Doorn en Loevestein nog niet iland 15 Zalando meest irritant Staatssecretaris Weekers in het nauw door partijgenoot Van Rey Vondst van lichaam parachutist in weiland 'ongelofelijk bizar' □AG DEAL dinsdag 18 december 2012 door Rudi Hofman TEUGE - Tien dagen. Zo lang heeft een omgekomen parachutistin een weiland nabij Luchthaven Teuge gelegen. Zijn lichaam werd giste ren gevonden door twee jagers. Het slachtoffer, een 48-jarige man uit Schijndel, voerde zijn fatale sprong op zaterdag 8 december uit. Niemand heeft de man als ver mist opgegeven. Boer Gerrit Weijers, de eigenaar van het weiland aan de Zanden- allee, had het '8 december-verhaal' 's middags al vernomen van een vertegenwoordiger van het Natio naal Paracentrum Teuge, die pools hoogte kwam nemen. Een woordvoerder van het para centrum gaf toe dat het registratie systeem van mensen die een sprong maken, niet waterdicht is. Op Teuge geldt na een sprong geen afmeldplicht. De twee jagers die de dode para chutist gisteren rond 12.15 uur aan troffen, zijn afkomstig uit De Vecht en Klarenbeek. Eén van hen belde direct 112. „Ongelooflijk bi zar en niet te beschrijven", noem de de jager uit De Vecht de lugube re vondst. Hij wenst net als zijn collega anoniem te blijven. „Eerst leek het een stuk landbouwplastic. Toen we dichterbij kwamen, za gen we iets roods en dachten we aan een pop van een duo-sprong. Even later was het duidelijk dat het om een lijk ging. Naast het lichaam zagen we een flink gat." Zo groot moet de impact van de val zijn geweest. „De parachute is absoluut nooit open gegaan", con cludeert de inwoner van De Vecht. „Natuurlijk ben ik geschrokken van deze vondst", zegt boer Weijers. „Het meest luguber vind ik het idee dat iemand hier zo lang in het weiland heeft gelegen." De vindplaats is op 300 meter van zijn boerderij. Vanaf de weg en het erf is deze plek niet goed zicht baar en Weijers was al een tijd niet in het weiland geweest. Onderzoek door de politie Noord en Oost-Gelderland in samenwer king met de Luchtvaartpolitie moet uitwijzen of dit klopt. Te vens moet duidelijk worden wat er precies is gebeurd. De Koninklij ke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart helpt hier ook bij. Zij kijkt specifiek naar de parachute. HILVERSUM - Het reclamespotje van internetwinkel Zalando is be kroond met de Loden Leeuw 2012. Dit is de prijs voor de meest irri tante reclame. Dat is gisteren bekendgemaakt in het Tros-programma Radar. Zalan do viel met hun geschreeuw en verkleedpartijen, zoals Radar zegt, deze twijfelachtige eer te beurt met maar liefst 62 procent van de stemmen. De Loden Leeuw voor de meest irritante BN'er in een re clame ging dit jaar naar Patricia Paay voor het Miljoenenspel. Patricia Paay kreeg 33 procent van de stemmen en versloeg daarmee Tatjana (Basic-Fit, 28 procent), Winston Gerschtanowitz (Vodafo- ne, 18 procent), Jörgen Raymann (Robijn, 13 procent) en Cas lansen Sc Jack Wouterse (C1000, 8 pro cent). Zalando liet Specsavers (15 pro cent), De Nederlandse Energie Maatschappij (11 procent), Sire (7 procent) en Simpel (5 procent) ver achter zich. De internetwinkel won vorig jaar dezelfde prijs voor hun 'nudisten'-commercial. Volgens de Tros zijn via internet 127.525 stemmen uitgebracht. ties vooral op regionaal niveau van belang zijn, roept Bussemaker loka le overheden op bij te dragen. Het verschil tussen de drie musea zit volgens de minister in de histo rische waarde, die in het geval van Loevestein en Doorn in de gebou wen zelf zit. „Het pand van Twen- the is mooi, maar heeft geen histo rische betekenis", zei