Beatrixschool naar Jannewekken 'Vuurwerkbedrijf blies zelf show af SCHOUWEN-DUIVELAND Kerstklanken in straten Dreischor almanak Run DINSDAG 18 december 2012 17 Vrijwilligers maken archief toegankelijk 18 School speciaal onderwijs verlaat pand aan Mulockstraat in Zierikzee voor tijdelijk onderkomen door Melita Lanting ZIERIKZEE - De Beatrixschool in Zierikzee gaat verhuizen naar het Jannewekken in de stad. De school voor moeilijk lerende kinde ren betrekt het pand waar de Prak tijkschool van Pontes Pieter Zee man zat. „We zijn er heel erg blij mee", zegt algemeen directeur Bert Pas man van de stichting De Korre waar de Beatrixschool onder valt. „Het was voor ons eën toevalstref fer dat de praktijkschool vrij kwam." In het nieuwe pand kan de school volgens de directeur veel beter uit de voeten. Het oude pand aan de Mulockstraat was al lange tijd niet meer optimaal en in het gebouw aan het Jannewekken zijn voorzie ningen die de leerlingen van het voorgezet speciaal onderwijs goed kunnen gebruiken en die nu niet voorhanden zijn. „Om een voor beeld te noemen, er zit een goed geoutilleerde, moderne keuken in waar de leerlingen aan de slag kun nen." Ook de mogelijkheden voor handvaardigheid en iet zijn aan het Jannewekken beter. De voordelen zijn volgens de direc teur dermate groot dat het de moeite waard is om in korte tijd twee maal te verhuizen. Na de kerstvakantie eerst van de Mu lockstraat naar het Jannewekken en waarschijnlijk in 2015 naar de nieuwbouw in Noorderpolder. Daar komt nieuwbouw voor zo wel de Beatrixschool als De Meie (speciaal basisonderwijs). Voor.de gemeente heeft de tijdelij ke verhuizing naar het Jannewek ken ook voordelen. Het pand kwam leeg te staan en het is erg moeilijk om nieuwe huurders te vinden. Wat er met het huidige pand van de Beatrixschool gaat ge beuren is nog onbekend. De ge meente onderzoekt alle mogelijk heden; van nieuwe huurder tot en met sloop. De verhuizing van de school naar het Jannewekken zorgt ook nog wel voor wat hoofd brekens voor de gemeente. Zo kijkt te gemeente nog naar de ver keerssituatie bij de school. DREISCHOR - Jingle Bells, Stille Nacht. Kerst- klassiekers galmden gisteravond door de stra ten van Dreischor. Muzikanten van Crescendo trakteerden inwoners van het dorp op kerst klanken om ze te bedanken voor hun aan dacht en waardering over het afgelopen jaar. Tussen alle kerstnummers door werd op het Stoofpad Lang zal ze leven ingezet voor een jarige man. De jeugdleden deelden ondertus sen kerstkransjes uit met een kerstbood schap. Na afloop werd er rond vuurkorven op de Ring genoten van een onder meer warme chocolademelk, saucijzenbroodjes en kerst boomcakejes op een stokje. Op eerste kerst dag speelt Crescendo tijdens de kerkdienst. foto Dirk-Jan Gjeltema OUWERKERK - Niet de provincie Zeeland, maar het bedrijf dat was ingeschakeld om afgelopen zater dag het vuurwerk te verzorgen heeft de beslissing genomen om de show af te blazen. Dat zegt ge deputeerde George van Heukelom in reactie op de teleurstelling van de dorpsraad Ouwerkerk over de afgelasting van de show. Volgens van Heukelom is er ook geen sprake van een verleende ver gunning, maar slechts van een 'melding' van het ontsteken van vuurwerk. Daarbij is de melder verantwoordelijk voor het locatie- onderzoek en kan een inspecteur van de de provincie ter plekke ko men om te controleren of alles vol gens de regels verloopt. „Maar de aanvrager, het gespeciali seerde bedrijf, had zelf in de gaten Tip? redactie@pzc.nl dat het niet verantwoord was ge zien de veiligheid van de paarden en de herten die in de buurt ston den en de mensen die er op af zou den komen." Dat het vuurwerk niet elders kon worden afgestoken, heeft volgens de gedeputeerde te maken met de reeds gedane melding. „Dan had de procedure over gemoeten en daar was het te laat voor." Het Oostkapelse glazen 'Serious Re quest' huis heeft, op zijn minst ge zegd, heel wat losgemaakt op Wal cheren. Nog napujfend kregen de deelnemers aan de Aagtekerkerun voor hotel-café-restaurant Kodde een pannenkoek onder de neus geduwd. „Kost maar één euro, voor Serious Request." Binnen lieten de organisa toren van MC De Pekelinge een em mer rondgaan voor dit goede doel. Een voormalig wethouder beloofde aan eenieder die een duit in zijn Se rious Requestdoosje stopte, komende vrijdag geheel in roze gekleed rond jes op de atletiekbaan van Dynami ca te gaan rennen. En zo gaat het maar door. Wie deze week in de ge meente Veere is, kan maar beter zor gen wat muntgeld bij zich te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41