f 2oI zeeland Middelburg wil geen wietshop bij station vreugdevuren Calvijn is eerste alcoholvrije school TMC Stefan Koeman Kapelle verbiedt donderdag 20 december 2012 middelburg - De aanvraag van de stichting We Smoke om een niet-commerciële coffeeshop an nex cannabis-informatiecentrum te vestigen in het Middelburgse Stationsgebied is door het college van B en W afgewezen. Volgens woordvoerder Dimitri Breeuwer van We Smoke zou de 'cannatheek' uit twee tijdelijke ge bouwen bestaan. In het ene zou een wietshop komen en in de an dere een voorlichtingscentrum. Het plan is afgewezen omdat de strook tussen de Kanaalweg en het spoor de bestemming kantoor heeft. Bovendien zou een wiet shop tot veel extra verkeer leiden op de drukke Kanaalweg. De strook ligt al jaren braak: er waren plannen om er het nieuwe kan toor van Woongoed Middelburg of de Kamer van Koophandel te vestigen. Naast bezwaren gebaseerd op het bestemmingsplan staat in de afwij zing verder dat 'het risico bestaat dat scholieren een bezoek zullen brengen aan de cannatheek' en dat aan een wietwinkel op deze loca tie nadelige effecten voor het ima go van de stad verbonden kunnen zijn'. Overigens besloot de gemeen teraad vorig jaar het thema coffee shop te laten rusten tot de verkie zingen van 2014. We Smoke heeft ook in Terneuzen een plan voor een cannatheek ontvouwd. 'Energiedrankjes zitten vol met suiker en cafeine. Ze geven je in eerste instantie het gevoel dat je meer energie krijgt, maar aan het eind van het verhaal heb je juist minder energie.' Leerlingen van de Julianaschool in 's-Gravenpolder gingen aan de slag met de rookrobot. foto Mechteld Ja kapelle - Het is dit jaar tijdens de jaar met oudjaar wisseling niet toe gestaan om vreugdevuren te ont steken in de dorpen in de gemeen te Kapelle. Dat heeft het gemeentebestuur woensdag bekend gemaakt Er wor den dan ook geen plaatsen aange wezen waar een vreugdevuur kan worden aangestoken. Het verbod is ingesteld uit veiligheidsoverwe gingen. Er wordt opgetreden als er toch een fikkie wordt gestookt. door Nadia Berkelder krabbendijke - Het Calvijncollege in Krabbendijke heeft het predi kaat 'alcholvrije school' gekregen. Dat werd woensdag door burge meester Jan Huisman overhandigd tijdens een speciale ouderavond. Op een alcoholvrije school kun nen leerlingen geen alcohol krij gen tijdens feesten, is de werk week alcoholvrij, ook als die in een ver buitenland is en drinken leerkrachten ook geen druppel als er leerlingen op school zijn. De re gels worden bovendien gecontro leerd. Overtreders worden be straft In Zeeland zijn acht scholen die het predikaat 'alcoholvrije school' krijgen. „Veel scholen willen wel die kant op, maar zijn nog niet zo ver','zegt Mischa Laeven van het project 'Laat ze niet Verzuipen'. „Controle is een belangrijk onder deel van het keurmerk; scholen dienen bijvoorbeeld te controleren of leerlingen niet indrinken voor een schoolfeest of een fles drank in de bosjes of ergens op school hebben verstopt Kinderen en ouders moeten weten dat alcohol gebruik bestraft wordt." Scholen kunnen gebruik maken van blaasapparatuur die Indigo - de organisatie die zich bezig houdt met voorlichting over drank en drugs aan jongeren in Zeeland - be schikbaar heeft. Alcohol en jeugd De leeftijd waarop jongeren in de winkel of in een café alcohol kunn- ne kopen wordt binnenkort opge hoogd naar achttien jaar. Dat staat in het regeerakkoord Rutte II. Volgens het Trimbos Instituut is dat een effectief middel om de schadelijke effecten van alcohol te gen te gaan. Nu wordt nog onderscheid ge maakt tussen licht-alcoholische drank (16 jaar) en sterke drank (18 jaar). Dat verandert dus. AANGEPASTE OPENINGSTIJDEN: Maandag Woensdag alle winkels Maandag yy:i alle winkels Dinsdag alle winkels Allewinkels van 12.00 tot 17.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur ww.tmcwoonw TIVIC Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 33 TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 rinkels.nl TMC Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 (0164) 27 44 77 TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 02 Woonideeën voor iedereen! TMC WoonWenz Marconistraat 15-15A-15B (0113) 22 41 19 EXECUTIEVEILING (ex art. 3:268 BW juncto 3:254 BW) op 31 januari 2013 zal vanaf 9:00 uur online via https://onlineverkoop.dtz.nl/ en in het kantoor van DTZ Zadelhoff aan de Apollolaan 150 te Amsterdam t.o.v. notaris mr. F. Stroücken, verbonden aan CMS Derks Star Busmann N.V. te Amsterdam, krachtens de artikelen 3:268 juncto 3:254 van het Burgerlijk Wetboek, in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning executoriaal verkocht worden: 1BEDRIJFSLOODS, HERTZWEG 15 te 4338 PX MIDDELBURG kadastraal bekend Gemeente Middelburg, sectie M, nummer 725, groot 10 are en'4 centiare: 2. BEDRIJFSUNIT, HERTZWEG 36 te 4338 PX MIDDELBURG kadastraal bekend Gemeente Middelburg, sectie M, nummer 754, groot 6 are en 64 centiare en 1/8 onverdeeld aandeel in een mandelig perceel grond (uitweg van en naar de Hertzweg) kadastraal.bekend Gemeente Middel burg, sectie M, nummer 755, groot 3 are en 69 centiare. De objecten 1 en 2 zullen elk afzonderlijk worden geveild en daarna in combinatie in slag worden gelegd. Tot en met woensdag 16 januari 2013 kan schriftelijk en onherroepelijk, onvoorwaardelijk en zonder enig voorbehoud een bod gedaan worden, gericht aan het adres van de notaris: CMS Derks Star Busmann N.V., t.a.v. mr. F. Stroucken, Postbus 94700,1090 GS Amsterdam. Een verkoper is niet verplicht op de bieding in te gaan. Veilingcondities zullen uiterlijk 8 dagen voor de veiling ter inzage liggen ten kantore van de notaris en zullen op de website van DTZ als mede op www.veillngnotaris.nl worden gepubliceerd. b Nadere inlichtingen worden verstrekt via https://onlineverkoop.dtz.nl/ BIQSN ZQQGlhOlT Op de website kunt u ook de datum en tijd van de kijkdag vinden. DTZ Zadelhoff v.o.f., tel. 020-6644644, e-mail: onlineverkoop@dtz.nl Wat betreft juridische vragen kunt u contact opnemen met mevrouw mr. G.G. Schuitert, verbonden aan CMS Derks Star Busmann N.V., op tel. 020-3016443 of per e-mail gerinda.schuitert@cms-dsb.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48