sport 133 Hontenisse sluit jaar af als koploper in vierde klasse Kasse brengt spanning terug in kampioenschap Goes wil De Nooijer graag langer vastleggen maandag 17 december 2012 TERNEUZEN Hontenisse veel te sterk voor WW'67 In de vijfde klasse van het vrou wenvoetbal (zondag) gingen twee duels door werd er wel in de vijfde klasse. De wedstrijd tussen Vogel waarde en Hulsterloo eindigde in een 4-1-overwinning voor Vogel waarde. Hontenisse versloeg WW'67 niet 0-9. Vogelwaarde-Hulsterloo 4-1 (1-0). Elo- die Nafa 1-0 en 3-0, Anne Dieleman 2-0, Francis Collet 4-0, Natasja Praet 4-1. WW'67-Hontenisse 0-9 (0-7). Doelpun- tenmaaksters Hontenisse: Katrien de Vis ser (3x), Kelly van den Abeele, Fanny Kools (2x), Bonne van Kruijssen, Anne Leeraert (1 x). SINT MICHIELSGESTEL Groene Ster 2 boekt overtuigende zege In hun laatste wedstrijd van dit ka lenderjaar verstevigden de zaalvoet ballers van Groene Ster 2 hun plaats in de middenmoot door een ruime 5-12-zege in de uitwedstrijd tegen ZW'88/H. Broeren. Nadat de Vlissingse hoofdklasser een 0-3-voorsprong had genomen, klampte de hekkensluiter nog wel aan, maar na de hervatting liep Groene Ster via 2-3 en 3-4 weg naar 3-8. Uiteindelijk werd het dus 5-12. De doelpunten waren van Len Eversdijk (sx), Menancio Weeda (3x), Nicky van Merrienboer (2x), Youssef Ahrouch en Rafaël Vulin. Groene Ster 2 staat nu zesde. MIDDELBURG Dauwendaele langs Troy/Ideal Car Rent De zaalvoetballers van FC Dauwen daele 1 verrasten op de laatste speel dag voor de jaarwisseling met een zege op Troy/Ideal Car Rent 1. In ei gen huis versloeg de Middelburgse eersteklasser de nummer vier van de ranglijst met 5-3. De ruststand was 0-1 in het voor deel van Troy. Na de hervatting werd het nog 1-2 en 2-3, maar daar na sloeg Dauwendaele beslissend toe en werd het 5-3. Zico Tomasoa (3x), Jair Tomasoa en Daniel van 't Westeinde waren de doelpunten makers voor de thuisclub, die de winterstop ingaat op een veilige plaats in de middenmoot. helft balverlies, waarna Mols met een steekbal werd gelanceerd. Len- tink reageerde attent, wierp zich voor de voeten van de spits en leg de met die redding mede de basis voor de uiteindelijke zege. De Nooijer: „Het draait op dit ni veau inderdaad vaak om details, om momenten. Als zij die 1-2 ma ken wordt het misschien ook nog wel 1-3 en sta je met lege handen. Nu maakten wij de 2-1 en hadden we ook nog die derde moeten ma ken." Dat gebeurde niet, ondanks prima mogelijkheden voor Nyemb en de invallers Ray Kroon (slap stiftballe- tje) en Robin de Pagter, die doel man Jeroen Janssen op zijn weg vond. De missers leken Goes nog duur te komen staan. Vier minu ten voor tijd werd Van der Sanden door de lucht aangespeeld. De spits controleerde de bal met de borst, maar schoot van een meter of vijf naast. Twee minuten later stond hij in buitenspelpositie toen hij er wel 2-2 van maakte. „Toch vind ik deze overwinning ver diend", zei De Nooijer. „Al heb ben we er wel hard voor moeten werken. Na de 2-1 heb ik ook geen moment het gevoel gehad dat de buit binnen was. Gelukkig zat het nu een beetje mee. Dat mag nog wel even zo blijven." Goes-speler Dangelo Martien (rechts) wint het kopduel van Blauw Geel'38-speler Stefan Dekkers. foto Ronald den Dekker Als het aan het bestuur van Goes ligt, is Gérard de Nooijer ook volgend seizoen nog trainer bij de Bevelandse club. De inwoner van Oost-Souburg kwam in 2010 over van FC Dauwendaele en promo veerde vervolgens twee keer via de nacompetitie met Goes. „We hebben afgelopen week rond de ta fel gezeten", vertelde De Nooijer zondagmiddag. „De club heeft aangegeven dat ze langer met me door willen. De kans is aanwezig dat ik langer blijf. Maar ik heb ook nog een paar andere