Facelift Zeeuwse wielerploeg 261 sport schaike wii Diego de Meijer van Bruinvis zich binden zwemt drie Zeeuwse records dinsdag 18 december 2012 "ni1 ■rti'iai'MiTiiii vKamaasitnoooaaerxmooomvsoGenie39Kö6S^ÊÊÊÊÊÊÊSBÊÊK^B^ÊÊÊÊÊK^ÊBtK^nBSKfKff^BS^BSBsmSlB^BÊOOBBBmStStÊ9BÊSÊÊÊ3ÊÊÊÊÊÊÊSS5BBÊlÊÈÊSBBBK005SSSS6GSS^BBSÊOOUSÊttBKtSBBtÊIKUKtk Endura Sports nieuwe hoofdsponsor van voormalig Team Nutswerk DEURNE Succesje voor Wu op NK pool in Deurne De Vlissingse poolbiljarter Atong Wu zorgde voor een unieke presta tie door zich in drie van de vier spelsoorten te plaatsen voor het NK pool. Hij drong door tot de bes te 64 in het 8-ball, 9-ball en stfaightpool. In het 8-ball en het 9-ball kwam hij niet verder dan de eerste ronde. In het straightpool verloor hij in de tweede ronde van Ivar Saris (74-100). Wu eindigde daardoor als negentiende. GOUDA Verlies voor vrouwen Oemoemenoe De vrouwen van Oemoemenoe ver loor in Gouda met 38-15 van GRR Dames. Bij rust was het al 19-10. In de eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd. De Middel burgse vrouwen domineerden in de scrum, maar hadden geen vat op een snelle speelster van de te genstander. Door tries van Joelle Hoevenaar en Marcella Koppelaar bleef Oemoemenoe nog in het spoor van de thuisclub, maar na rust wist alleen Hoevenaar de try- lijn nog een keer te bereiken. MIDDELBURG Valegro genomineerd voor Paard van het Jaar Valegro, het door de familie Hanse uit Burgh-Haamstede gefokte dres- suurpaard, is een van de twaalf viervoeters die genomineerd zijn voor de titel Paard van het Jaar 2012. De ruin Valegro won met En gelse amazone Charlotte Dujardin goud op de op de Olympische Spe len. De combinatie bleef Parcival met Adelinde Cornelissen voor. Parzival is ook genomineerd. Op 2 februari wordt de winnaar bekend. MIDDELBURG VC Vlissingen treft Arnemuiden in beker VC Vlissingen speelt vanavond de bekerwedstrijd tegen Arnemuiden. Het duel begint om 20.00 uur aan de Irislaan en gaat sowieso door. Als het hoofdveld onbespeelbaar is, wordt uitgeweken naar kunstgras. Goes speelt op eigen veld tegen Ire- ne'58. Temeuzen neemt het thuis op tegen SC Kruisland en Axel treft Halsteren. Die laatste wedstrijd wordt gespeeld op het veld van Ter- neuzense Boys, aanvang 20.00 uur. De Zeeuwse vrouwen-wielerfor- matie Team Nutswerk onder gaat een facelift. De ploeg krijgt in het Middelburgse wielerbe- drijf Endura Sports een nieuwe hoofdsponsor. Bovendien ma ken flink wat nieuwe rensters hun opwachting in het team. door Koen de Vries MIDDELBURG - Gerrie Sijnesael, de ploegleider van Team Nutswerk, had in september even een dipje. Hoofdsponsor Nutswerk maakte bekend dat het de verbintenis met de vrouwen-wielerploeg niet zou verlengen en nieuwe sponsors le ken gezien het slechte economi sche klimaat niet in de rij te staan. Het duurde echter niet lang voor dat de Zeeuws-Vlaming weer la chend door het leven ging. In En dura Sport uit Middelburg was een nieuwe hoofdsponsor gevon den en andere sponsors zegden toe een stapje extra te zetten. Bo vendien wilde een aantal sterke rensters de overstap naar de nieu we Endura Lady Force maken. „Volgens mij gaan we er per saldo zelfs op vooruit", meldde de Zeeuws-Vlaming maandag. Te meer omdat de ploeg met Vera Wisse kan beschikken over een voedingsdeskundige en het Bel gische Sportscontrol voedingssup plementen ter beschikking gaat stellen. Endura Lady Force blijft de crisis per saldo ruim voor en profi teert er gelijktijdig van. Omdat een aantal Nederlandse teams is opge doekt, willen sterke rensters graag naar de Zeeuwse ploeg verkassen. Margriet Kloppenburg, in het be zit van een Deens paspoort, is er zo een. Ze is met name een sterke veldrijdster. -Natasja Nieuwenhui- zen komt over van Westland Wil Vooruit en is een sterke mountain bikester. Een opmerkelijke naam is die van Michelle Geoghegen. De Ierse is accountant, werkt een half jaar keihard en wil het andere half jaar alleen maar wielrennen. Tijdens het vorige seizoen nam Team Nutswerk al afscheid van Baukje Doedée, Jolanda Bruins en Lisa Bogaerts. Gerda Koops, de Bel gische Els Leenhouts en Mara van Doremalen zijn komend seizoen niet in staat om veel te wielrennen en treden terug. Per saldo telt En dura Lady Force komend seizoen twee rensters meer, achttien in plaats van zestien. Onder hen zijn drie Zeeuwsen: An ne Eversdijk