Voedselbank krijgt van alle kanten hulp 20l zeeland Ondernemers Hulst slaken noodkreet a L. Nu ook in Geen bomen Terneuzen op voormalige Piet Vogelaar stortplaats ....als je 'm nodig hebt! Pit! fa Autokerstrit Geen Tholenaar 10-40% KORTING DP DE GEHELE COLLECTIE! Lammetjesdagen bij Schaapskooi Heinkenszand dinsdag 18 december 2012 Hulp Leerlingen van basisschool De Wegwijzer in Heinkens zand spaarden dit jaar 93 boodschappenpakketten van supermarkt Emté bij elkaar voor Voedselbank De Bevelanden. De school heeft al bekend gemaakt deze actie volgend jaar te willen herhalen. Livingstoneweg 44 in Goes Haarmanweg 4 in Terneuzen BICCEKERKE - Motor- en Autoclub de Zeeuwen houdt op Tweede Kerstdag (26 december) de traditio nele KerstriL Het is een puzzel-gezelligheidsrit voor het hele gezin, waar iedereen aan mee kan doen met de auto. In schrijven van 13.30 tot 14.00 uur in Cafe Juliana aan de Dorpsstraat 1 in Biggekerke. Voor de beginnende deelnemer(s) is er een eenvoudige puzzeltocht uitgezet met leuke opdrachten, die onderweg uitgezocht moeten wor den. Iedere deelnemer ontvangt een prijs. SCHERPENISSE - De Stichting Cora- zon uit Stavenisse krijgt geen toe stemming van de gemeente om op de voormalige vuilstortplaats Tut- telhoek bij Scherpenisse een plan tage met snelgroeiende bomen voor biomassa te beginnen. Volgens'B en W kunnen dergelijke activiteiten helemaal niet plaats vinden op de betreffende locatie. „In het omgevingsplan van de pro vincie staat dat voormalige stort plaatsen tot en met 2018 beter moeten worden afgedekt", zegt een woordvoerder. „Dat betekent dat de komende jaren extra grond moet worden aangebracht. Het aanleggen van een plantage is daar door onmogelijk." Verder is het idee in strijd met het bestemmingsplan. De voormalige stortplaats heeft een agrarische be stemming. „En wij zien de stich ting niet als een volledig agrarisch bedrijf', aldus de woordvoerder. De stichting, die op zegt te komen voor het klimaat, was gisteren niet bereikbaar voor een toelichting. THOLEN - De PZC heeft besloten dit jaar geen Tholenaar van het jaar te kiezen. Er zijn te weinig per sonen voorgedragen die voor deze eretitel in aanmerking zouden kun nen komen. WELKDM DP ONZE WINTER UITVERKOOP! EXTRA KOOPAVOND OP VRIOOAQ 21 DEE! [GEEN KORTING DP BESTELLINGEN] Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Ook op maandagen van 13.00 tot 17.30 u geopend door Rob Paardekam Voedselbank De Bevelan- den wordt op dit mo ment van alle kanten ge holpen. Dat mag ook wel, want ze voorziet elke week 165 gezinnen van een voedselpak ket. Maandagmiddag kwamen twee scholen langs om de helpen de hand te bieden. Het aantal mensen dat door de voedselbank wordt geholpen, is het afgelopen jaar enorm gestegen. In september 2011 maakten 82 ge zinnen (ook eenpersoonshuishou den) gebruik van de voorziening. Afgelopen september waren dat er al 165. In totaal gaat om het 365 mensen, zo berekent coördinator Gerard Wassing. Volgens hem is de enorme stijging vrijwel hele maal toe te schrijven aan de econo mische crisis. „Kijk alleen al naar de ontslagen die in Zeeland zijn ge vallen door het sluiten van een paar grote bedrijven. Daar zitten ook mensen tussen die nog net een huis hebben gekocht in de goe de tijd. Nu kunnen ze hun lasten niet meer betalen." Wassing, die een verdere stijging van het aantal klanten voorziet, zegt dat de vrijwilligers er hard aan moeten trekken om alle gezin nen elke week een voedselpakket te kunnen geven. Want terwijl de vraag stijgt, komen er minder pro ducten van de landelijke voedsel bank. Dat betekent dat Voedsel bank De Bevelanden het meer op lokaal niveau moet zoeken. Dat lukt heel aardig. Zo is er in Goes Leerlingen van De Vliedberg maakten kerstpakketten voor de voedselbank. HULST - Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad (OHV) voert met een brandbrief de druk op de gemeenteraad van Hulst op: breid het betaald parkeren in de binnen stad niet uit en voer eerlijke regels in voor reclamebelasting. Het is tijd om in te grijpen, be toogt de ondernemersclub. Zij vreest dat klanten door uitbrei ding van het betaald parkeren en het gelijktrekken van het uurtarief voor het hele centrum de stad voortaan links laten liggen. En dat is wat Hulst nu juist niet kan gebruiken. „In januari stop pen zo'n vijf winkels en voor 2013 om is zullen dat er minstens twee keer zoveel zijn", houdt OHV-voorzitter Ed Peerbolte de gemeenteraadsleden voor. „Diverse leden van onze vereni ging staan voor de beslissing om met pijn in het hart gewaardeerde een aantal bakkers dat de hulp stichting voorziet van brood. De groenten komen van de C1000 in Kapelle, die een deel daarvan voor niets verstrekt. „In diezelfde super markt zijn we deze maand begon nen met een maandelijkse inzame ling", vertelt Wassing. „De eerste keer hebben we aardig wat dozen vol gekregen. Verkijk je daar overi gens niet op, hoor. Als we één keer 160 voedselpakketten verstrek ken, zijn we weer een heel eind door onze voorraad heen. Het is daarom belangrijk dat we deze con tinu op peil houden." De kerstpakkettenactie kan daar aan bijdragen. Morgen tussen 13.00 en 21.00 uur kan iedereen die zelf niets met zijn pakket doet deze inleveren bij de voedselbank aan de Evertsenstraat 17. Ze wor den niet rechtstreeks aan de gezin nen gegeven, maar de doorgaans lang houdbare producten uit de pakketten worden gebruikt om de voorraad aan te vullen. In deze kersttijd krijgt de voed selbank hulp van alle kanten. Hoewel Wassing liever zou zien dat de acties wat meer ver spreid over het jaar plaatsvinden, is hij daar erg blij mee. Maandag middag kreeg de stichting twee scholen over de vloer. Leerlingen van De Vliedberg kwamen door hen zelf gemaakte kerstpakketten brengen. „Die hebben ze helemaal zelf samengesteld", stelde docent Nelson del Rosario. Op christelijke basisschool De Rank in 's-Gravenpolder zamelen ze blikken tomatensoep in voor de voedselbank. „De leerlingen zijn ra zend enthousiast", zegt directeur medewerkers te ontslaan. Koop stad Hulst staat ernstig onder druk en verliest snel de vanouds beken de, verzorgende, regionale functie. Dat kan niet en dat mag niet." De gemeente heeft geraamd dat de uitbreiding van betaald parkeren en het gelijktrekken van het uurta rief 105.000 euro extra inkomsten oplevert. De ondernemers denken dat dit een utopie is; het aantal bezoekers neemt volgens hen alleen maar af. Ook als het om het innen van re clamebelasting gaat, hoopt de on dernemersvereniging het voorstel van het college van B en W tegen te gaan. OHV vindt het niet eerlijk dat B en W alles bij het oude wil laten. De ondernemers in een deel van Hulst betalen sinds 2010 belasting voor de reclame die ze aan hun ge vels hangen. HEINKENSZAND - Melkschapenboer- derij De Schaapskooi bij Heinkens zand houdt tussen Kerst en Oudjaar weer lammetjesdagen. Van donderdag 27 tot en met zon dag 30 december mogen ouders en kinderen tussen 13.00 en 16.30 uur in de schaapskooi zien wat er alle maal op een schapenboerderij moet gebeuren om lekkere melk, kaas en ijs te maken. Er zijn ook demonstraties van onder meer scheren, spinnen en vilten. Ieder een kan op donderdag zien hoe met een scan wordt bepaald of een schaap zwanger is of niet. De belangrijkste attractie: een lamme tje op schoot om te aaien, is er el ke middag maar op donderdag is er een arrestee, op vrijdag kunnen kinderen ponyrijden en zaterdag rijdt er een paardentram. Zondag is er een kookworkshop, waaraan ook kinderen mogen deelnemen..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50