Goes doet weer mee na nipte overwinning 14 32| Gehavend Terneuzen is tevreden met een punt €M* *^énW m Blijlevens aan de slag bij fusieclub FC Axel V - maandag 17 december 2012 Nick Claassen viel uit in het duel met Roosendaal. De spits van Terneuzen was na een hard duel even buiten bewustzijn. foto Peter Nicolai door Jos van Belzen ROOSENDAAL - Van de vier Zeeuw se ploegen die in de tweede klasse van het zondagvoetbal spelen, kwam zondag alleen Terneuzen in actie. De ploeg van trainer Alexan der van Keulen hield koploper Roosendaal op een gelijkspel (o-o). De duels Aardenburg-RCS en Axel-SC 't Zand werden afge last. Roosendaal-Terneuzen o-o: Ter- neuzen-trainer Alexander van Keu len toonde zich na afloop van de laatste competitiewedstrijd van dit kalenderjaar een tevreden mens. „Ik klaag wel eens over gebrek aan collectiviteit, werklust en mentali teit, maar deze zaken waren van middag allemaal wel aanwezig bij ons. We hebben weliswaar niets gecreëerd, maar ook niets weggege ven tegen de koploper van deze klasse." In een sportieve wedstrijd waren het inderdaad de defensies van bei de ploegen die de overhand had den. Voor de beide doelen gebeur de dan ook vrij weinig, zoals van Keulen het treffend uitdrukte: „Een schot van twintig meter was voor beiden de beste kans van de wedstrijd", zei de trainer na het Goes speelt na de winterstop nog veer tien competitiewedstrijden. De eerste is op 13 januari, uit tegen Brabantia. duel met Roosendaal, met afstand de meest scorende ploeg. Op een steeds zwaarder wordend veld namen de krachten bij beide ploegen naarmate het laatste fluit signaal naderde steeds meer af Ter neuzen, de nummer acht van de ranglijst, was tevreden met het punt De rood-zwarten misten om uiteenlopende redenen namelijk nogal wat spelers. Bert den Hamer zat zijn eerste van vier wedstrijden schorsing uit, keeper Dennis Won- dergem was op vakantie, Kees Dui- temeijer ontbrak vanwege privé- omstandigheden, Dennis de Kra ker en Timon van der Hooft kam pen nog met blessures. Nick Claassen kon ook aan dat rij tje worden toegevoegd. De spits was na een hard duel even buiten bewustzijn en werd dan ook gewis seld. Zondagavond had hij veel last van hoofdpijn en misselijkheid. De dokter gaf ook het advies om Claassen afgelopen nacht iedere twee uur wakker te maken. Terneuzen speelt morgenavond op eigen veld de laatste wedstrijd van 2012. In de vierde ronde van het toernooi om de districtsbeker is Kruisland de tegenstander. Die ploeg schakelde in de vorige ronde Zaamslag uit na strafschoppen. Vlak voor de winterstop boekt Goes een cruciale zege. De zon dag-hoofdklasser wint op eigen veld met 2-1 van Blauw Geel'38 en vindt zo aansluiting met de ploegen in de middenmoot. „Het was verdiend, maar we heb ben er hard voor moeten wer ken", zegt Gérard de Nooijer. door Barry van der Hooft GOES - De blik van iedereen bij Goes ging twee minuten voor het verstrijken van de officiële speel tijd in één ruk richting de zijlijn. De assistent-scheidsrechter aan de kant van de tribune leek.heel even te twijfelen, maar stak zijn vlag vervolgens gedecideerd de lucht in. Geen 2-2 dus, vanwege buiten spel, en dat zorgde voor opluch ting bij de thuisclub. De voor sprong (2-1) bleef gehandhaafd, waarmee de derde overwinning van het seizoen een feit was. Na twaalf van de 26 speelronden heeft Goes nu twaalf punten verza meld. Dat lijkt een laag aantal, maar de nummers zes en zeven op de ranglijst (Deurne en UDI'19) hebben maar vijf punten meer. „We blijven bij", glimlachte De Nooijer. „Uit de laatste drie wed strijden hebben we zeven punten gepakt. Dat is geen toeval, er zit een stijgende lijn in. Dinsdag wil len we het jaar in de bekerwed strijd tegen Irene'58 goed afslui ten. Op 13 januari moeten we naar Brabantia, dat is meteen wéér een belangrijke wedstrijd." Om lijfsbehoud veilig te stellen zal de debutant in de tweede competi tiehelft meer punten moeten pak ken dan in de afgelopen maanden. De Nooijer heeft er vertrouwen in dat dat kan lukken. „We zijn een maand geleden, voor de thuiswed strijd tegen Schijndel, van twee naar drie keer per week trainen ge gaan. Ook omdat de spelers dat zelf graag wilden. Dat we nu drie wedstrijden op rij punten pakken is volgens mij dan ook geen toeval. En vandaag kon je ook de beleving zien, iedereen had de wil om te winnen. Zo moet het iedere week zijn." Goes liet tegen de formatie uit Veg- hel meerdere gezichten zien. Goe de fases werden afgewisseld met mindere momenten, zoals dat eer der deze competitie al vaker het ge val was. Waar slippertjes dan vaak werden afgestraft, was dat nu niet Karakteristiek C Goes-Blauw Wit'38 2-1 (1-1). 