sport 137 12 Luteijn en Buysse delen de winst Van Goethem pakt libretitel maandag 17 december 2012 Christian Boeije viel in de vierde set te gen Forza uit nadat hij het twaalde punt namens Savok had gemaakt 'Forza speelde in de eerste twee sets sterk en wij slap. In de vierde set viel de bal iets te veel aan de verkeerde kant van het net op de grond' Voorwaarts-coach Misja Acke Frank Audenaerd van Voorwaarts probeert het blok van Forza te verschalken. Zijn ploeggenoot Tommy van Overmeeren (rugnummer 7) kijkt toe. foto Ronald den Dekker leveren bij de hekkensluiter. Dat was vooral te wijten aan slordig spel. YVC bleef passend onder de maat. Bovendien werd onderling onvoldoende gecommuniceerd, door Wim de Vos BRESKENS - Ze wilden wel, maar ook weer niet - winnen. Met zijn tweeën liepen de Belg Matti Buys- se en Sjaak Luteijn uit Oostburg zondag ver voor de rest van deelne mers uit in de slotfase van de Jules Unlimitedloop. Buysse had enkele meters voor sprong, keek regelmatig achterom en besloot op Luteijn te wachten. Hand in hand gingen ze over de fi nishlijn. Daarmee kreeg de loop over negentien kilometer twee winnaars. Bij de vrouwen was Frédérique Versluijs uit Zuidzande de snelste. De beide hoofdrolspelers zaten er niet mee. Ze hadden zelf gekozen voor deze apotheose. Matti Buysse was naar het strand tussen Bres- kens en Groede gekomen om trai ningskilometers te maken. „Voor mij was het niet echt een wed strijd, maar een heerlijke training waardoor ballen op de grond vie len of speelsters tegen elkaar lie pen. In de beslissende set klopte het opeens wel allemaal. Atak'55-Voorwaarts 4-0 (25-10, op zondagochtend. We hadden veel samen op kop gelopen. Daar om besloot ik het op deze manier te doen", vertelde de atleet uit het Belgische Assende. En Sjaak Luteijn? „Voor mij zat er vandaag niet meer in. Dit was het maximaal haalbare op deze zware omloop. Het was leuk op deze ma nier", zei de winnaar van de Mara thon van Zeeuws-Vlaanderen eer der dit jaar. Sindsdien had hij geen aansprekende resultaten meer be haald. Daarom had de Oostburger de Jules Unlimitedloop ook uitge kozen als een soort van training sloop. „Dan weet je weer eens waar je staat. En zoals ik al zei, er zat niet meer in vandaag. Ik ben ze ker tevreden." Zowat vanaf de start liepen Buysse en Luteijn samen aan de leiding. „Ik wilde niet voluit gaan. Ik zag Theo Rabout voor me lopen. Ik dacht dat hij ook voor de lange af stand had gekozen. Ik dacht toen: 25-14, 25-9, 25-14): Een spel van kat en muis tussen een titelkandi daat en een staartploeg. Atak'55/ dat veel lengte in de gelederen had, beschikte ondanks een goede laat hem maar gaan. Uiteindelijk bleek ik dus voor de eerste plaats te lopen, omdat Theo op de mid denafstand had ingeschreven", ver klaarde Buysse. De Belg liep een paar keer weg bij Luteijn, maar de ervaren Zeeuws-Vlaming sloot toch telkens weer aan. Aleen in de slotfase leek hij geklopt te worden door Buysse, maar die besliste dus anders. De Jules Unlimitedloop kende een totaal ander verloop dan de voor gaande jaren. Door omstandighe den mocht de Zwartepolder niet worden aangedaan, waardoor orga nisator Jules van Muiken voor een alternatieve omloop had moeten kiezen. De oorspronkelijke opzet van de wedstrijd, waarin de lopers, over het strand hun eigen weg moesten kiezen, moest worden verlaten. Bovendien was de start op een andere plaats gelegd in ver band met de infrastructurele voor bereidingen op het Plan