Groepsprijs 19 Cherry Nog een paar dagen hinder op stormvloedkering dinsdag 18 december 2012 Bernard Bours en Piet Dekker hebben de groepsprijs gekregen omdat ze, veelal in el- kaars gezelschap, zeer regelmatig hard aan het werk zijn in het archief. „Oude rot ten", volgens Rabelink. „Ze houden van een grapje, zijn spraakzaam en werken hard'. Vrijwilliger van het Jaar Henk Dalebout tijdens de vrijwilligersavond van het gemeentearchief Schouwen-Duiveland foto Dirk-Jan Gjeltema Over oude zegels en een vergiftigde graaf Het oudste privilege dat Henk Da lebout in handen heeft gehad, is opgesteld in 1275 en komt uit de koker van Floris V. Dat oudste stuk is in het Latijn ge schreven. Verder komt er veel oud-Nederlands en Frans voorbij. Onder privileges viel bijvoorbeeld toestemming om een markt te houden of de bepaling dat de mee krapkeuring voortaan aan Zierik- zee was voorbehouden. 9 Het 'jongste' privilege stamt er gens uit de periode rond 1650. De stukken worden heel behoed zaam behandeld. Henk Dalebout heeft bij het documenteren ervan handschoenen aan. In de periode van Zierikzèese pri vileges passeren een stuk of 20 gra ven de revue. Van bijna allemaal is een zegel bewaard gebleven. Vrijwilliger van het jaar 2012 Dale bout, die tijdens de vrijwilligers avond gisteren toevallig een inlei ding over zijn project hield, liet die zegels de revue passeren. Inclusief sappige verhalen over de graven en gravinnen uit die tijd. Zoals het verhaal van de voormali ge bisschop Jan de Beier ook wel 'Jan zonder genade' genoemd van wege zijn optreden tegen de Luik se opstandelingen. Hij werd vergif tigd nadat iemand de bladzijden van zijn gebedenboek met gif had ingesmeerd. Het likken van zijn vin gers tussen het omslaan van de pa gina's door, werd hem fataal. Geen alledaagse materie dus. Dat is wel het geval bij zaken als bouw vergunningen en gegevens die mensen nodig hebben bij genealo gisch onderzoek. 0 Dat zijn bronnen die veel geraad pleegd worden. Met het toeganke lijker worden, groeit ook het aan tal bezoekers. BURGH-HAAMSTEDE - Nog tot en met woensdag ondervindt het ver keer lichte hinder op de N57 ter hoogte van werkeiland de Roggen- plaat. De verkeerslichteninstallatie die eerder dit jaar werd geplaatst om werkverkeer veilig de weg op en af te laten rijden, is sinds vorige week weer in gebruik. De dijkver sterking en de bouw van de vier windmolens zijn al enige tijd ach ter de rug; nu worden de materiaal depots opgeruimd. Zodra deze klus is geklaard, ruimt Rijkswater staat de verkeerslichten weer op. Het verkeer kan dan op dat wegge deelte ook weer gewoon maximaal 100 kilometer per uur rijden. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Wil jij werken in de zore op Schouwen-Duiveland? Ben je zelfstandig zorgverlener ol werkzaam in de zorg? Wij zijn op zoek naar gediplomeerd verpleegkundigen^^J ziekenverzorgenden en verzorgend|HH ^Werken in de wijk. intramuraal ol Vraag naar Sandra. Fazantenhol 42,4332 XI Middelbur^^^^^^^ 0118 - 820213 middelburg@zeeuwsezorgmensen.nl www.zeeuwsezoigmensen.nl ZONNEMAIRE Kerstconcert Popwave en Nut en Uitspanning Harmonievereniging Nut en Uit spanning verzorgt zaterdag 22 de cember samen met popkoor Pop wave een kerstconcert in de NH- kerk in Zonnemaire. Bezoekers kunnen vanaf 20 uur genieten van onder meer de Ouverture to a win ter festival en nummers als De Storm en Zucht in de wind. Presen tatie Rianne de Munnik en Ineke Schoenmakers. ZIERI KZEE Klein Kerstoratorium in de Thomaskerk In de Thomaskerk aan de Sint Do- musstraat in Zïerikzee wordt zon dag 23 december het Klein Kerstora torium van Huub Oosterhuis en Antoine Oomen en de nieuwe can tate van Michiel de Zeeuw en Mar van der Veer uitgevoerd. Na afloop van het circa een uur durende con cert wordt glühwein geschonken in de kerk. Toegang is gratis. Aan vang 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Winterexpositie in atelier en beeldentuin Beeldend kunstenares Daniëlle Ore- lio ruimt rond de feestdagen plek in haar atelier aan de Hogeweg in Burgh in voor een speciale siera- denexpositie. Drie ontwerpers to nen hun werk voor de kleine en grote beurs. Buiten worden er tuin beelden in brons en keramiek ge toond. De expositie is geopend za. 22 dec., zon. 23 dec., beide kerstda gen en 29 en 30 dec. 11.00-17.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Eindejaarsexpositie Rondje Kunst De deelnemers aan de kunstroute 'Rondje Kunst' in Burgh-Haamste- de e.o. houden vanaf zondag 23 de cember een gezamenlijke einde jaarsexpositie in galerie ZeeUw-Art aan de Hogezoom 99 in Renesse. Deze presentatie waar al le deelnemers werk tonen, geldt ook als viering van 10 jaar kunst route. Te zien t/m 6 januari, 13 - 17 uur (m.u.v. 25 dec. en 31 dec.). NOORDWELLE Meditatieve kerst-in met muziek en spel In de kerk van Noordwelle wordt zondag een meditatieve kerst-in ge houden met een muzikale 'kaleido scope' van Liesbeth en Henk Fran ken, Donna Oostdijk en James Den ton. Acteur Bruce Kuhn treedt op met profetische teksten omlijst door pianospel van Hetty de Wet te. Ariene van Westen en Marlies Deurloo van de Schouwse poëzie- kamer dragen adventsgedichten voor. Voorganger is Piter Goodijk. De dienst begint om 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43