W Hulst staat in de steigers Kerstcross bij Stelleplas in Heinkenszand Groene Ster bekert tegen eredivisionist donderdag 20 december 2012 2-7 We hebben duizend flyers uitgedeeld, reclame gemaakt in Cine City en de social media gebruikt We willen die zaal helemaal vol hebben.' 'Een paar weken geleden wonnen we met 10-2 van FC Westland. Dat was echt de beste wedstrijd die we de afgelopen jaren hebben gespeeld.' Youssef Afkir, voorzitter van Groene Ster Groene Ster-speler Hoessein Bouzambou MIDDELBURG - Bij recreatieterrein de Stelleplas in Heinkenszand wordt zaterdag voor de tweede keer een Kerstcross voor hardlo pers gehouden. De wedstrijd is een initiatief van Jan Roose, die het crossen populair wil maken. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur met twee wedstrijden voor pupillen over 980 meter. Daarna is het de beurt aan de iets oudere jeugd over i960 en 2380 meter en om 14.00 uur starten alle dames vanaf A junior en de jon gens B. Zij lopen drie grote ron den van 1500 meter-rond de vijver. Om 14.30 uur volgt dan de wed strijd voor alle mannen vanaf A ju nioren over 7500 meter, dus vijf grote ronden. De wedstrijden staan open voor iedereen, maar le den van een atletiekvereniging kunnen gratis meedoen, terwijl niet leden 2 euro inschrijfgeld beta len. Alle deelnemers krijgen een naturaprijsje en de winnaars per categorie nog een medaille. In schrijven: ter plaatse vanaf 11.45 uur of via e-mail naar jacroose@hetnet.nl. MIDDELBURG Ruud Linders langer bij Rillandia Ruud Linders is ook volgend sei zoen trainer van voetbalvereniging Rillandia. De club en trainer bereikten deze week een akkoord over verlening van de samenwerking. De 51-jarige oefenmeester uit Huij- bergen is bezig aan zijn tweede sei zoen bij het elftal, dat momenteel laatste staat in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal. De ploeg maakt een moeilijke pe riode door en heeft pas zeven pun ten behaald in twaalf competitie wedstrijden. door René van Stee HULST - Als het aan de initiatiefne mers Gerard Mink en Fons de Wil de ligt, gaat de nieuwe voetbalclub W Hulst met ingang van volgend seizoen de wei in. De nieuwe club wil medegebruiker worden van de accommodatie van zondagclub W Terhole. Op die wijze zou de nieu we zaterdagvoetbalvereniging al eerder aan de. competitie kunnen beginnen dan was voorzien. In eerste instantie mikte W Hulst, waarvan de oprichtingsplan nen dateren van juli vorig jaar, op een nieuwe accommodatie in Hulst zelf. Die plannen bleken niet haalbaar. De club wil in Oost-Zeeuws-Vlaanderen, waar het zondagvoetbal domineert en waar bij een aantal clubs senioren- teams ook op zaterdag in competi tieverband spelen, een alternatief bieden voor seniorenvoetballers en -voetbalsters die graag op zater dag willen spelen. Het potentieel is nadrukkelijk aanwezig, zegt Mink, net als De Wilde voorheen actief bij HW'24 uit Hulst. „Om te mogen starten voldoen we aan de^ minimale KNVB-eis van drie teams, waaronder een standaard team in de vierde klasse zaterdag en een jeugdploeg. In ons geval gaat het dan om C-junioren. We hebben ook volop vrijwilligers tot onze beschikking. Er is dus geen enkel beletsel om eraan te begin nen." Zowel de gemeente Hulst (eige naar van de velden in Terhole) als W Terhole staat niet bij voorbaat afwijzend tegenover het initiatief van W Hulst. Er liggen echter nog wat hobbels op de weg. Zo wordt onder meer bekeken of de accom modatie in Terhole (één speelveld en een trainingsveld) geschikt is om een tweede club onderdak te bieden. „Het gaat dan om de be