Uitbreiding Proefveld met wilgen en populieren langs A58 21 Terneuzen Piet Vogelaar Lammetjesdagen bij Schaapskooi Heinkenszand Dichtregels verplaatst naar nieuwe locatie dinsdag 18 december 2012 Z&yjX&gNKH UlfitM&frSVKZXtSS&XS MMinaMMMRMMMMMMMMBBHMMMMMHi Het mortuarium is gemoderniseerd, maar een nadeel blijft dat de ontvangstruimte klein is. Ko mend jaar onderzoekt beheerder CMO samen met de eigenaar van het gebouw of de ontvangst ruimte kan worden uitgebouwd zodat de capaciteit toeneemt van 40 naar 85 bezoekers. 'Onze tarieven zijn zo vastgesteld dat ons bedrijf nooit meer dan vijftien procent positief resultaat behaalt' Heieen van den Tol van CMO Mortuariabeheer Nu ook in TERNEUZEN Heieen van den Tol en Hanneke Wesdorp in de onlangs opgeknapte ontvangstruimte van het mortuarium. GOES 251 euro voor Jayden door verkoop T-shirts foto Dirk-jan Gjeltema De verkoop van T-shirts met de tekst 'Hoes Hosternokke' heeft 251 euro opgeleverd voor de Stichting Jayden. De shirts zijn geprodu ceerd en verkocht door boekhan del De Koperen Tuin en ontwor pen door een Goesenaar die zich op de website Twitter @Goesje noemt. De blauwe shirts werden verkocht voor vijftien euro. De stichting Jayden zet zich in voor onderzoek naar Neuroblast- oom, een vorm van kanker die bij kinderen voorkomt. HEINKENSZAND - Melkschapenboer- derij De Schaapskooi bij Heinkens zand houdt tussen Kerst en Oudjaar weer lammetjesdagen. Van donderdag 27 tot en met zon dag 30 december mogen ouders en kinderen tussen 13.00 en 16.30 uur in de schaapskooi zien wat er alle maal op een schapenboerderij moet gebeuren om melk, kaas en ijs te maken. Er zijn ook demon straties van onder meer scheren, spinnen en vilten. De belangrijk ste attractie: een lammetje op schoot om te aaien, is er elke mid dag maar op donderdag is er een arreslee, ponyrijden op vrijdag en zaterdag rijdt er een paardentram. Zondag is er een kookworkshop. Producent van kartonnen verpakkingen voor dranken Elopak groeit met 44 banen De werkgelegenheid bij Elopak in Terneuzen, producent van karton nen verpakkingen voor dranken, breidt uit met 44 banen. Elopak - dat het hoofdkantoor heeft in Noor wegen - sluit een fabriek in Duits land. De productie komt over naar de Haarmanweg in Terneuzen. In Terneuzen kan Elopak efficiën ter produceren, verklaart plantma nager Reinard Dreessmann de keu ze voor de Zeeuws-Vlaamse vesti ging. „Ter vergelijking", geeft hij aan, „in Duitsland zijn honderd ;^:»saaasssK®&s»K- mensen bij deze productielijn be trokken, bij ons straks dus 44." De werving van personeel is al begon nen. Elopak werkt daartoe samen met uitzendbureau Tempo Team. De interesse is groot, aldus Drees- man. Vorige week is een bijeen komst gehouden met honderd kan didaten. Vijf 'nieuwkomers' zijn al via Tempo Team aangesteld. De an deren volgen het eerste kwartaal van 2013. De nieuwe productielijn moet de tweede week van april draaien. nHHMHNHMHKMMMNMHHBB GOES - Het Eudelta College in Goes onderzoekt samen met Rijks waterstaat, aannemer Heijmans en Wageningen University de effec ten van een proefveld met populie ren en wilgen in Rilland. Op een proefveld zijn wilgen en populieren ingeplant, snelgroeien de bomen die deels kunnen wor den gebruikt in de spaanplaatin dustrie. De instellingen willen we ten wat de milieubesparingen kun nen zijn als door de bomen het gras minder hard groeit en de ber men derhalve veel minder hoeven te worden gemaaid. Ook zou een deel van de houtproductie kun nen worden ingezet als biomassa voor energiecentrales. Wageningse studenten onderzoeken hoeveel biomassa het veldje uiteindelijk op levert, of deze manier van werken rendabel is en of wilgen en popu lieren wel de meest geschikte soor ten zijn om aan te planten. Edudelta, die aan de uitvoering meewerkt, zoekt op meerdere ter reinen samenwerking met andere onderwijsinstellingen onder de noemer regioleren. Onlangs heb ben de vier in het project betrok ken instellingen in een workshop de resultaten van de eerste onder zoekingen bekeken. Regioleren brengt praktijk en kennis van de regio samen. MIDDELBURG - De poëzietegels met dichtregels van Middelburgse stads dichters krijgen een nieuwe plek waar ze beter leesbaar zijn. Ze lig gen nu op het Tympaanplein maar zijn daar de helft van het jaar niet te lezen omdat er terrastafels en -stoelen op staan. Woensdag wor den ze verlegd naar het inmiddels autovrije Koorkerkplein. Op het Tympaanplein liggen nu vier poëzietegels. De tegels wor den gelegd aan het einde van een periode van twee jaar waarin een dichter de functie van stadsdichter heeft bekleed. Door de uitbreiding van de terrassen in de zomermaan den, zijn de tegels voor belangstel lenden niet of nauwelijks te lezen. Fracties willen verbod op vloeken handhaven CDA, Christenunie en SGP in Rei- merswaal willen een beroep doen op de Tweede Kamer om het ver bod op godslastering te behouden. De fracties dienen vanavond in de gemeenteraad van Reimerswaal een motie in waarin wordt opge roepen om af te zien van afschaf fing van het verbod. D66 en de SP hebben in de Tweede Kamer het initiatief tot schrappen van het ver bod genomen. GOES Goese drankrijder loopt tegen de lamp Een 62-jarige automobilist uit Goes is zondagmiddag rond 17.15 uur be trapt op het autorijden onder in vloed van alcohol. De man bleek bij een alcoholcontrole aan de Spi- nellihof in Goes gedronken te heb ben. Uit ademanalyse bleek dat de man bijna drie maal te veel alcohol op had. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. BIGGEKERKE Traditionele kerstrit voor hele gezin BIGGEKERKE - Motor- en Autoclub de Zeeuwen houdt op Tweede Kerstdag (26 december) de traditio nele Kerstrit Het is een puzzel-ge- zelligheidsrit voor het hele gezin, waar iedereen aan mee kan doen met de auto. Inschrijven van 13.30 tot 14.00 uur in Cafe Juliana aan de Dorpsstraat 1 in Biggekerke. Voor de beginnende deelnemer(s) is er een eenvoudige puzzeltocht. Iedere deelnemer ontvangt een prijs. ARNEMUIDEN Kloamen is niet het mooiste dialectwoord Niet het Arnemuidse 'kloamen', maar 'pieneköttel' is het mooiste dialectwoord van 2012. Pieneköttel is dialect uit Winterswijk voor een zuinig persoon. De wedstrijd was uitgeschreven door het radiopro gramma Plein 5 van de NCRV. Kloa men, Arnemuids voor gluren van achter de gordijnen, stond in de top tien. Daarin stonden wel het Limburgs met sókkerkaörkes (muisjes op beschuit) en het Friese lyveshearhönne: lieveheersbeestje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45