Familiebedrijf met patent op hijskraan Sale Serious Request passeert honderd Conquest i8l zeeland Groen Dicht voor opknappen van duiklocatie Polredijk Veerse Meer Wijpakken uit7 KORTING TOT 50% Cherry Ondernemersplein Beautyline gaat naar Vlissingen Extra koopzondag in De Fonteyne Mini-kerstmarkt op Kaasboerderij Schellach dinsdag 18 december 2012 door Henk Postma SEROOSERKE - Nog voordat Hans Burgs zich vanavond als dj laat in sluiten in zijn Glazen Huis, is, het aantal geldinzamelingsacties voor Oostkapelle Serious Request de honderd gepasseerd. „Het is een hele gekte geworden", liet hij zich maandagmiddag ontvallen toen hij het startsein gaf voor één van die vele acties: spinning bij Fysio- Fitness De Driehoek in Seroosker- ke. Aangevoerd door spinning-instruc- trice Simone Wondergem, gaven burgemeester Rob van der Zwaag, wethouder René Molenaar en een twintigal van hun medewerkers gistermiddag in Serooskerke alvast het goede voorbeeld. Tot zaterdag, wanneer er gespind kan worden in de tent bij het Gla zen Huis, verzorgt FysioFitness in eigen huis acht spinning-lessen, steeds voor een groep van twintig deelnemers. Iedere deelnemer draagt een tientje bij. Die lessen zijn al zo goed als volgeboekt. „Hier en daar kan er nog wel ie mand bij", zeggen ze bij FysioFit ness, „En anders zetten we er nog een extra lesje bij." Alleen al deze actie levert daarmee al gauw zon 1600 euro op voor het grote doel: de strijd tegen de babysterfte in ar me landen. „Overal in Oostkapelle, omliggen de dorpen en wijde omgeving zijn mensen voor Serious Request in de weer", prees Hans Burgs zich maandagmiddag gelukkig. Ieder een verzint acties, of het nu gaat om kinderen, ouderen, bedrijven of de muziek. En uiteindelijk moet dat allemaal in onze brievenbus ko men." Dat is dan de brievenbus van het Glazen Huis in eetcafé De Babbe laar, waar Hans Burgs, Reinier Wondergem en Jeroen Burgs van avond om 20 uur hun intrek ne men. Ze draaien er een week lang onafgebroken, en zonder te eten, muziek voor 3FM Serious Request. Ook op www.pzc.nl/seriousrequest is Oostkapelle Serious Request 24 uur per dag live te volgen: van vanavond 18 december tot maandagavond 24 december, met dagelijks video-upda tes en nieuwsberichten. De PZC-website publiceert uit heel Zeeland Serious Request foto's van lezers. Insturen via: www.pzc.nl/foto Alle info over Oostkapelle Serious Request op: www.oostkapellesr.nl De Conquest was de eerste volledige hijskraan die het bedrijf heeft gemaakt Op de con structie heeft Overlasko patent aangevraagd. Familiebedrijf Overlasko in Vlis- singen-Oost heeft heeft een bij zondere kraan ontwikkeld en ge bouwd. Het bedrijf heeft vier jaar getekend, ontworpen en ge bouwd. Deze week gaat de kraan, de Conquest, naar zee voor een test. door Nadia Berkelder Zijn hart ging even sneller kloppen, zegt Hans van Gurp, toen de kraan vorige week één voor één een par tij binnenvaartschepen uit Indone sië loste. „We hebben met de tests precies de ijk gehaald. En er was geen enkel probleem." Constructiebedrijf Overlasko heeft de kraan gebouwd voor Zwa german, een bedrijf dat hem gaat inzetten voor de bouw van wind molens op zee en andere offshore- klussen. De Conquest lijkt een kraan als al le andere, maar dat is hij niet. Er zit veel minder contragewicht in dan in een doorsnee kraan. De kraan wordt in plaats daarvan op Spinning voor 3FM Serious Request Oostkapelle. Gemeentepersoneel trap te zich maandagmiddag alvast warm. foto Ruben Oreel zijn plaats gehouden door een hy draulisch systeem, waar Overlasko patent op heeft aangevraagd. Ook op de speciaal ontwikkelde haak heeft het bedrijf patent geT vraagd. In vergelijking met andere kranen staat die van Overlasko op een heel dun draaivlak. „De hele we reld kijkt mee", vertelt Van Gurp. „Vooral de afgelopen tijd, toen we aan het testen waren. Ze denken allemaal dat hij afbreekt. Nee hoor, voor ons is dat niet span nend. We weten dat zeker dat het goed gaat, we hebben dat allemaal gemeten." Dat het contragewicht veel lichter is, heeft gevolgen voor het onderhoud; dat is veel goedko per omdat onderdelen langer mee gaan. De giek van de kraan bestaat uit vier stukken. Hij kan gesplitst en verlengd worden, al naar ge lang de klus die moet worden ge daan. De Conquest was