opties." door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vierde klasse A vonden zondag slechts twee van de vijf wedstrijden doorgang. Aan gezien koploper Steen niet in actie kwam, was er zowel voor Honte nisse als Philippine de mogelijk heid om bij winst als lijstaanvoer der het jaar 2012 af te sluiten. Dit werd uiteindelijk Hontenisse, dat Luctor'88 met 1-0 versloeg. Ook Philippine sloot de thuiswedstrijd tegen Oostburg winnend af (3-2), waardoor de ploeg steeg naar de tweede plaats op de ranglijst. Philippine-Oostburg 3-2: De thuisploeg speelde niet best, maar sloot desondanks de eerste helft af met een comfortabele 3-1-voor- sprong. De ploegen waren in deze fase aan elkaar gewaagd, maar Phi lippine benutte de kansen beter. Na de openingstreffer van Maar ten van Hecke (1-0), maakte Ru ben van der Meulen al snel gelijk. Kort hierna bracht Van Hecke zijn ploeg opnieuw op voorsprong (2-1), waarna Dennis de Nooijer uit een strafschop op slag van rust de marge op twee bracht. In de tweede helft was Oostburg duidelijk de bovenliggende partij en na de 3-2 van Alexander du Fos- sé hing de gelijkmaker in de lucht. Die bleef uit, waardoor Philippine dankzij een benauwde zege het jaar afsluit op de tweede plaats. Hontenisse-Luctor'88 1-0: Na af loop was het volgende bericht op twitter te lezen: '90. Klaar! We zijn winterkampioen!' Eenvoudig was die klus voor de thuisploeg al lerminst. Het spel voltrok zich voornamelijk op het middenveld. De beste kans voor rust was voor Hontenisse, maar de inzet van Dennis Malcontent werd door een verdediger van Luctor'88 van de lijn getrapt. Halverwege de tweede helft had den de bezoekers pech toen Stefan Boonman de bal uit een vrije trap tegen de lat zag eindigen. Tegen het einde van de wedstrijd leken de spelers van Luctor'88 er fysiek wat doorheen te zitten. Hontenis- se-trainer Erik Vanhijfte zag dit vanaf de kant en riep zijn spelers op de tegenstander meer onder druk te zetten. Bij dit slotoffènsief van Hontenisse trof Thomas de Waal in de tachtigste minuut nog het aluminium, maar in de slotmi nuut schoot Tom Rijk alsnog de winnende treffer binnen: 1-0. 'S-GRAVENPOLDER - Daaf Kasse heeft de spanning in het Zeeuws damkampioenschap weer terugge bracht. De 51-jarige Middelburger versloeg zaterdag koploper Johnny de Leeuw en verkleinde zo zijn achterstand tot één punt. Het duel tussen de twee rivalen werd op het scherpst van de snede gespeeld. Johnny de Leeuw koos voor de aanval, terwijl Kasse het massieve centrum van zijn tegen stander omsingelde. Met een afruil probeerde De Leeuw zijn inactieve rechtervleugel in het spel te betrek ken, waarna Kasse met een ijzer- sterk offer de aanval overnam. De titelhouder uit Goes was daarna niet meer te redden met een ne derlaag als gevolg. Met één punt minder dan Kasse delen Danny Wattel, Aart Walra ven, Evert Wiskerke en Kees de Jonge de derde plaats. Wattel en Walraven kwamen in een rustige partij remise overeen. Wiskerke boekte zijn tweede overwinning in dit toernooi ten koste van Ko Louwerse, die in het middenspel verrast werd door een fraaie zes klapper. Kees de Jonge doet het in dit toernooi goed. De Amsterdam mer combineerde de jonge Jacob Provoost van het bord en lijkt be vrijd van degradatiezorgen. De overige twee partijen waren spectaculair, maar leverden geen winnaar op. Jaap Veerhoek en Jos de Wild vochten een flankduel uit, waarin Veerhoek een eindspel met een schijf meer bereikte. Na zes uur forceerde De Wild een gelijk spel. In de partij tussen Martin van Dijk en Kees Rijk leek laatstge noemde in het late middenspel het voordeel naar zich toe te trek ken, maar met een offer forceerde Van Dijk een puntendeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79