Bussemaker. De bezuiniging voor Twenthe zou uiteindelijk betekenen dat het ge bouw in stand wordt gehouden, maar dat de deuren voor het pu bliek gesloten blijven. Bussemaker vindt die situatie 'niet wenselijk'. Ze vindt dat provincie en gemeen te haar 432.000 euro aan moeten vullen tot de benodigde 570.000 euro voor 2013. De minister wil het museum in principe ook daar na steunen om het de tijd te geven eigen inkomsten te genereren. Bussemaker kwam de Kamer giste ren tijdens het debat over de cul tuurbegroting ook tegemoet wat betreft een nationale fdmtop. Ze is bereid met collega Kamp van Eco nomische Zaken en de filmsector te praten over hoe te voorkomen dat filmmakers uitwijken naar het buitenland, omdat camerawerk en montage daar fiscaal minder belast zijn. De minister wil kijken of dat in Nederland ook kan, of dat het juist nodig is bij de Economische Commissie aan te kaarten of de la ge belastingen in België en Luxem burg geen oneerlijke concurrentie veroorzaken. Voor het Metropole Orkest, dat ei genlijk valt onder de mediabegro ting van staatsecretaris Sander Dekker, kon Bussemaker niets meer doen. Het orkest krijgt na au gustus 2013 geen subsidie meer van het Rijk en daarmee lijkt het doek gevallen voor het orkest. pagina 10 en 11: Nederlandse film emigreert bezet. Het was een oproep aan de Tweede Kamer de instantie niet op te heffen. foto Evert Elzinga/ANP DEN HAAG - WD-staatssecretaris Frans Weekers van Financiën komt steeds meer onder vuur door de affaire rond zijn van cor ruptie verdachte partijgenoot Jos van Rey. De oppositie in de Tweede Kamer wil weten of Weekers' band met Van Rey een rol heeft gespeeld bij de het standpunt van de staatsse cretaris over de sluiting van belas tingkantoren in Limburg. Weekers toonde zich begin dit jaar voor stander van het openhouden van het kantoor in Roermond, de stad waar Van Rey tot dit najaar wet houder was. Van Rey regelde tij dens de verkiezingscampagne voor Weekers een groot billboard langs de snelweg A73. De voorkeur van Weekers voor het belastingkantoor in Roermond bevreemdt de oppositie, omdat die afweek van het advies van de ondernemingsraad. Die koos voor Staatssecretaris Frans Weekers Venlo, dat ook de beste papieren heeft bij het ministerie van Bin nenlandse Zaken, dat over huisves ting van rijkskantoren gaaL Actualiteitenprogramma Nieuws- uur ging gisteren in op een brief die Van Rey dit voorjaar als wet houder schreef aan Weekers. De staatssecretaris leidde het schrij ven persoonlijk door naar een ambtenaar, maar heeft er zelf niets inhoudelijks mee gedaan, aidus zijn woordvoerster. In de brief vroeg Van Rey om een speciale fis cale regeling voor publieke ambts dragers. Van Rey is zowel privé als via een bv eigenaar van vastgoed. De commissie, die zijn integriteit onderzocht, gaf hem het advies dat bezit op afstand te zetten om de schijn van belangenverstrenge ling te voorkomen. Dat zou beteke nen dat hij voor het privévastgoed overdrachtsbelasting moest gaan betalen. Van Rey vond het niet te recht dat hij door zijn ambt fiscaal nadeel zou ondervinden. De regeling is er overigens nooit gekomen. Uitsluitend geldig op di. 18 DECEMBER 8/15 dgn Wintersport in TIROL Elders 315 INCLUSIEF verblijf in Gasthof Brunelle in Leutasch ontbijt diner Geniet van wintersport in skigebied Olympia Skiworld Innsbruck Zie: www.kras.nl waarom zou je meer betalen 8 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Sg; tenzij anöers vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteitenlonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5