de eerste volledi ge hijskraan die het bedrijf heeft gemaakt. Van Gurp: „Normaal gesproken maken we onderdelen, lieren bij voorbeeld. Toen we de vraag kre gen of we een kraan wilden bou wen, hebben we ja gezegd. Wat een ander niet kan, dat proberen VLISSINGEN - Schoonheidssalon Beautyline verhuist na ruim dertig jaar gevestigd te zijn geweest in Middelburg naar Vlissingen. Per 1 januari is het adres van de sa lon Henriette Roland Holstlaan 5 in de wijk Rosenburg. Beautyline was als laatste gehuisvest op Lange Noordstraat 27. De benedenverdie ping staat nu te huur bij makelaar Bek. door Annemarie Zevenbergen VEERE - De gemeente Veere wil zo snel mogelijk beginnen met het opknappen van de duiklocatie aan de Polredijk in het Veerse Meer. De populaire duikplek ontbeert op dit moment iedere voorzie ning. Het te water gaan is gevaar lijk vanwege de steile duikrand. Volgens de gemeente 'staan nu al le lichten op groen' en kan de op knapbeurt snel beginnen. Het wa terschap heeft inmiddels toestem ming gegeven voor de werkzaam heden en de provincie heeft een subsidie van 55.000 euro toege kend. Het is de bedoeling dat het werk op 1 juli volgend jaar klaar is. De opknapbeurt omvat niet alleen het veiliger maken van de locatie maar ook het aanbrengen van een aantal voorzieningen. Het aantal parkeerplaatsen bene- dendijks wordt uitgebreid van tien naar twintig. Er komt een duikt- rap met leuning die doorloopt tot in het water. Een dijkbank biedt straks niet al leen de duikbegeleider een goed zicht op water en land, ook de wandelaar kan er even genieten van het uitzicht. Een 'belevings hut' moet straks een rustplaats bie den aan duiker, wandelaar of vogel liefhebber. Om de locatie beter be reikbaar te maken wordt een wei- dehek met wildrooster geplaatst. Wethouder René Molenaar: „Wan neer we precies gaan beginnen, is nog niet duidelijk. We zijn nu be zig met het uitwerken van de laat ste details. We moeten nog extra aandacht besteden aan de verkeers veiligheid. De parkeerplaatsen ko men aan de andere kant van de weg, dus die oversteek moet zo vei lig mogelijk zijn." De Nederlandse Onderwatersport Bond maakte het plan. Die betaalt ook de eerste vijf jaar de onder houdskosten. Naar verwachting kan dat daarna vanuit een Zeeuw se duikerspas bekostigd worden. MttmMixm.m-timiiM ©PUIL 6i@TE MARKT Hif GOES Wftftf.CHERRYUIi.ltL wij. 'Nee' bestaat niet bij ons. Wij gaan ervoor als ons iets gevraagd wordt." Overlasko is opgericht door de va der van Hans, Teun en Marja, -in 1967, als constructiebedrijf in Le- wedorp. „In de jaren tachtig zijn we ver huisd naar Vlissingen-Oost. „Wij zijn in 1993 begonnen met elf man. Nu hebben we tussen de ze ventig en tachtig man personeel. Mijn zoon Henry en Teuns zoon Samuel nemen het bedrijf op ter mijn over." De hijskraan trekt veel be kijks, zeker omdat het ponton waar hij op staat op goed bereikbaar terrein ligt, in de Scaldiahaven. „Je kunt er dicht bij komen, er zijn heel veel men sen die even langs komen. Het spreekt natuurlijk tot de verbeel ding. Als het lukt willen we in ja nuari of februari een open dag houden, zodat iedereen kan ko men kijken. Van de crisis heeft Overlasko geen last, zegt Van Gurp. „Als dit crisis is, wil ik er elk jaar wel één. We hebben werk. De order voor de tweede kraan is inmiddels bin- VLISSINGEN - De winkels in De Fon teyne in Vlissingen gaan zondag 23 december open voor een extra koopzondag. De winkels zijn geo pend van 13.00-17.00 uur. De geza menlijke winkeliers zorgen deze dag voor extra gezelligheid tijdens het shoppen. Op vrijdagavond is het koopavond in de Fonteyne, de winkels zijn dan tot 21.00 uur geo pend. MIDDELBURG - Op Kaasboerderij Schellach aan de Prooyenseweg in Middelburg vindt vrijdag 21 decem ber een mini-kerstmarkt plaats. De kerstmarkt duurt van 17.00 tot 20.00 uur. Tussen 17.00 en 18.00 uur worden de koeien in de carous- selmelkstal gemolken en nadien zoeken ze hun plekje op in de ser restal. Kinderen kunnen in het stro bij de kalfjes op de foto. De kaasboerderij, Kwekerij Marinissen en Walhout-Verstraten verkopen er hun producten. De opbrengst van de verkoop van warme choco mel, erwtensoep en glühwein komt ten goede aan de actie voor Serious Request in Oostkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18