Waterdu- Axelse opslag over een overschot aan aanvalskracht. Voorwaarts stelde daar veel vecht lust tegenover. Punten leverde het echter niet op. nen. Het parkoers was er overi gens niet minder zwaar om. De middenafstand (tien kilome ter) leverde bij de mannen een overwinning op voor Theo Ra- bout uit Aardenburg. Sabine Vas- seur uit Axel zegevierde bij de vrouwen. Térèse van Lare uit Sluis was de sterkste bij de vrouwen op de korte afstand, oftewel de vijfdui zend meter. In het Belgische Beveren werd za terdag de Winterloop gehouden. Deze wedstrijd telt mee voor het Zeeuws-Vlaamse Runnerscrite rium. Er ging zo'n driehonderd lo pers en loopsters van start. De Bel gen heersten op alle afstanden. Voor de Zeeuws-Vlamingen was er slechts een vierde plaats op de 4000 meter voor Sander Post uit Temeuzen. Benny Thuy uit Sint-Jansteen finishte als enige Zeeuws-Vlaming op de tiende plaats in de toptien op de twaalf kilometer. KWADENDAMME - Het persoonlijk kampioenschap libre tweede klas se is in poule zuid gewonnen door Lucien van Goethem van DOA. Hij haalde het voor Theo Freyzer van De Troubadour en Martin Sturm van SBV. Het toernooi stond bol van de spanning en bij aanvang van de voorlaatste dag (na vijf ronden) waren er nog altijd vijf titelkandi daten. Van Goethem ging aan de leiding maar toen hij in de zesde ronde verloor van Freyzer was niets meer zeker voor hem. Eén ge luk had hij wel, want ook naaste concurrent Jan van de Wege van ABC verloor. Er waren nog enkele kapers op de kust. Martin Sturm bijvoorbeeld, die wel won en dich terbij kroop. De laatste ronde moest de beslis sing brengen. Sturm werd geëlimi neerd door Wim Remijn van Win denburg, Frank Pilaet schakelde zijn clubgenoot Theo Freyzer uit en Van Goethem rekende zelf af met Jan van de Wege. Die zakte op de slotdag, ondanks het beste al gemeen gemiddelde van 4,00, van de tweede naar de zesde weg. Van Goethem plaatste zich dankzij zijn eindzege voor de gewestelijke eindstrijd die in Steenbergen wordt gehouden. SAS VAN GENT 't Bierwinkeltje krijgt punten niet cadeau 't Bierwinkeltje hield in poule drie van de derde divisie driebanden groot beide punten in huis tegen het bezoekende Markeer MTS Tra ding Service. Hoewel de tegenstander niet in drukwekkend speelde, kreeg de thuisploeg de overwinning niet ca deau. Op de gemakkelijk winnen de Fons Baart na moest er hard voor worden gewerkt en dan lukte het nog niet altijd. Gelegenheidskopman 'Kleine' Cees Wissel, verloor na een pittige strijd. Arie Vink won op dezelfde wijze. SAS VAN GENT Geslootene Boom als winnaar uit de strijd Het duel in poule vijf van de vier de divisie driebanden tussen De Geslootene Boom en Eekhoorn 5 eindigde in een comfortabele 6-2-overwinning voor de thuis ploeg. Rob Duitemeijer en Rien Sandrini legden voor de pauze al de basis voor de overwinning. De neder laag die Benny Visser daarna leed was alleen belangrijk voor de statis tieken, omdat Dirk Smet ook won. Met dit resultaat komt de formatie uit Sas van Gent gedeeld aan de lei ding. HULST Tafeltennistitels bij de jeugd zijn verdeeld Het Zeeuws-Vlaamse kampioen schap tafeltennis leverde bij de jeugd een zege op voor Thijs Schui- le (Effect) in categorie A. Marco Ivens (SAR'72) eindigde als tweede. In categorie B won Ference Pinter (Reynaert) voor clubgenoot Jamie Rodgers. Quinten Meyners (Rey naert) haalde het in categorie C van Jim van Acker (SAR '72).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 83