Afgelast Concert at Sea opende ogen SCHOUWEN-DUIVELAND Uitbundig, uitbundiger, uitbundigst Verdubbeling Sloeweg kan beginnen almanak Vuurwerk DONDERDAG 20 december 2012 17 PZC De Rederijkers zoekt 'Watermensen' 19 Rapport kritisch over slechte communicatie tussen alle betrokken partijen door Melita Lanting ZIERIKZEE - In aanloop naar en tij dens Concert at Sea 2011 - de edi tie die gedeeltelijk werd afgelast - heeft het op cruciale momenten ontbroken aan onderlinge afstem ming, toetsing en communicatie. Dat blijkt uit de evaluatie CaS 2011 die in handen is van deze krant. De aanbevelingen voor verbete ring zijn inmiddels overgenomen. Het gebrek aan onderlinge afstem ming kwam vooral op de vrijdaga vond aan het licht, toen na afloop van de hoofdact opstoppingen ont stonden bij de brug richting het busplatform. Door de weersom standigheden wilden veel mensen gelijktijdig weg. Dat leidde tot op stoppingen. Hierop is niet ingegre pen door de beveiligingsorganisa tie. Er was ook nauwelijks onder linge afstemming waardoor er geen overzicht en coördinatie was. Afstemming werd bovendien be moeilijkt door slechte verbindin gen. De politie vond die avond de situa tie te gevaarlijk worden en greep in. Alleen werden de verantwoor delijke mensen op het terrein voor de veiligheid hierover niet inge licht Dat kwam omdat de man die dat moest doen geen bereik had met zijn mobiele telefoon. Achteraf was er vanuit de organisa tie en andere betrokkenen kritiek op dit politieoptreden. Het rapport - opgesteld door het Kenniscentrum Evenementenbe- leid - heeft ook de besluitvorming rond de afgelasting van de zater dag onderzocht. Daaruit blijkt dat ®Ktï!3g®S5S5SSSKSM®S vrijdagavond al duidelijk was dat zaterdag een groot probleem zou worden. 1-Iet waaide veel te hard. Uiteindelijk viel zaterdag om 11.00 uur het besluit. De onderzoekers bekritiseren de manier waarop de afgelasting tot stand is gekomen. Dat besluit is ge nomen in samenspraak met een team waarin veel mensen van de organisatie zaten. Zij hadden be lang bij een gemeentelijke afgelas ting in verband met de verzeke ring. Het besluit als zodanig staat overigens niet ter discussie. In het rapport staan veel aanbeve lingen voor gemeente, veiligheids- rëgio, organisatie en politie, zoals een meer professionele afstand tus sen organisatie en controlerende instanties, betere communicatie onderling, delen van informatie en strakkere controle. „En crowd- management was een belangrijk verbeterpunt", zegt Rabelink. „Het is goed kritisch te blijven kijken." Bij de editie van het afgelopen jaar zijn maatregelen genomen om op stoppingen bij vertrèk te voorko- RENESSE - Wie de Hogezoom van Renesse na dert kan het niet ontgaan: bij feestcafé De Zoom is het kerstsfeer. Lampjes kleuren het pand blauw en wit en gelijktijdig is ook het aangrenzende pleintje meegenomen. De Zoom lijkt een uitzondering te zijn dit jaar. Veel kerstversiering bij bedrijven en huizen is wat ingetogen. Misschien een gevolg van de crisis en de bijbehorende neiging tot ingeto- HEINKENSZAND - Door een uit spraak van de Raad van State staat de brug open voor de verdubbe ling van de Sloeweg. Het bestem mingsplan is onherroepelijk gewor den, zeiden de Borselse wethou ders Jan Zandee en Ad Schenk in een reactie op de uitspraak. Zandee praat binnenkort met gede puteerde Kees van Beveren over het vervroegen van de werkzaam heden, van 2014 naar medio 2013. „Nu kan de provincie concreet za ken doen met de grondeigenaren." De Raad van State verklaarde don derdag de bezwaren van de dorps raad van Nieuwdorp (pleidooi voor een veilige fietsoversteek), de Vereniging van Eigenaren van het vakantiepark Stelleplas in Hein1 kenszand (vrees voor verkeersla waai) en een agrariër die vond dat hij te veel grond moet inleveren voor de brede middenberm, onge grond. „De gemeente is op alle on derdelen in gelijk gesteld. Dit is echt een stap vooruit in de ontwik keling van de Sloeweg. Nu kunnen we het tempo erin houden", aldus wethouder Ad Schenk. De Raad van State vindt een fietstunnel niet nodig vanwege een geplande rotonde in de Sloeweg. genheid. Bij De Zoom worden de lampjes juist ingezet om op te vallen en mensen te trek ken. foto Dirk-Jan Gjeltema. Tip? redactie@pzc.nl Her is weer de tijd dat iedereen voor gelicht moet worden over zevenklap pers, gillende keukenmeiden, great balls of fire en ander knallend, gillend en kleurrijk ongerief dat on der de verzamelnaam vuurwerk valt. Dus pakte die verslaggeefster van een provinciale krant uit Zeeland de telefoon om de ene na de andere vuurwerkverkoper te bevragen over de stand van zaken. Ze vuurde een lijst van vragen door de telefoon af en kreeg, zo bleek uit haar reacties, allerlei interessante wetenswaardig heden te horen. Vol begrip hoorde ze de verhalen aan en ze had ook duide lijk een beeld bij de antwoorden, bleek wel toen ze zei: „Dus dat vuur werk moet je bij voorkeur bij de bu ren afsteken, anders blijf je vegen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45