'Zorgpersoneel is moeilijk te vinden' BEVELANDEN/THOLEN Welkom aan nieuwe Goese Nederlanders almanak Run 17 Bedrijf met patent op een hijskraan 18 en 19 Imagoprobleem en zwaarte van het werk speelt sector parten door Luc Oggel GOES - Zeeuwse zorginstellingen proberen in te springen op een dreigend tekort aan verzorgenden, maar dat is niet gemakkelijk. „On der jongeren is er sprake van een imagoprobleem", zegt manager personeelszaken Sandra Dirkzwa ger van zorggroep Ter Weel. Uit vorige week gepresenteerde cij fers tot en met 2015 voor de Zeeuwse arbeidsmarkt van zorg en welzijn blijkt dat alle Zeeuwse regio's de komende jaren te ma ken krijgen met een aanzienlijk te kort aan verzorgenden. Het gaat in totaal om zo'n 580 werknemers met de kwalificatie niveau 3. Voor helpende zorg en welzijn (niveau 2) en zorghulp (niveau 1) worden eveneens in alle regio's (kleine) te korten voorzien. Het verwachte ge brek aan personeel wordt veroor zaakt door enerzijds de uitstroom van mensen en anderzijds de vraag naar veel nieuw personeel in de langdurige zorg. „Wij zien al langer dat het lastig is, dus we zijn bezig om mensen om- en bij te scholen", zegt Sandra Dirkzwager van Ter Weel. „We vissen als zorg instellingen allemaal in dezelfde vijver, daarom proberen we met aantrekkelijke secundaire arbeids voorwaarden mensen binnen te krijgen, bijvoorbeeld door flexibel met werkdagen om te gaan." De zorg is een sector die als zwaar te boek staat, personeel stroomt vaak voortijdig uit vanwege fysie ke klachten. „Dat zal in de toe komst nog toenemen, want het re geringsbeleid is om mensen zo lang mogelijk op zichzelf te laten wonen. Op het moment dat ze hier komen, hebben ze dus meer zorg nodig." Dirkzwager signaleert ook dat de zorg vooral onder jon geren een imagoprobleem heeft, „het is niet zo cool om op school te zeggen dat je in de zorg wil wer ken. Daarom bezoeken we scholen om uit te leggen dat het wel leuk is en ook voldoening geeft." Ook het wegtrekken van jongeren uit Zeeland speelt een rol, perso neel vanaf 35 jaar is weer iets beter te krijgen, zegt Dirkzwager. Hoewel het tekort aan verzorgen den vooral Zeeuws-Vlaanderen treft, zijn ZorgSaam en Woonzorg West Zeeuws-Vlaanderen nog niet heel ongerust. Volgens directeur Yolanda de Jong van Woonzorg is het inzetten van buitenlandse werknemers in zorgcentra en de thuiszorg één van de opties om een gebrek aan personeel op te vangen. Bij Stichting Voor Regionale Zorg verlening (SVRZ) was maandag niemand bereikbaar voor een reac tie, eenals bij Allévo. DINSDAG 18 december 2012 GOES - Voor de officiële naturalisatie-oorkon- Ni Phu Ngwa is nu ook Nederlands staatsbur- de van Ni Phu Ngwa (6) ging burgemeester ger. Hij was één van de 25 nieuwe Nederlan- René Verhulst maandag graag door de knieën, ders die gisteren naar de naturalisatiedag kwa men. In totaal kregen dit jaar veertig mensen rondgeleid in museum De Bevelanden in in de gemeente Goes de Nederlandse nationa- Goes. Een zangkoor completeerde de ceremo- liteit. De gasten en hun genodigden werden nie met het volkslied. foto Mechteld Jansen 'S-GRAVENPOLDER Jubilerende schutter gehuldigd bij het gilde Handbooggilde Sint Sebastiaan uit 's-Gravenpolder heeft gisteren Co Lokerse in het zonnetje gezet. Lo- kerse is al veertig jaar actief als schutter voor het gilde en dat is binnen de club handboogschutters vrij uniek. Lokerse heeft niet alleen gescho ten; hij is ook hoofdman geweest, bestuurslid van het gilde. Hij wordt deze week tachtig. KRUININGEN Fracties willen verbod op vloeken handhaven CDA, Christenunie en SGP in Rei- merswaal willen een beroep doen op de Tweede Kamer om het ver bod op godslastering te behouden. De fracties dienen vanavond in de gemeenteraad een motie in waarin wordt opgeroepen om af te zien van afschaffing van het verbod. D66 en de SP hebben in de Tweede Kamer het initiatief tot schrappen van het verbod genomen. GOES Goese drankrijder loopt tegen de lamp Een 62-jarige automobilist uit Goes is zondagmiddag rond 17.15 uur be trapt op het autorijden onder in vloed van alcohol. De man bleek bij een alcoholcontrole aan het Spi- nellihof in Goes gedronken te heb ben. Uit ademanalyse bleek dat de man bijna drie maal te veel alcohol op had. Zijn rijbewijs is ingevor derd. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Het Oostkapelse glazen 'Serious Re quest' huis heeft, op zijn minst ge zegd, heel wat losgemaakt op Wal cheren. Nog napujfend kregen de deelnemers aan de Aagtekerkerun voor hotel-café-restaurant Kodde een pannenkoek onder de neus geduwd. „Kost maar één euro, voor Serious Request." Binnen lieten de organisa toren van MC De Pekelinge een em- Tip? redactie@pzc.nl mer rondgaan voor dit goede doel. Een voormalig wethouder beloofde aan eenieder die een duit in zijn Se rious Requestdoosje stopte, komende vrijdag geheel in roze gekleed rond jes op de atletiekbaan van Dynami ca te gaan rennen. En zo gaat het maar door. Wie deze week in de ge meente Veere is, kan maar beter zor gen wat muntgeld bij zich te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47