uit Kapelle, die terug is van een stage in Thailand, Chris tel Janssen uit Biggekerke en Wen dy Versluis uit 's Heerenhoek. „Wat mij betreft kan het seizoen nu al beginnen", grapt Sijnesael. „In de breedte hebben we gewoon een sterke ploeg. Het is ook mooi om te zien hoe sommige vrouwen groeien. Ines Klok bijvoorbeeld liet vorige maand tijdens een in spanningstest zien dat ze in de loop der jaren enorm vooruit is ge gaan. Ze is afgevalen, heeft toch meer spiermassa en trapt een flink hoger wattage." Sijnesael kan zijn vrouwen wel licht ook nog een mooier program ma bieden. Naast de wedstrijden die Team Nutswerk en voorganger Rabo Lady Force al reden, kreeg de ploegleider uitnodigingen voor etappekoersen in Tsjechië en Po len. Probleem is wel dat dat finan cieel haalbaar moet zijn. „Dit valt nog niet binnen ons budget. We zoeken nog meer sponsors." Op 16 februari van dit jaar werd in Goes Team Nutswerk gepresenteerd. De Zeeuwse vrouwen-wielerploeg ziet er komend seizoen heel anders uit. foto Izaak Verkeste StdVÊflS 3311 WÊESaSSsMÊÊÊÊÊÊHÊÊÊÊÊÊÊÊ BADMINTON Tweede klasse: Meteoor 1 - Kats 15-3, Derde Klas: Zeeland 1 - Den Ossaert 1 1 - 7, Zeeland 1-Astroïden 1 2-6, Rillandia Smashers 2-'t Pluumpje 2 7-1. Vierde klasse: Schepnet 1-Marathon 2 2-6, Schepnet 1 - Den Ossaert 2 4-4, Zie- rikzee 2 - Marathon 3 6-2, Schepnet 1 - Terneuzen 2 5-3, Den Ossaert 2 - Zierik- zee 2 1-7. Vijfde klasse: Schepnet 3 - Schepnet 2 2 - 6, Schepnet 3 - Astroïden 2 2-6, Rillan dia Smashers 3 - Rillandia Smashers 4 3- 5. Dubbel: 't Pluumpje 4 - Terneuzen 5 6-0, Kats 2 - Sinar'75 5 - 1. Jeugd A: Den Ossaert 1 - Schepnet 2 1 - 7, Zeeland 1 - Schepnet 13-5. Jeugd B: Sinar'75 1 - Rillandia Smashers 1 0-8, Rillandia Smashers 1 - Terneuzen 2 7 -1. S». BASKETBAL New York. NBA: Toronto Raptors-Hous ton Rockets 103-96, Philadelphia 76ers-Los Angeles Lakers 98-111, Sacra mento Kings-Denver Nuggets 97-122, Portland Trailblazers-New Orleans Hornets 95-94. GELSENKIRCHEN - Huub Stevens blijft mogelijk toch bij Schaike 04. Een dag na het ontslag van de 59-jarige Nederlander bij de Bun- desligaclub maakte Schalke-mana- ger Horst Heldt bekend dat hij een poging gaat doen om Stevens bij de club te houden. „We gaan in ja nuari met Huub om de tafel zitten om te kijken hoe we hem bij de club kunnen integreren." Eerder liet de voorzitter van de raad van toezicht, Clemens Tönnies, al we ten dat hij de kennis van 'Schalkes coach van de eeuw' niet kwijt wil de raken. Schaike verloor zaterdag op eigen veld met 1-3 van SC Frei burg en dat kostte Stevens de kop. door Lianne Meerman MIDDELBURG - Bij verschillende zwemwedstrijden werden afgelo pen weekeinde Zeeuwse records verbeterd en limieten voor het Ne derlands juniorenkampioenschap gehaald. Diego de Meijer (Bruin vis) zwom bij de wedstrijd in Ter neuzen drie ZeeuWse records -17. Hij verbeterde de records op de 50, 100 en 200 schoolslag. Het ZR op de 50 scherpte hij aan tot 29,41. Hij is nog maar 0,32 verwijderd van de snelste Zeeuw ooit, Patrick Braam. Ook op de 100 meter is hij met 1.03,74 nog maar een secon den verwijderd van de snelste Zeeuwse tijd ooit. Linda van de Ree (Ganze) verbeterde bij de wed strijd in Kapelle het ZR45+ op de 200 schoolslag naar 3.20.62. Ma- non Aerssens (Schelde) startte in Den Haag op de 400 vrij. Haar tijd van 4.36,94 was goed voor een ver betering van het ZR-13. Het oude record stond op naam van Judith Stap en werd met bijna 4,5 secon den aangescherpt. Ook Ruden de Ridder van DZK startte in het nieuwe Hofbad in Den Haag. Hij verbeterde het oude record van Bjom Scherbeijn op de 400 wissel slag -12 jaar met 3,5 seconden naar 5.39,99. Ploeggenoot Noa Eversdijk startte op de 400m vrije slag. Hij verbeterde het ZR-13 niet vier se conden. Noa Eversdijk (DZK) haal de vier limieten voor de NJK bin nen. Hij mag starten op de 50,100, 200 en 400 vrije slag. Manon Aers sens (Schelde) was drie maal snel ler dan de gestelde limieten. Ru- den de Ridder zwom ruim onder de limiet op de 400 wissel en op de 100 vrij. Tom van Eisen dook met zijn tijd van 1.59.11 onder de tweeminutengrens en daarmee ook onder de limiet op de 200 vrij. Jonathan Davidse (DZK) zwom de limiet op de 200 wissel. Ploeggeno ten Jomme Bruijnzeel en Niels Dieleman (Schelde) zwommen de limiet op de 50 vrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26