zeeland 121 14 Ondernemers Hulst slaken noodkreet Tegels met dichtregels krijgen een nieuwe plek Drankrijder veroorzaakt ongelukken Lammetjesdagen bij Schaapskooi Heinkenszand dinsdag 18 december 2012 Multratug jaar oud was Hildebrand Kamerling toen hij begon met varen, de laat ste tien jaar als sleepbootkapitein. 'Wij hebben de Multratug 12 laten verbouwen. Of ik dat ding wilde uittesten. Dat was niet tegen do vemansoren gezegd. Ik heb er rare dingen mee ge daan, om te laten zien dat het werkte. Vier jaar de monstraties, een leuke tijd.' Kapitein Hildebrand Kamerling op de Multratug 19. vaart. Wie zijn de kapiteins? Jim en Hildebrand. „Je moet open staan voor nieuwe ontwikkelin gen", zegt hij eenvoudig. Wel eens spijt gehad van je keuze? „Als ik dit niet had gewild, zat ik wel op een fabriek. Ik heb ook vier maanden hier op kantoor gewerkt, operationeel. Planning en inde ling. Wel interessant, maar het va- HEINKENSZAND - Melkschapenboer- derij De Schaapskooi bij Heinkens zand houdt tussen Kerst en Oudjaar weer lammetjesdagen. Van donderdag 27 tot en met zon dag 30 december mogen ouders en kinderen tussen 13.00 en 16.30 uur in de schaapskooi zien wat er alle maal op een schapenboerderij ge beurt. Er zijn demonstraties van onder meer scheren, spinnen en vilten. De belangrijkste attractie: een lammetje op schoot om te aai en, is er elke middag maar op don derdag is er een arreslee, op vrij dag kun je ponyrijden en zaterdag rijdt er een paardentram. Zondag is er een kookworkshop. ren bleef trekken/'Spannende din gen meegemaakt? In de penarie heeft hij nooit gezeten. Wel klus sen, waarbij de adrenaline het bloed opjaagt'. De Pelican, vorig jaar in aanvaring gekomen met een ander containerschip. „We la gen met de sleepboot op de werf in Rotterdam, werden 's nachts ge beld in het hotel, moesten onmid dellijk komen. In vliegende vaart zijn we naar Terneuzen gereden. Ik ben op de Multratug 11 gespron gen, als machinist, omdat er geen andere meester beschikbaar was. We hebben een kraan gebracht om de lading te lichten en te assis teren. Helaas heeft zich daar een dodelijk ongeval voorgedaan. Dat zet een domper op je werk." Moei lijk heeft hij het gehad met het on geval met de sleepboot Burcht van foto Mark Neelemans de Union in de haven van Antwer pen in 2003. Daarbij kwam een technicus van de URS om het le ven kwam. „Dat heeft een grote in druk gemaakt." Geen slapeloze nachten. „Je leert te accepteren, het leven moet doorgaan. Na een aanrijding komt het moment waar op je weer in de auto stapt Het blijft een gevaarlijk vak. Je moet al tijd alert blijven." door Raymond de Frel HULST - Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad (OHV) voert met een brandbrief de druk op de gemeenteraad van Hulst op: breid het betaald parkeren in de binnen stad niet uit en voer eerlijke regels in voor reclamebelasting. Het is tijd om in te grijpen, be toogt de ondernemersclub. Zij vreest dat klanten door uitbrei ding van het betaald parkeren en het gelijktrekken van het uurtarief voor het hele centrum de stad voortaan links laten liggen. En dat kan Hulst nu juist niet gebruiken. „In januari stoppen zo'n vijf win kels en voor 2013 om is zullen dat er minstens twee keer zoveel zijn", houdt OHV-voorzitter Ed Peerbol- te de gemeenteraadsleden voor. „Diverse leden van onze vereni ging staan voor de beslissing om met pijn in het hart gewaardeerde medewerkers te ontslaan. Koop stad Hulst staat ernstig onder druk en verliest snel de vanouds beken de, verzorgende, regionale functie. Dat kan niet