Van stevige rock tot sprookjesmusical 6 luit donderdag 20 december 2012 Scheldetheater, 20.00 uur Themafeest Bang a Rang Apocalypse. De Pit 20.00 uur Vüssïngen o Concert Cultikoor. Ter Reede, 19.30 uur 2e editie Passing Tones, met Kwerfvas- te, NaNa en headliner Krampfhaft. De Piek,: 21,00 uur. pelfe 'Kerstvaesjes' Muziekvereniging OKK. Markt, 14.3045.15 uur ZATERDAG 22 DECEMBER Arnemuiden Kerstzangavond mmv o.a. De Lofstem. Hervormde kerk. 19.00 uur Goes Dutch Swing College Band: 'Kerst met o Familievoorstelling:Tang Gelukkig'. ooi he oej i ai 't Spiegeltheater, 20.00 uur o Dé Sultan en de lood met o.a. Helmen Woudenberg. Schouwburg, 20.00 uur o Kerstconcert Grootkoor Zeeland. Nieuwe Kerk, 20.00 uur Kerstconcert Zeeuws Jeugdorkest, Ka merorkest Archi Amici uit Breda, het Stu dentenorkest en het Jong ZjO Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Noordgouwe Kerstconcert Tres Calides Driekoningenkerk, 20.00 uur Gost-Soubisrg Kerstconcert Middelburgs Muziek korps. Historische kerk, 20.00 uur Podiumagenda DONDERDAG 20 DECEMBER Goes Kleinkunstprogramma 'Vlieguur' van Louise Korthals. 't Beest, 20.30 uur Middelburg Themaravorid 'Songs from the heart'. De Spot, 20.00 uur o Tienerkoor Zeeuwse-Muziekschool. Doopsgezinde kerk, 19,30 uur. VRIJDAG 21 DECEMBER Goes Metaiband Herder The 11 th Hour. 't Beest, 20,30 uur Hulst Kerstliederen door Kamerkoor Hulst, li 1 rordusbasiliek, 20 00 uur Kapelle Kerstconcert Zws Vocaal Ensemble. Hervormde kerk, 20.15 uur Koudekerke Kerstconcert Christelijk Gemengd Koor Capeila Veerensis. Michaelskerk, 20.00 uur Middelburg Jeans 22 'Dynamite'. Schouwburg, 20.00 uur Terneuzen Maikel Harte: Als het aan de Maya's ligt. Lils Mackintosh'. Dc Mythe, 20.00 uur Kerstconcert door vijf koren van Peter Wildeman en Joost van Belzen. Maria Magdalenakerk, 19.30 uur Groede Adrie Oosterling speelt De terugkeer van de zon en zo... De Twee Duiven, 20.30 uur Kloetinge 'A festival öf lessons and carols' door vocaal ensemble Musica Cordis. Geerteskerk, 20.00 uur Kwadendamme Veertiende editie Indoor Bluesfestival. De Burcht, 20.00 uur Middelburg o Madrigaalkoor Zeeuwse Muziekschool. De Drvkkery, 16.00-17.15 uur Er wordt dezer dagen vooral volop gezon gen op de Zeeuwse podia: in kerststijl (zie ook pagina 22 en 23), maar ook anderszins: van stevige rock tot sprookjesmusical. Op deze pagina's vijf tips voor een avondje - of een middagje - uit én een zo compleet moge lijk overzicht van alle voorstellingen en con certen. Indoorbluesfestival Kwadendamme Het is een mooie traditie op de zaterdag vóór Kerstmis: de binnenver- sie van hét grote Bluesfestival Kwadendamme. Op de veertiende editie van het Indoorbluesfestival zijn The Veldman Brothers en Sugar Boy the Sinners de belangrijkste namen. The Veldman Brothers sleepten vo rig jaar bij de Dutch Blues Award de titel voor beste band in de wacht. Dit jaar is de band opnieuw genomineerd. De jonge bluesband Sugar Boy The Sinners (foto) schreef in septem ber de Dutch Blues Challenge op zijn naam en mag daardoor Neder land gaan vertegenwoordigen bij de IBC, de International Blues Challen ge die in februari 2013 in Memphis wordt gehouden. Verder treden The Goon Mat feat. Lord Bernardo (vervangt Jive For Your Life, die wegens ziekte heeft afgezegd) en Tiny Legs Tim op. Het evenement loopt ook alvast vooruit op het grote Bluesfestival Kwaden damme, op 10 en 11 mei 2013. De combitickets gaan in de verkoop en de eerste zes namen worden onthuld. Zaterdag 22 december, De Burcht, Kwadendamme, 20.00 uur. Passie, plezier en emotie bij Jeans Na het succes van de vorige voorstelling, Grown Up!, brengt Jeans de 22e editie op de planken. Dynamite heet de nieuwe show en de kern van de voorstelling is passie, plezier en emotie. Jeans geldt als een bijzonder theaterfenomeen: het is geen musical, geen revue, geen cabaret en geen popconcert. Een Jeans-avond bevat minimaal vijftig grote hits, uit het verre en nabije verleden. Deze worden niet gekopi eerd, maar op een geheel eigen wijze ten gehore in een swingende, twee uur durende voorstelling Jeans begon in 1986 als een workshop, maar groeide al snel uit tot een vol waardige theaterproductie. Het idee erachter is jonge mensen met talent een professioneel podium te bieden en hun de kans te geven om zich te bewijzen voor het grote theaterpubliek. In de loop der jaren heeft jeans een trouwe aanhang opgebouwd. Vrijdag 21 december, Schouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Zaterdag 5 januari, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26