id Gekte om 'einde wereld' Ossi vindt de Na een massamoord 8 -w vS? dinsdag 18 december 2012 Tien jonge meisjes gedood bij explosie Bij een bomexplosie bij het dorp Dawlatzai, in het oosten van Afgha nistan, zijn gisteren tien meisjes tussen de 9 en 13 jaar om het leven gekomen. Ze waren hout aan het sprokkelen. Dat hebben de lokale autoriteiten bekendgemaakt. Twee andere meisjes raakten bij de explo sie zwaargewond en liggen in kri tieke toestand in het ziekenhuis. Het is niet duidelijk om wat voor explosief het ging. Mogelijk was het een oude landmijn. MANGALORE Verpleegster 'Kate-grap' begraven De Brits-Indiase verpleegkundige die zich verhing na een telefoon- grap van Australische dj's is giste ren begraven in India. De katholie ke Jacintha Saldanha (46) nam het gewraakte telefoontje aan in het ziekenhuis waar de vrouw van prins William, Kate, werd behan deld voor zwangerschapsmisselijk heid. Ze verbond de dj's door met een collega, die vervolgens medi sche informatie verstrekte. SAO PAULO Recordaantal scheidingen in Brazilië Een recordaantal mensen in Brazi lië is in 2011 gescheiden. Er werden 350.000 huwelijken ontbonden, zei het Zuid-Amerikaanse bureau voor statistiek IBGE gisteren. Dat waren er 46 procent meer dan in 2010. De reden voor de forse toename is een nieuwe wet die het eenvoudiger maakt om een scheiding aan te vra gen. Nu hoeven kijvende echtelie den niet eerst nog een jaar te wach ten. Arrestaties vanwege apocalyps 21-12-2012 Duitse bevolking behoorlijk verdeeld Het aflopen van de Maya kalender, komende vrijdag, veroorzaakt wereldwijd grote onrust. Onheilsprofeten wachten in Frankrijk op overgang naar 'an dere dimensie'. Sekteleden gearresteerd. BUGARACH - Over een paar dagen is het zover: het einde van de we reld. Dat is althans wat een hoop mensen voor mogelijk houden. Sommigen bereiden zich zelfs se rieus voor op '21-12-2012'. Een behoorlijk aantal onheilsprofe ten heeft zich verzameld bij een berg in Zuid-Frankrijk. Ze denken dat bij het gehucht Bugarach in de Pyreneeën een basis is geweest voor buitenaards leven. Te midden van de aardse chaos kan dan wel licht een handvol uitverkorenen ontkomen naar een 'andere dimen sie', is de gedachte. „Het lijkt grappig, maar zij zijn bloedserieus", zei de burgemees ter, die een jaar geleden al mokte dat de vaak in wit geklede profe ten 'een soort ufo-garage' hadden gemaakt van de berg. In het kielzog van de 'gelovigen' zijn internationale media als de BBC en CNN neergestreken. Ook is er extra politie om iedereen weg te houden die niet al in het dorp is. Ook letten agenten op de 'gelo vigen'. De vrees bestaat dat men sen zelfmoord plegen als de apoca lyps uitblijft. In China is afgelopen weekeinde opgeroepen tot kalmte over de voorspelling. Ook zijn bijna 100 le den van een sekte gearresteerd. De aanhangers van de 'Kerk van de Al machtige God' verspreidden pam fletten over het einde van de we reld en riepen naar verluidt op tot actie tegen de aardse overheid. De gekte rond het naderende ein de van de wereld zou ook een rol hebben gespeeld bij de man die af gelopen vrijdag 23 kinderen met een mes verwondde op een basis school in de Chinese provincie He- nan. Hij was 'psychologisch ge raakt' door voorspellingen over de naderende dag des oordeels, zo meldden de Chinese autoriteiten gisteren. De Amerikaanse ruimtevaartorga nisatie Nasa heeft duizenden brie ven gekregen over '21-12-2012'. Vooral kinderen zouden angstig zijn. De organisatie heeft zelfs een aparte pagina met vragen en ant woorden over de apocalyps op haar website. Ook in filmpjes op videowebsite YouTube ontkracht Nasa de jobstij dingen met wetenschappelijke ar gumenten. Alle geruststellingen van experts ten spijt, in het internettijdperk blijft een groep hardnekkig gelo ven in armageddon. Ook in Neder land houden websites zich met het thema bezig. In naam zijn de Duitse deelstaten in het oosten en westen een sterke