en dat mag niet." De gemeente heeft beraamd dat uitbreiding van betaald parkeren en gelijktrekken van het uurtarief 105.000 euro extra oplevert. De on dernemers denken dat dit een uto pie is; het aantal bezoekers neemt volgens hen alleen maar af. Ook als het om het innen van re clamebelasting gaat, hoopt de on dernemersvereniging het voorstel van het college van B en W tegen te gaan. OHV vindt het niet eerlijk dat B en W alles bij het oude wil laten. De ondernemers in een deel van Hulst betalen sinds 2010 belas ting voor de reclame aan hun ge vels. De opbrengst daarvan (onge veer 20 mille) komt ten goede aan OHV en Stichting Bezoekersmana- gement. In ruil daarvoor organise ren zij activiteiten. Volgens OHV ontlopen veel ondernemers de re- clametax door hun reclame zó klein te maken dat er geen reke ning voor hoeft te worden betaald. OHV wil daarom dat 'de ontsnap pingsmogelijkheid in de verorde ning' voor deze winkeliers wordt weggenomen. „Dit voorstel had den we liever niet gedaan. Maar als een vereniging zich uit over col lega-ondernemers is er écht iets aan de hand." MIDDELBURG - De poëzietegels met dichtregels van Middelburgse stads dichters krijgen een nieuwe plek waar ze beter leesbaar zijn. Ze lig gen nu op het Tympaanplein maar zijn daar de helft van het jaar niet te lezen omdat er terrastafels en -stoelen op staan. Woensdag wor den ze verlegd naar het inmiddels autovrije Koorkerkplein. Op het Tympaanplein liggen nu vier poëzietegels. De tegels wor den gelegd aan het einde van een periode van twee jaar waarin een dichter de functie van stadsdichter heeft bekleed. Op het Tympaan plein liggen dichtregels van Chaw- wa Wijnberg (2003/2004), Jan J.B. Kuipers (2005/2006), Marcel Koop- mans (2007/2008) en Johannes Herman Buma (2009/2010). Door de uitbreiding van de terras sen in de zomermaanden zijn de tegels voor belangstellenden niet of nauwelijks te lezen. De gemeen te Middelburg heeft daarom over legd met Thea Everaers van de werkgroep Poëzie. Samen zijn zij tot de conclusie gekomen dat het Koorkerkplein een betere plek is voor de poëzietegels. Dat plein was een parkeerplaats, maar is sinds enige tijd autovrij. 'Iedereen kan de tegels daar goed bekijken. In het bijzijn van wethouder Ed de Graaf en Thea Everaers worden de tegels woensdag vanaf 13.00 uur op het Koorkerkplein gelegd. HaBKgg&ggg&aB8S^BSS£8aSSS899»M!3BS»SffiKSi HULST - Een 36-jarige automobilist uit de gemeente Hulst heeft zon dagavond twee ongelukken veroor zaakt. Na het tweede ongeval moesten zijn vrouw (25), zoon (7) en dochter (3) voor onderzoek naar het ziekenhuis worden ge bracht. De man bleek twee keer te veel al cohol te hebben gedronken. Rond 22.00 uur reed het gezin over de Hulsterweg in Hulst, in de rich ting van Terhole. Door nog onbe kende oorzaak raakte hun auto ter hoogte van de kruising Rand weg-Oude Zeildijk van de weg en belandde in de sloot Een getuige, die achter het voertuig reed, zag dat de vier inzittenden zelf uit de auto konden komen. Hij belde daarop de hulpdiensten. De 36-jarige automobilist bleef on gedeerd, maar zijn gezinsleden moesten in het ziekenhuis worden onderzocht. Uit politie-onderzoek bleek al snel dat de man eerder die avond op de Gentsevaart in Kapel- lebrug ook nog een aanrijding met een andere personenauto had ge had. Bij deze aanrijding raakte nie mand gewond. De schade werd on derling geregeld. Na het eenzijdige ongeluk is pro ces-verbaal opgemaakt tegen de Oost-Zeeuws-Vlaming. Zijn rijbe wijs is ingevorderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21