Vijf jaar blufpoker rond een leugen 241 1 Arvin de Witte als koploper winterstop in T Plan aanpak excessen voor 1 maart klaar Blommaert: ik maakte geen trappende beweging dinsdag 18 december 2012 1 Arvin de Witte 2 JerfyBooy 3 NiekvanSprundel 4 Marlijn Backx 5 Hoessein Bouzambou 6 Niels Mulder 7 Sebastian de Meijer 8 MartdeKroo Richard Schouten MarkMinderhoud Eelco Jansen Mark van der Eijk klasse j goal: 5 factor totaal WHS 3B zat 18 r 1.5 r~ 27 Zeelandia Middelb. 3A zon 17 1,5 25,5 Aardenburg 2E zon 15 1,5 22,5 SKNWK 4B j zat 22 1 22 1 Vlissingen 1C zon 9 2 18 Nieuwdorp 3A zat 11 1,5 16,5 Corn Boys 5A zon 16 1 16 Dauwendaele 2E zat 10 1,5 15 SSV'65 2E zat 10 1,51 15 De Noormannen 3A i zat 10 i 1,5 i 15 Krabbendijke 3B i zat 10 1,5 15 Walcheren 4A i zat 15 L 1 IS 15 middelburg - Arvin de Witte gaat de winterstop in als koploper in het PZC-topscorersklassement. De aanvaller van WHS laat met zijn achttien voltreffers (goed voor 27 punten) Jerfy Booy van Zeelan- dia Middelburg één doelpunt ach ter zich. Niek van Sprundel (Aar denburg) heeft op de derde plaats drie doelpunten achterstand. door Hans Leber zeist - De voetbalwereld moet voor maart een plan van aanpak voor excessen klaar hebben en mis schien zelfs al invoeren. In de plannen wordt rekening ge houden met suggesties uit het hele land om onder meer het respect voor de wedstrijdleiding terug te brengen. De afdelingen voor het amateur voetbal en het betaald voetbal van de KNVB werken hiervoor nauw samen omdat, zo wordt gesteld, de voorbeeldfunctie van het profvoet bal enorm is. Dit bleek gisteren, twee weken na het overlijden van grensrechter Ri chard Nieuwenhuizen die in Alme- re door enkele junioren was be laagd, geslagen en getrapt. Volgens voorzitter Bernard Fransen van het amateurvoetbal is er sprake van een momentum. „We moeten middelburg - VC Vlissingen-spe- ler Valentino Blommaert ontkent met klem dat hij zaterdag een trap pende beweging heeft gemaakt naar de scheidsrechter in het duel met Lewedorpse Boys. „Ik ben in een kwaad daglicht gezet en dat wil-ik graag rechtzetten, zeker na wat er allemaal is gebeurd de afge lopen weken." De speler van de vierdeklasser kreeg weliswaar zaterdag de rode kaart voorgehouden, maar dat was volgens Blommaert absoluut niet wegens een trappende beweging richting de scheidsrechter. „Het staat ook niet als zodanig op het wedstrijdformulier", vertelt hij. Ontslagen bijna-Tourwinnaar en Rabo zijn het er nog altijd niet over De enige verandering in het laatste voetbalweekeinde van het jaar was de sprong van Hoessein Bouzam bou naar de vijfde plaats. De aan valler van Vlissingen scoorde twee keer in het gewonnen duel met EFC en kwam op negen doelpun ten, goed voor achttien punten. In het tweede weekeinde van 2013 wordt de competitie hervat. nu snel maatregelen nemen om za ken te veranderen. De tijd is er rijp voor. We hebben hele goede idee ën uit het hele land gekregen waar van we de haalbaarheid willen toetsen voor het amateurvoetbal. Misschien al ergens in de tweede competitiehelft." Fransen denkt aan een systeem van gele kaarten die door jeugdspe lers en anderen aan ouders wordt gegeven als die zich langs de lijn misdragen, zoals in Badhoevedorp is ingevoerd, of de mogelijkheid al leen aanvoerders toestemming te geven commentaar op de leiding te geven. „Het belangrijkste is de handhaving. Een regel of een maat regel moet wel uitvoerbaar zijn, an ders heeft het geen zin. Dus moe ten we dat eerst onderzoeken." Volgens Fransen is er bij de KNVB de laatste jaren al extra aandacht voor excessen en worden die sinds dien ook harder aangepakt Vijfjaar nadat Rabo Michael Rasmussen uit de Tour zet te, vechten ze nog over scha devergoedingen. Vandaag staan ze weer in de recht bank. Inzet: 5,8 miljoen. door Ad Pertijs Eén week voor het begin van de Tour van 2007 rea geerden de leiding en ren ners van de Rabo-wieler- ploeg tijdens een persconferentie in Valkenburg lacherig op een in terview van Michael Rasmussen waarin hij aangaf de Tour te wil len winnen. 