5. Thijs van den Dries 1-0, 30. Emiel van der Sanden 1-1 (strafschop), 62. Yves Nyemb 2-1. Scheidsrech ter: B.A.J.H. Weijers (Oirsbeek). Ce- Ie kaart: Gert-Jan Tierie, Yves Nyemb (beiden Goes). Aantal toe schouwers: 250. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Shannon Braafhart jr. (59. Milton Roemeratoe), Gert-Jan van Leiden, Lorenzo de Groot; Wouter de Craene (82. Robin de Pagter), Thijs van den Dries, Gert-Jan Tie rie; Josimar Pattinama (82. Ray Kroon), Yves Nyemb en Dangelo Martien. het geval. Dat had Goes vooral aan Matthew Lentink te danken, om dat de doelman op cruciale mo menten ingreep. Goes kende een bliksemstart dankzij een vroege treffer van Thijs van den Dries en moest na een half uur de gelijkma ker incasseren. Scheidsrechter We ijers legde de bal op de stip, nadat Emiel van der Sanden onderuit was gegaan. „Eerst zei hij dat ik had geduwd", vertelde aanvoerder Gert-Jan van Leiden. „Daarna kwam hij met de uitleg dat Mat thew met twee gestrekte benen was ingekomen. Ik was het er niet mee eens." Van der Sanden, die sa men met Alexander Mols een sterk aanvalsduo vormde, had er geen boodschap aan en schoot de 1-1 binnen. „Wij hebben te veel kansen nodig om tot scoren te komen", zei De Nooijer. „We laten de kans op 2-0 liggen, staan met te veel spelers voor de bal en voor we er erg in hebben krijgen zij een strafschop. Van zulke momenten moeten we leren." De kans op 2-0, daarmee doelde de trainer op een kopbal van Josi mar Pattinama die net langs de ver keerde kant van de paal ging. De aanvaller kopte in de tweede helft nog een keer naast, maar zag hoe zijn kompaan voorin kort daarna wél met het hoofd trefzeker was. Yves Nyemb, één van de betere spelers op het veld, kopte aan de eerste paal een afgemeten voorzet van Gert-Jan Tierie binnen. Het stond daardoor na ruim een uur spelen 2-1 voor Goes, waar het net zo goed 1-2 voor Blauw Geel'38 had kunnen staan. Dangelo Mar tien leed bij een 1-1-stand op eigen NIEUWDORP - Jacques Blijlevens vertrekt aan het eind van dit voet balseizoen bij SV Nieuwdorp. Hij gaat aan de slag bij de nieuwe fti- sieclub FC Axel. Blijlevens is aan zijn eerste seizoen bezig bij Nieuwdorp. De Beveland- se club staat momenteel op de tweede plaats in de derde klasse A, met één punt achterstand op De Meeuwen. Het bestuur van voetbalvereni ging Breskens verlengt de contrac ten met hoofdtrainer Cor van de Velde en zijn assistent Nico Knol. Het duo zal daardoor ook komend seizoen werkzaam zijn bij de Zeeuws-Vlaamse zondag-vijfdek- lasser. Breskens, momenteel koplo per in de vijfde klasse A, hoopt dan weer een klasse hoger te spe len. Van de Velde nam vorig sei zoen het roer over bij Breskens maar kon niet voorkomen dat de club degradeerde. Zijn assistent Knol, oud-doelman van onder meer Breskens en Hoek, volgt mo menteel de cursus Trainer/Coach 3- Zaterdag-vierdeklasser Smer- diek heeft zich ook voor het voet balseizoen 2013-2014 verzekerd van de diensten van Peter van Poortvliet. De trainer is bezig aan zijn eerste seizoen bij de vereni ging uit Sint Maartensdijk. Met Smerdiek bezet Van Poortvliet, met één punt achterstand op kop loper Halsteren de tweede plaats in de vierde klasse B. Bram Kot is ook volgend sei zoen trainer van ZSC'62. De trai ner uit 's-Gravenpolder verlengde zijn contract bij de Scharendijkse zaterdagvierdeklasser met één sei zoen. Kot en ZSC'62 zijn in 2013-2014 voor het tweede jaar aan elkaar verbonden. Maarten van Hecke stoomt op in het duel met Oostburg. De aanvaller van Philippine was twee keer trefzeker te gen de ploeg uit West-Zeeuws-Vlaanderen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 78