lastbaarheid van de velden", ver duidelijkt de Hulster sportwethou der Frank van Driessche. „En er spelen andere zaken. Zoals de huur van de velden en de mogelij ke inkadering van W Hulst in het gemeentelijke subsidiebeleid." Voorzitter Karei Freijzer van W Terhole, dat over twee senioren teams en een gecombineerd elftal van B-junioren beschikt, wacht de onderhandelingen tussen de ge meente en W Hulst af „Praten kan natuurlijk altijd, maar de ge meente is aan zet. Vooropstaat dat de komst van W Hulst niet ten koste mag gaan van W Terhole", verklaarde de preses. Freijzer ziet ook wel voordelen in de nieuwe si tuatie, waaronder een betere bezet tingsgraad van de accommodatie, mogelijk nieuwe aanwas bij Terho le zelf en meer volk in de kantine. Wethouder Van Driessche twijfelt niet aan de goede bedoelingen van W Hulst. Niettemin laat hij door schemeren dat hij er nog altijd niet zeker van is of er echt behoef te is aan een zaterdagvoetbalvereni ging in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Mink twijfelt daar absoluut niet aan. „Ik hoor van alle kanten dat ons initiatief aanslaat. En zonder de beperking van een kleine ac commodatie zoals die van Terhole, zouden we al veel grootschaliger van start kunnen gaan", legt hij uit. Mink voegt £r aan toe dat hij ten volle beseft dat voetbalclubs in de buurt niet blij zullen zijn met de komst van W Hulst „Aan de andere kant zien wij onszelf niet als de concurrent van andere vere nigingen. We willen puur ons ei gen ding doen. De tijd zal leren of we het bij het juiste eind hebben." Mink hoopt in januari groen licht te krijgen, waardoor W Hulst echt van start kan gaan. Inmiddels zou de club tien sponsors aan zich hebben gebonden. In januari moet het contract met de kledingleve- rancier worden getekend. MIDDELBURG Roadhouse Roadies spelen gelijk In het duel in de middenmoot van de regionale eerste klasse pool tus sen Roadhouse Roadies en Shar key's uit Breda werd de buit eerlijk verdeeld, 3-3. Dennis Dierickx mis te nog ritme en verloor van Brian Wetzel in een 2,5 uur durende par tij. Ook Chris van Renswoude en Jasper Vantricht konden hun draai niet vinden en verloren. De winst partijen kwamen op naam van Robbin Jobse, een knap spelende Mark van Wijngaarden en Rinus Witte. VLISSINGEN PWG 's-Gravenpolder bekert verder In de kwartfinale van de Zeeuwse dambeker heeft het viertal van PWG 's-Gravenpolder het maar op het nippertje gered. In de wed strijd tegen DSVF uit Sint Philips- land eindigden alle partijen in re mise. In de sneldambarrage maak te de bekerhouder korte metten en won met 8-0. Lammerenburg plaatste zich voor de halve finale dankzij een klinkende 8-0 zege op Souburg. Middelburg versloeg PWG 2 met 6-2 en Aagtekerke plaatste zich met dezelfde cijfers ten koste van Tholen. Stand eredivisie: Stand eerste divisie B: Leek-Vlissingen 339,5 km (volgens ANWB) y Eredivisionist Leekster Eagles moet vrijdag ruim 300 kilometer reizen om in Vlissingen te komen. De ontmoeting met Groene Ster Vlissingen is een duel in de achtste finales van de KNVB- beker. De wedstrijd begint om 21.15 uur in sporthal Baskensburg. Vlissingen CFE/VDL Groep FCK De Hommel Hovocubo FCM/Dichtbij AORC/Lebo JCK-Aiso TPP R'dam LZV Kuypers Leekster Eagles ZWVolendam Fermonia Boys Wed Pnt Voor Tegen Groene Ster Noordzee TZT/Bunga Melati Arcan/Greengarden BV Arentsburg FSG 7 FCV/Dorpscafé Willem II 11 13 38 36 8 FC Westland/Event PI. 11 13 54 65 9 Snoekie 11 11 49 60 10 ZWM/Campus 12 6 50 99 11 SV Lake Valley 12 0 26 92

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11