zeeland 119 Overlasko Nomineer jongeren voor PZC vrijwilligersprijs! Iff Proefveld met bomen langs A58 Chocolaterie ruilt pand met Primera Vlissingse wint Facebookactie KvK dinsdag 18 december 2012 Overlasko is in 1967 in Lewedorp gevestigd. In de jaren tachtig verhuisde de onderne ming naar Vlissingen-Oost. Het bedrijf heeft zeventig tot tachtig man personeel in dienst Het testen van de Conquest vorige week. foto Johan van der Heijden MIDDELBURG - Chocolaterie Burger en Primera Burger ruilen van pand. Beide Middelburgse winkels zijn eigendom van de familie Bur ger en zijn tegenover elkaar gehuis vest in de Korte Delft. In februari verhuist de chocolate rie naar het pand van Primera. Vanaf de derde week van januari zal Chocolaterie tijdelijk gevestigd zijn in een pand aan de Potten- markt 13. Primera steekt ook in fe bruari de straat over. De verhuizing betekent dat de cho colaterie terugkeert op de plek waar die van 1967 tot 1986 ook al zat. In 1986 verhuisde de winkel naar een groter pand aan de Korte Delft 6, de huidige locatie. De Primera (onder meer kranten, tijdschriften en kaarten) heeft nu juist meer ruimte nodig. Boven dien moet de winkel worden aan gepast aan de huisstijl van Prime ra. Vandaar de ruil met de chocola terie. VLISSINGEN - Onderneemster Ca thy den Beer uit Vlissingen heeft een Facebookactie gewonnen van de Kamer van Koophandel. Het ging om een online fotowed strijd waarbij ondernemers hun so ciale netwerk moesten inzetten om zo veel mogelijk stemmen te winnen. De foto van Den Beer op de Facebookpagina van de Kamer van Koophandel kreeg in twee we ken tijd 240 'likes'. Ze won een ta blet-computer. De wedstrijd be gon in november in de Week van de Starter. Begin december schreef Den Beer haar bedrijf Senang in Body 8c Mind in bij de KvK. De KvK stimuleert ondernemers om sociale media in te zetten om in contact te komen met klanten. Ondernemers die daarover meer willen weten, kunnen zich aanmel den voor de bijeenkomst 'Innove ren door social media' op 31 janua ri 2013 in Middelburg op www.kvk.nl/seminarszwn ARNEMUIDEN Kloamen is niet het mooiste dialectwoord Niet het Arnemuidse 'kloamen', maar 'pieneköttel' is het mooiste dialectwoord van 2012. Pieneköttel is dialect uit Winterswijk voor een zuinig persoon. De wedstrijd voor het mooiste dialectwoord was uit geschreven door het radioprogram ma Plein 5 van de NCRV. Kloamen, Amemuids voor gluren vanachter de gordijnen, stond in de top tien, maar viel buiten de top drie. Daarin stonden wel het Lim burgs met sókkerkaörkes (muisjes op beschuit) en het Friese lyveshearhönne: lieveheersbeestje. BIGCEKERKE Traditionele kerstrit autoclub De Zeeuwen Motor- en Autoclub de Zeeuwen houdt op Tweede Kerstdag (26 de cember) de traditionele Kerstrit. Het is een puzzel-gezelligheidsrit voor het hele gezin, waar iedereen aan mee kan doen met de auto. In schrijven van 13.30 tot 14.00 uur in Café Juliana aan de Dorpsstraat 1 in Biggekerke. Voor de beginnende deelnemer(s) is er een eenvoudige puzzeltocht uitgezet met leuke op drachten, die onderweg uitgezocht moeten worden. Iedere deelnemer ontvangt een prijs. MIDDELBURG Kerstdienst voor en met gehandicapten Zondag 23 december wordt in de Morgensterkerk in Middelburg een bijzondere kerkdienst gehouden voor en met mensen met een ver standelijke handicap en of functie beperking. Deze dienst begint om 14.30 uur. Voorganger is dominee Stefan Franke uit Middelburg. Aan de dienst wordt meegewerkt door De Krekels uit Westkapelle, onder leiding van Hans Florusse. Orga nist is Harry Roubos. De Morgen sterkerk staat aan de Adriaan Lau- wereyszstraat 6 in Middelburg. Kijk v°°r het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl anawwwtt MIDDELBURG - Mensen die actief zijn als vrijwilliger in Middelburg maken weer kans op een Lange Jan Award. De vrijwilligersprijzen worden op 12 februari uitgereikt in de schouwburg in Middelburg. Voor het eerst reikt de PZC een pu blieksprijs uit aan een jonge vrij williger. De winnaar ontvangt een iPad Mini inclusief een jaarabonne ment op de PZC-app voor de iPad. Zowel voor de Lange Jan Awards, die door de Stichting Welzijn Mid delburg en de gemeente worden uitgereikt, als voor de PZC Pu blieksprijs voor de jonge vrijwilli ger, kunnen tot en met 31 decem ber kandidaten worden genomi neerd. De Lange Jan Awards zijn er in vier categorieën: voor het ini tiatief, voor de organisatie, voor de vrijwilliger en voor de jonge vrij williger. Die laatste categorie wordt extra ondersteund door de PZC. Nomineren - een ander of je zelf - kan via internet. Dat geldt zo wel voor de juryprijzen als voor de publieksprijs. Uit alle nominaties voor de jonge vrijwilliger kiest de PZC tien kan didaten. Die worden in januari in de krant en op de website van de PZC voorgesteld. Lezers kunnen tot en met 31 januari stemmen op hun favoriet. www.pzcnl/langejanawards GOES - Het Edudelta College in Goes onderzoekt samen met Rijks waterstaat, aannemer Heijmans en Wageningen University de effec ten van een proefveld met populie ren en wilgen in Rilland. Op een proefveld zijn wilgen en populieren ingeplant, snelgroeien de bomen die deels kunnen wor den gebruikt in de spaanplaatin dustrie. De instellingen willen we ten wat de milieubesparingen kun nen zijn als door de bomen het gras minder hard groeit en de ber men veel minder hoeven te wor den gemaaid. Ook zou een deel van de houtproductie kunnen wor den ingezet als biomassa voor ener giecentrales. Wageningse studen ten onderzoeken hoeveel biomas sa het veldje oplevert, of deze werkwijze rendabel is en of wil gen en populieren de meest ge schikte soorten zijn. Edudelta zoekt op meerdere terrei nen samenwerking met andere onderwijsinstellingen onder de noemer regioleren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19