Toe aap een betere nachtrust? .890,- X 81 buitenland Nederland oneens met VN-verdrag internet Merendeel kiest voor grondwet P Jemenitische Lente 'Echte verandering komt langzaam' Bon voor gratis brochure! Bel direct 0341 - 27 f 40 40 voor een gratis uitgebreide brochure! molenaar maandag 17 december 2012 door Cyril Rosman DEN HAAG - Nederland zet voorlo pig geen handtekening onder een nieuw verdrag van de Verenigde Naties over de toekomst van het in ternet. Nederland en andere wes terse landen vinden dat het ver drag individuele landen te veel macht geeft over het web, waar door de vrijheid van meningsui ting in het geding zou kunnen ko men. Dat bleek afgelopen weekeinde na afloop van een conferentie van de International Telecommunication Union, een VN-orgaan, in Dubai. Een meerderheid van de in Dubai aanwezige landen ging wel ak koord met de slottekst. Amerika was fel tegen, de delegaties uit Ne derland en een reeks andere wes terse landen wilden eerst overleg houden met hun regeringen. De gang van zaken op het internet wordt nu geregeld door overhe den, bedrijven én particuliere ge bruikers via een Amerikaanse non-profit organisatie. Op de VN-conferentie werd de afgelopen twee weken gepraat over de rol die de VN zou moeten spelen in het beheer van het web. China en Rus land zijn voorstander van een gro tere VN-rol omdat landen dan sneller onderlinge afspraken kun nen maken over toegang tot het web. CAÏRO - Een kleine meerderheid van de Egyptenaren die zaterdag in een referendum hun stem uit brachten, lijkt voor de omstreden ontwerpgrondwet te hebben ge stemd die is opgesteld door islamis- ten. Dat blijkt uit peilingen. Volgende week zaterdag wordt de tweede ronde gehouden. Dan wordt de officiële uitslag bekendge maakt. Naar verwachting zullen de meeste kiezers voor stemmen. Volgens peilingen van de Moslim Broederschap stemde zaterdag 56,5 procent van de kiezers voor de ont werpgrondwet Het Nationale Red- dingsffont, waarin oppositiepar tijen samenwerken, stelde juist dat het overgrote deel van de kiezers de ontwerpgrondwet afwijst Het beschuldigde de Moslims Broeder schap van fraude en onregelmatig heden tijdens het referendum. Ook zouden christenen bij een stembureau in Cairo de toegang ge weigerd zijn. Voor de stemlokalen stonden za terdag in Cairo, Alexandrië en acht andere provincies lange rijen men sen. Wegens de hoge opkomst ble ven de stemlokalen op veel plaat sen vier uur langer open. Over het algemeen verliep de eerste dag van het referendum rustig. De over heid had 250.000 agenten ingezet om de orde te handhaven. JEMEN nWifiTiWTWfl a Sanaa door John Jas Jaber Ghazeer De Arabische Lente heeft enor me invloed gehad in Noord- Afrika en het Midden-Oosten. Jonge mensen vertellen wat het voor hen heeft betekend. Van daag aflevering 1 van een serie: Jaber Ghazeer (24), student in Je men. Op straat ben ik samen met mijn vrienden be dreigd door andere Je- menieten. Gewoon burgers hoor, geen militairen of politie. Dat gebeurde nog niet zo lang geleden. We waren onderweg naar de universiteit om daar met wetenschappers in het openbaar te praten over vrijheid. Ze hielden ons aan. 'Wat denken jullie wel?', vroegen ze ons. 'Wees blij met wat je hebt in Jemen'." Zo gaat dat volgens Ghazeer tegen woordig wel vaker in zijn land. Sinds de omwenteling van begin dit jaar voelt hij dat hij op allerlei manieren wordt belaagd door groe peringen die iets van hem willen; of door mensen die hem ergens van willen weerhouden. President Saleh, die al tientallen jaren de macht had, moest na massale pro testen het veld ruimen. Nu heerst er onzekerheid in het land. Een nieuwe grondwet moet nog wor den geschreven. „Al die verschillende groeperingen zijn niet bezig met de weg naar echte democratie, wél met zo veel mogelijk macht en invloed verga ren", zegt Ghazeer. „Ze hebben ook geen concrete plannen voor de economie of voor de jeugd, voor mij. Daar word ik niet vrolijk van, maar mijn vrien den en ik zijn niet van plan onze dromen op te geven. We worden eerder vastbesloten." Ghazeer studeert massacommuni catie. Hij wil later in alle vrijheid voor een omroep werken. Nu deelt hij nog met een studiege noot een kleine kamer in het cen trum van hoofdstad Sanaa, waar het nog steeds onrustig is. Op de korte termijn zal het eerder slechter dan beter gaan met Je men, vreest hij. „Echte verande ring komt heel langzaam. Hoe het over vijfjaar zal zijn? Ik ben pessi mistisch, maar ook realistisch. Als ik mijn leven wil veranderen, moet ik niet op de politiek in Je men wachten. Ik moet het zelf doen. Mijn horizon verbreden, bij voorbeeld met het gebruik van so ciale media als Twitter en Face- book." „Ik maak contact met mensen uit andere landen. Het is aan mijzelf om netwerken te maken om meer van de wereld te leren kennen. Al leen dan komt er verandering in Je men, als we dat zo aanpakken." Gratis brochure? Bel 0341 - 27 40 40 www.molenaarwelzijn.nl Elektrisch verstelbaar 3 comfortzones Ideale instaphoogie Verstelbare 1-persoons elektrische lattenbodem Hoogwaardig 1-persoons pocketveei matras Veel 50-plussers hebben regelmatig slaapproblemen. Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Zonder dat u het weel, slaapt u misschien op een bed dat lichamelijke klachten veroorzaakt of versterkt. Dit ver oorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid 's morgens bij het opstaan. Niet fit dus! Een goed bed kan uw leven veranderen. Bij een Molenaar Thuisadvies (gratis, bel 0341 - 27 40 40) brengen we de mogelijkheden in kaart om uw nachtrust te verbeteren. Elders 1.690,- Molenaarprijs 1390,- Wilt u mobiel blijven? Verschillende scootmobielen voor de allerscherpste prijs van NL. of bel direct 0341 - 27 40 40 Scootmobielen i Naam Trapliften j Sta-op stoelen Fietsen Mevr Dhr i Vrijblijvende demo? Wij komen graag langs met onze rijdende showroom voor een 'demonstratie bij u thuis. Bezoek een winkel bij u in de buurt Open ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur. GI!Ans Alkmaar Rijnstraat 117 Nunspeet Laan 18" Amersfoort Nijverheidsweg Nrd 53aRoden Westeresch 8 Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk51_M1_PZC Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Bel 0341 - 27 40 40 Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30' Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4* Doetinchem Havenstraat 150 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosbóerweg 16 Katwijk lageweg 35e ('t Heen) Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Best Wateringen en Amersi in Capelle a/d IJssel- geen lit Roosendaal Oostplein 17a Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waalwijk Prol. Zeemanweg 3 Waddinxveen Meicuriusweg 15 Wateringen Gravenzandseweg 28" Weert Roermondseweg 58b Duwtje in de rug nodig? Moeite met opstaan? Moeite met traplopen? Heeft u ondersteuning nodig? De elektrische fietsen van Sta samen met uw stoel U neemt een zit, laat u naar boven Naar de winkel lopen of een ommetje Molenaar helpen u een handje. op. Zo gemakkelijk is het! brengen en stapt veilig uit. maken is geen probleem meer! WELZIJNSPROOyCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8