bieden volop variatie 22 lui donderdag 20 december 2012 Concerten in kerstsfeer Oe komende dagen is het aanbod aan kerstconcerten nog overweldigend. Die lopen zeer uiteen, van klassieke concer ten in een op de kersttijd afgestemde entourage tot en met swingende jazz- versies van overbekend kerstrepertoi re. Keuze genoeg. Zeeuws Jeugdorkest Aan het kerstconcert van het Zeeuws Jeugdorkest doen bijna zestig musici - van jong tot oud - mee. Het orkest geeft het con cert samen met Kamerorkest Archi Amici uit Bréda. Bijzonder is dat het de eerste keer is dat alie drie de orkesten van het Zeeuws Jeugdorkest meedoen: het Jeugdorkest, het Studenten orkest en de nieuwe telg in het gezelschap: het Jong ZJO (muzi kanten, vooralsnog alleen violisten, tussen de 10 en 12 jaar). In wisselende samenstelling brengen zij een afwisselend program ma met kerstliedjes en werken van onder anderen Bach, Vivaldi en Mozart. Zaterdag 22 december, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 Kamerkoor Hulst Organist" en dirigent Jo Ivens kan worden beschouwd als de nes- tor van het muziekleven in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Hij is al ve le jaren een begrip in Hulst en ver daarbuiten. Met zijn Kamer koor Hulst brengt hij kerstliederen uit heden en verleden in de Willibrordusbasiliek in Hulst. Op het programma staan werken van onder anderen Clemens non papa, Hassler, Vittoria, Praetorius, Tsjaikovski en Poulenc, evenals een aantal traditionele kerstliederen, waaronder bewer kingen van Ivens zelf. Marcel Magnus, organist van de basiliek, verzorgt enkele instrumentale intermezzi. Vrijdag 21 december, Willibrordusbasiliek, Hulst, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42