Hij voorzag dus duidelijk in een be hoefte." Dat de provincie de halte na twee weken liet weghalen, heeft volgens de SP'er te maken met de veilig heid. Het zou gevaarlijk zijn om de bus op de betreffende 8o-kilo- meterweg te laten stoppen. Omdat er geen zogeheten haltekom aan wezig is, staat de bus stil op de rij baan. Van Tilborg zegt niet ongevoelig te zijn voor het argument van de vei ligheid. „Maar ik constateer dat op andere plekken in de provincie wel bussen op de rijbaan mogen stoppen op gelijksoortige wegen. Waarom hier dan niet? Dat is niet uit te leggen." De SP'er heeft schriftelijke vragen gesteld aan gedeputeerde staten. Hij wil dat de bushalte zo snel mo gelijk terugkomt. Als de provincie het te geva'arlijk vind dat de bus op de rijbaan stilstaat, moet vol gens hem een uitwijkvoorziening langs de weg worden getroffen. „Ik snap dat de betreffende locatie niet de meest geschikte is voor een bushalte, mede door de glooiing die je daar hebt in de weg. Maar er moet toch een oplossing te beden ken zijn? Ik hoop dat de partijen snel met elkaar gaan praten." door Nadia Berkelder goes - D66 wil de Goese politiek vanavond dwingen tot een uit spraak over de uitbreiding van het aantal koopzondagen. De fractie dient daarvoor een motie in. Voor een ruimere zondagsopen stelling is een meerderheid in de gemeenteraad (WD, PvdA, D66 en GroenLinks), maar de coalitie partijen hebben afgesproken deze periode geen uitbreidingen toe te staan. Coalitiepartner CDA is er geen voorstander van. D66 heeft in november ook al eens voorgesteld het aantal koop zondagen in Goes uit te breiden. Toen bleek dat de coalitiepartijen niet op hun afspraak wilden terug komen, heeft D66 het voorstel toen terug getrokken. Nu het college alle supermarkten toestaat om op zondag open te gaan, vooruitlopend op de wijzi ging van de winkeltijdenwet, vindt D66 het eerlijk om de ande re winkels ook die mogelijkheid te geven. De fractie wil één koopzon dag per maand. Leerlingen van de Julianaschool in 's-Gravenpolder gingen aan de slag met de rookrobot. door Nadia Berkelder krabbendijke - Het Calvijncollege in Krabbendijke heeft het predi kaat 'alcholvrije school' gekregen. Dat werd woensdag door burge meester Jan Huisman overhandigd tijdens een speciale ouderavond. Op een alcoholvrije school kun nen leerlingen geen alcohol krij gen tijdens feesten, is de werk week alcoholvrij, ook als die in een ver buitenland is en drinken leerkrachten ook geen druppel als er leerlingen op school zijn. De re gels worden bovendien gecontro leerd. Overtreders worden be straft. In Zeeland zijn acht scholen die het predikaat 'alcoholvrije school' krijgen. „Veel scholen willen wel die kant op, maar zijn nog niet zo ver', zegt Mischa Laeven van het project 'Laat ze niet Verzuipen'. „Controle is echt een belangrijk onderdeel van het keurmerk; scho len dienen bijvoorbeeld te contro leren of leerlingen niet indrinken voor een schoolfeest of een fles drank in de bosjes of ergens op school hebben verstopt. Kinderen en ouders moeten weten dat alco holgebruik bestraft wordt." Scholen kunnen gebruik maken van blaasapparatuur die Indigo - de organisatie die zich bezig houdt met voorlichting over drank en drugs aan jongeren in Zeeland - be schikbaar heeft. WÊJjjmMm êti mmm I inimmimmimnimm opril grote markt 11, goes www.cherrylin.nl kapelle - Om vernieling te voorko men verdwijdert de gemeente Ka pelle deze week tijdelijk een groot aantal prullenbakken. Het gaat om de bakken in het hele centrum van Kapelle, het parkeer terrein van sportpark Het Groene Woud, de Langegracht en de par ken Ambachtsherenwegeling en Cederhof. Verder worden prullenbakken tij delijk verwijderd van het Markt plein in Biezelinge en het Dorps plein in Wemeldinge. De gemeente laat tevens de glij baan achter de Emté-supermarkt in Kapelle weghalen. Ook alle kle- dingbakken gaan tijdelijk weg. goes - Een auto, met daarin twee jongetjes, is woensdag aan het be gin van de middag van de dijk afge reden aan de Kattendijksedijk tus sen Goes en Kattendijke. De brandweer heeft geholpen om de twee jongens (6) en een volwas sen -vrouw (28) uit de auto te ha len. Eén kind is met een botbreuk naar het ziekenhuis gebracht. De vrouw heeft volgens de politie door onbekende oorzaak de macht over het stuur verloren. Eerst kwam ze op het lager gelegen fiets pad terecht om daarna nog verder van de dijk af te glijden. tholen - Gemeentelijk beiaardier Gerard de Waardt speelt zaterdag in Tholen en Sint-Maartensdijk. Hij brengt een muzikale impressie geïnspireerd op de nine lessons and carols. Tussen 11.00 en 12.00 uur speelt De Waardt in de Neder lands Hervormde kerk in Sint- Maartensdijk. 's Middags tussen 14.00 en 15.00 uur wordt de stad huisbeiaard in Tholen bespeeld. Mensen die het leuk vinden, kun nen in die laatste plaats mee naar boven om De Waardt aan het werk te zien. Ze mogen zich om 13.45 uur melden aan de voet van het voormalige stadhuis. Maxi maal 20 mensen kunnen mee. Donderdag 20 en vrijdag 21 december 23 december 13.00 -17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52