unie, maar vraag niet naar het beeld dat ze in het oosten hebben van het westen. door John Jas Alweer 22 jaar zijn ze een politieke eenheid: één natie. Maar een nieuwe studie laat zien dat Duit sers uit het oosten en hun landge noten uit het westen van dezelfde soort twee subtypes zijn die nog behoorlijk verschillen. Ze denken heel anders over zichzelf en over de ander. Het blijkt dat mensen uit de voor malige DDR een behoorlijk posi tief beeld van zichzelf hebben en een erg negatief beeld van de land genoten in het westen. Gevraagd om een waardering te ge ven aan negatieve eigenschappen bij de anderen, zegt een gemiddel de Ossi (bewoner van het oostelij ke deel) dat Wessi's 71 procent sco ren voor arrogantie. Als alle per centages worden opgeteld en ge deeld door het aantal negatieve ei genschappen, is de totaalscore ruim 42 procent. Bij de positieve eigenschappen ligt dat slechts op 4 procent! Met andere woorden: de Ossi's zien de Wessi's helemaal niet zitten. Het onderzoek is verricht in op dracht van vier hogescholen in het oostelijke deel van Duitsland. Het is de bedoeling dat Duitsers zich bewust worden van vooroordelen om hen te helpen die te slechten. Dan lijkt er nog veel te moeten ge beuren. Opvallend is dat bewoners in het westen veel minder kritisch zijn op hun 'nieuwe' landgenoten. De score voor negatieve eigenschap pen ligt hier slechts op 25,3 pro cent, voor positieve karaktertrek ken op 18,8 procent. Over zichzelf zeggen Ossi's dat ze bescheiden zijn, terughoudend, creatief en hulpvaardig. De positie ve score ligt hier op bijna 50 pro cent. Hun landgenoten van voor bij de vroegere grens noemen ze dus in hoge mate arrogant, maar ook zeer gierig en bureaucratisch. In het westen zeggen bewoners dat ontevredenheid, wantrouwen en angst de boventoon voeren in het oosten. Kruislings zullen de labels 'Besser- wessi' en 'Jammerossi' voorlopig dus nog opgeplakt blijven worden. Duitsers uit het westen zijn overi- WASHINGTON - Amerikanen heb ben in november van dit jaar twee miljoen vuurwapens proberen te kopen, blijkt uit cijfers van de FBI. Nu wapenregulering de VS weer volop in de schijnwerpers staat na de schietpartij in Connecticut, kij ken media ook naar wapenverko pen die op recordhoogte zitten. Vorig maand kochten Amerikanen een recordaantal pistolen en gewe ren tijdens Black Friday, de dag dat aankopen voor Thanksgiving hun hoogtepunt bereiken. De FBI controleerde 154.000 aankopen. Dat was alleen op 23 november. In de hele maand onderzocht de fede rale politie twee miljoen aanko pen. De vice-president van de Na tionale Schietsport Vereniging (Na tional Shooting Sports Founda tion, NSSF) Lawrence Keane zei te gen CNN dat aanvalsgeweren - die hij liever sportgeweren noemt - 'vandaag de dag het populairste type wapen zijn voor Amerika nen'. Ze worden volgens Keane ge bruikt door jagers, sportschutters en veteranen die terugkeren uit oorlogsgebieden in Afghanistan. Ook burgers hebben deze zware wapens in huis om zich te bescher men tegen plunderaars na recente orkanen in de VS. De 20-jarige schutter Adam Lanza was volgens de wetten in Connec ticut te jong om wapens te bezit ten of te kopen. De minimumleef tijd in de oostelijke staat is 21 jaar. Zijn moeder Nancy Lanza was ech ter een fervente wapenverzame laar. Ze zou haar twee zoons (naast Adam ook de 24-jarige Ryan) regelmatig meegenomen hebben naar de schietbaan. Voormalig FBI-agent Brad Garrett: „Tenzij je een strafblad hebt, is het in Amerika vrij eenvouding om een wapen te kopen." Als schietpartijen in het verleden een indicatie geven, zal er na 'New town' wederom weinig gebeuren O AutoTrack.nl Oe zorgvuldige autosite. Win ook je aankoopbedrag terug! Koop in december of januari een occasion via AutoTrack.nl en win net als Michael, winnaar van 2008, het aankoopbedrag terug. Kijk op AutoTrack.nl voor de actie en de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8