'Ik win hem nog eer der dan hij', zei Michael Boogerd. De Deense klimgeit moest ge woon gaan voor de bergtrui en een mooie ritzege. De enige echte kopman was Denis Mentsjov, liet eerste ploegleider Erik Breukink nog maar eens weten. Drie weken later zag de wereld er heel anders uit. Rasmussen was op weg de Tour de winnen. Tot een Deense journalist erachter kwam dat de Italiaanse oud-renner Davi- de Cassani had gezien dat Rasmus sen op 13 juni heel ergens anders was geweest dan de hij de UCI wil de doen geloven. De dag nadat Ra bo (tijdens de rustdag) op een persconferentie nog had bezworen dat alle geruchten over veelvuldig gesjoemel met verblijfplaatsen (whereabouts) niet meer waren dan onhandige, administratieve slordigheden, barstte de bom. Teambaas Theo de Rooij zette Ras mussen uit de Tour. Weg kans om de ronde te winnen voor renner, en ploeg. Sindsdien wordt in de rechtbank (eerst in Utrecht en na het hoger beroep in Arnhem) al meer dan vijfjaar gesteggeld over een forse schadevergoeding. De renner be weert dat Rabo altijd heeft gewe ten dat hij nooit in Mexico is ge weest en dat er daarom geen re den was om hem tijdens de Tour op staande voet te ontslaan. Als ze van hem afhadden gewild, had dat eerder moeten gebeuren of pas na afloop van de Tour. Tegen de geldende vergoedingen. De ploeg (bank) wil de in 2008 opgelegde schadevergoeding van zeven ton te rug omdat Rabo part noch deel had aan het bewust ontlopen van dopingcontroles. De kernvraag waar het ook van daag weer om draait is: wist Rabo al voor het begin van de Tour dat Rasmussen nooit in Mexico is ge weest. Voor alle duidelijkheid: in dat land kwam in die dagen nooit een dopingcontroleur langs voor een onverwachte, buiten-competi- tie-test Omdat door betere contro les dopinggebruik tijdens de koers te riskant was geworden, schakel den veel renners over op dopingge bruik tijdens de voorbereiding. Dan konden ze nog harder trai nen, wat weer zijn nut had in de wedstrijden. Door te doen alsof hij in Mexico Alleen Rasmussen en Van Heeswijk getuigen arnhem - In de strijd om een ruim ere ontslagvergoeding van zijn voormalige werkgever Rabobank treedt de Deense wielrenner Mi chael Rasmussen vandaag in het ge rechtshof van Arnhem zelf als ge tuige op. Ook oud-ploeggenoot Max van Heeswijk wordt onder ede verhoord. Twee andere getuigen die door Ras- mussens advocaat André Brantjes zijn opgeroepen, zijn niet aanwe zig. Voormalig teamarts Jan-Paul van Mantgem en oud-verzorger Jo- seba Nunez zijn verhinderd. Dat be vestigde Richard Plugge, de baas van Rabo's opvolger Blanco. Hij is namens de bankploeg als commu nicatiemanager aanwezig bij de zit ting. Brantjes was maandag onbe reikbaar voor een toelichting. In de beroepszaak draait het om de ont slagvergoeding die Rasmussen eist. was, kon Rasmussen ongestoord trainen in Italië. De UCI heeft al tijd vermoed dat dat de reden was van het gesjoemel met de verplich te verblijfsgegevens. Rabo voert aan dat in 2007 de whe reabouts een strikt vertrouwelijke privézaak was tussen renner en UCI. De ploeg kreeg niet te horen wat de renner als verblijfplaats had opgegeven. Daarnaast stond het hele whereabouts-systeem nog in de kinderschoenen en werd formeel geaccepteerd dat ge gevens per post (ook vanuit Mexi co) werden verstuurd. Rasmussen probeert met het op roepen van allerlei getuigen te be wijzen dat Rabo van zijn gangen op hoogte was. De ploeg zegt van niet. Ze ziet de bijna zes miljoen die de renner eist als een brutaal spelletje blufpoker rond een grove leugen. Geen haar op het hoofd bij de bank die er daarom aan denkt om met een schikking een dikke streep te zetten onder de hele affai re. Men wil gewoon dat Rasmus sen de zeven ton terugbetaalt. De Deen gedroeg zich in die tijd als een enorme solist, die meer bui ten dan binnen de ploeg stond. Het werd zondermeer geaccep teerd door het team. Het was de cultuur van toen. Uit de persconfe rentie voor aanvang van de Tour bleek dat het team totaal niet op hoogte was van feit dat Rasmus sen de vorm had om de ronde te winnen. De kern van zaak is daar om meer of Rabo als een goed werkgever had moeten weten waar Rasmussen al die tijd mee be zig was en waar hij uithing. Het lijkt erop dat niemand bij de ploeg daar echt werk van maakte. Mentsjov was de kopman waar al les om draaide. Oftewel, die laks heid werd De Rooij uiteindelijk fa taal. De vraag is echter of met die laksheid de ploeg ook medeschul dig is aan het bedrog van Rasmus sen. Als dat juridisch gezien het ge val is, gaat Reintje de Vos er sluw met 5,8 miljoen vandoor. Zo niet, dan kan het spelletje blufpoker hem een tonnetje of zeven kosten. „Een speler van Lewedorpse Boys kwam met gestrekt been op mij in en ik vond dat de scheidsrechter daar voor moest fluiten. Ik reageer de geëmotioneerd en deed vervol gens na hoe die speler op mij was ingekomen." Ook de vader van Blommaert, die bij de wedstrijd aanwezig was als assistent-scheids rechter en zelf ook actief is als arbi ter, zit met de hele situatie in zijn maag. „Ik heb precies gezien wat er is gebeurd en ik kan met hon derd procent zekerheid zeggen dat m'n zoon geen trappende bewe ging heeft gemaakt richting de scheidsrechter. Dit moet snel de wereld uit." Wordt het Marianne Vos (links) of Ranomi Kromowidjojo?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24