Stemmen staken over schouwburg WALCHEREN Kerstpakket van jong voor oud 'Zorginstellingen hebben imagoprobleem bij jongeren' almanak Tip? redactie@pzc.nl Run DINSDAG 18 december 2012 17 PZC Familiebedrijf met patent op hijskraan 18 Elke minuut telt nog steeds 20 en 21 Nog geen meerderheid in Middelburgse raad om ZEP op voorhand te schrappen door Theo Ciele MIDDELBURG - Er is opnieuw vertra ging ontstaan in de voortgang van het theaterdossier in Middelburg. Maandagavond zou de gemeente raad een besluit nemen over een onderzoek naar de toekomst van de Stadsschouwburg. De coalitie partijen PvdA, CDA, LPM en WD hadden een wijzigingsvoorstel in gediend om de optie van het om vormen van de evenementenhal Studio A58 op het ZEP tot theater van de lijst te halen. De coalitie vond het, mede om kosten te be sparen, voldoende dat alleen ver bouw van de huidige schouwburg of sloop en nieuwbouw op dezelf de plaats wordt onderzocht. CDA-raadslid Wim Kant nam ech ter een afwijkend standpunt in. Hij wil weten wat alle varianten kosten, ook die op het ZEP. Als een theater in de evenementenhal miljoenen euro's goedkoper is, moet dat in het definitieve besluit betrokken worden, aldus Kant. Eer der pleitte Mare Overbeeke na mens de SGP voor een compleet onderzoek, dus inclusief ZEP, zo dat er een 'transparant' besluit ge nomen kan worden. Doordat PvdA-raadlid Marga de Brauwer-Koevoets afwezig was en geen enkele oppositiepartij het voorstel van de coalitie steunde, staakten de stemmen. Dat bete kent dat het gehele voorstel in de vergadering van 28 januari op nieuw wordt behandeld. Een voor stel van D66, Christenunie en Groenlinks om voorlopig pas op de plaats te maken haalde het ook niet. „Niet het theater is het pro bleem, dat zijn wij zelf', aldus D66-fractievoorzitter Rob van Eij- kelenburg. Hij pleitte ervoor om pas in 2014 met een 'breedgedra- gen' voorstel te komen. Theater-exploitant Frans Lievens zag de discussie vanaf de publieke tribune aan. Hij zei de vertraging te betreuren. Lievens zou het liefst zien dat de raad ook de evenemen tenhal bij het onderzoek betrekt, zoals verwoord was in het voorstel van het college van B en W. „Sla bij het onderzoek geen alternatief over", aldus Lievens. Binnen de coalitie wordt echter zwaar gehecht aan een theater in de binnenstad. Volgens fractievoor zitter Jan Zwemer zou het vertrek van het theater een verarming, zijn voor de binnenstad. Voor WD-woordvoerder Mathieu Meijs is een schouwburg buiten de binnenstad onbespreekbaar. MIDDELBURG - Leerlingen van groep 5 van de naar de bewoners van zorgcentrum Rusten- Boone. De kerstactie gebeurde in samenwer- demens, ook juist met de feestdagen, en con- Middelburgse basisschool De Vossenburch burg. Remco Rijks (links) gaf een pakket aan king met de Riki Stichting. Deze stichting wil tact tussen ouderen en jongeren te stimule- brachten maandagochtend kerstpakketten Kees Haaijman en Jaimy Verhulst aan Willem positieve aandacht geven aan de oudere me- ren. foto Ruben Oreel GOES - Zeeuwse zorginstellingen proberen in te springen op een dreigend tekort aan verzorgenden, maar dat is niet gemakkelijk. „On der jongeren is er sprake van een imagoprobleem", zegt manager personeelszaken Sandra Dirkzwa ger van zorggroep Ter Weel. Uit cijfers tot en met 2015 blijkt dat alle Zeeuwse regio's te maken krijgen met een aanzienlijk tekort aan verzorgenden. Dirkzwager: „We vissen als instellingen in de zelfde vijver, daarom proberen we met aantrekkelijke secundaire ar beidsvoorwaarden mensen bin nen te krijgen, bijvoorbeeld door flexibel met werkdagen om te gaan." Zij signaleert dat de zorg vooral onder jongeren een imago probleem heeft. „Het is niet zo cool om op school te zeggen dat je in de zorg wil werken. Daarom be zoeken we scholen om uit te leg gen dat het wel leuk is en ook vol doening geeft." Ook het wegtrek ken van jongeren uit Zeeland speelt een rol, personeel vanaf 35 jaar is weer iets beter te krijgen. Hoewel het tekort aan verzorgen den vooral Zeeuws-Vlaanderen treft, zijn ZorgSaam en Woonzorg West-Zeeuws-Vlaanderen nog niet heel ongerust. Volgens direc teur Yolanda de Jong van Woon zorg is het inzetten van buiten landse werknemers één van de op ties om een gebrek aan personeel op te vangen. Het Oostkapelse glazen 'Serious Re quest' huis heeft, op zijn minst ge zegd, heel wat losgemaakt op Wal cheren. Nog napujfend kregen de deelnemers aan de Aagtekerkerun voor hotel-café-restaurant Kodde een pannenkoek onder de neus geduwd. „Kost maar één euro, voor Serious Request." Binnen lieten de organisa toren van MC De Pekelinge een em mer rondgaan voor dit goede doel. Een voormalig wethouder beloofde aan eenieder die een duit in zijn Se rious Requestdoosje stopte, komende vrijdag geheel in roze gekleed rond jes op de atletiekbaan van Dynami ca te gaan rennen. En zo gaat het maar door. Wie deze week in de ge meente Veere is, kan maar beter zor gen wat muntgeld bij zich te hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17