Kerk Groede zoekt meer inkomsten Personeel Braakman ontslagen door curator 'Arrenslee' brengt Sas kerstsfeer ^3 ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 17 december 2012 13 door René Hoonhorst GROEDE - De Stichting Vrienden van de Grote Kerk Groede wil de komende jaren meer geld verdie nen met nieuwe activiteiten in de historische hallenkerk. De Vrienden hopen dat bezoekers van de kerk, er kwamen dit jaar zo'n 12.000 gasten tussen mei en november, een hogere vrijwillige bijdrage afdragen. Ook willen ze een aantal activiteiten op poten zetten, die geld in het laatje bren gen. Bestuursleden Thijs Soeting en Ruud Muusze benadrukken dat de stichting niemand wil verplich ten te betalen bij binnenkomst van de kerk. Maar als de bezoekers het verhaal van de kerk horen, zijn ze - hopen de bestuurders - bereid wat meer in een collectebus te ste ken. Soeting: „We hebben nu ruim tweeduizend euro van de be zoekers ontvangen. Als iedereen nou gemiddeld vijftig cent stort, komen we aan zes mille." Een mooi bedrag, maar lang niet genoeg om de jaarlijkse onder houdskosten van zo'n veertig mil le te betalen. Daarom hoopt het bestuur dat de door de provincie ingerichte expositie over Waterdu- nen nog een aantal jaren blijft staan. Ook wil de stichting zelf een permanente attractie in de kerk inrichten. Op tien 'haltes' in de kerk moeten mensen de ge schiedenis van de kerk, het dorp en de omgeving op aantrekkelijke wijze te horen krijgen. De historie van onder meer de kerk, vluchte lingen, overstromingen en ontpol- deringen is op de haltes audiovisu eel te volgen door een speciale bril met koptelefoon op te zetten. „Je hoeft niet te betalen om de kerk binnen te komen, maar wel om een bril te huren", aldus Muusze. De Vrienden staan open voor het binnenhalen van meer huurders. De diensten van de PKN - zomers wekelijks, buiten het seizoen maandelijks - leveren een beschei den bedrag op. Andere bijeenkom sten, vergaderingen, bruiloften en partijen (vaak in samenwerking met horeca-ondernemers aan de Markt) zetten zoden aan de dijk. De stichting hoopt daarnaast op (Europese) subsidie en genereuze sponsors om haar plannen te ver wezenlijken. Voor het 'aanleggen' van de haltes, een groot als bijbel vormgegeven digitaal scherm waar mee mensen welkom worden ge heten én het inrichten van de vide als gameruimte voor de jeugd. Soe ting: „We willen het hele gezin vasthouden in de kerk." lJBP* JÊÊBF Mr-* Wk Inrichting moderne, audiovisuele expositie en game-vide voor de jeugd SAS VAN GENT - Een pruts van nog geen twee jaar kijkt de Kerstman eens diep in de ogen. Wat is dat voor een rare kwast op de sofa in de feesttent? De twinkelende ogen van de Kerstman laten het manne ke ontdooien. Hij steekt zijn hand uit om vervolgens die van de Kerst man stevig te drukken. De vriendschapssluiting past in de viering van de kerstparty op het Keizer Karelplein in Sas van Gent. Een paar honderd Sassenaren trap ten de feestdagen zaterdagavond af met een party op het Keizer Karel plein. Nadat de kinderen een aantal kerst spelletjes in en om de feesttent hadden gespeeld en de 'arrenslee', die voor de sneeuwloze gelegen heid getooid was met wielen, zijn eerste rondje reed, mocht wethou der Frank van Hulle de lichtjes van de enorme kerstboom aanste ken. De boom, vers geïmporteerd uit Finland, leek nog groter dan an dere jaren: 15 meter hoog en 1500 kilo zwaar. Het ideale baken voor een feestje, dat tot aan het eind van de avond werd opgeluisterd door de Ierse volksmuziek van de band Friends of Folk. Woordvoerder Ronny Winne van het partycomité was zondag meer dan tevreden. „Het was weer een echt gezellig familie feest, mogelijk gemaakt door on dernemers uit Sas en omgeving." Alle feestgangers mochten een ritje in de 'arrenslee' maken. Maar kinderen maakten toch het meest gebruik van de mogelijkheid om hun stadje eens vanuit een paardentram te bekijken. De verlichte huif verhoogde de kerst- en de feestvreugde. foto Mark Neelemans Ludieke actie 'Engelse havo' 14 en 15 door René Hoonhorst HOEK - Het personeel van Vakan tie-Eiland De Braakman is vorige week ontslagen door curator Coen Houtman van het Nijmeegse advo catenkantoor Poelmann van den Broek NV. Het UWV heeft daarop de loongarantieregeling in gang ge zet, meldt Erik Jansen, kantoorge noot en rechterhand van de cura tor. De curator werd anderhalve week geleden aangesteld na het faillisse ment van het Vakantie-Eiland. Hij hoopt de meeste van de nu ontsla gen personeelsleden begin vol gend jaar te kunnen onderbrengen bij een nieuwe eigenaar, die een doorstart kan maken op het recrea tiecentrum. Er hebben zich intus sen enkele nieuwe potentiële over namekandidaten bij de curator ge meld. Overigens zijn nog niet alle perso neelsleden van het recreatieterrein verdwenen. Voor een doorstart is het van groot belang dat het be drijf weer zo snel mogelijk kan draaien. Personeelsleden van de technische dienst en groenbeheer werken daarom door waar noodza kelijk. En ook voor verzorging van de Schotse Hooglanders, waar nog geen nieuwe eigenaar voor was ge vonden, wordt gezorgd. De bewindvoerder heeft de afval- straat laten opruimen, zodat die weer is te gebruiken. Ook heeft de curator een aantal gastanks op De Braakman laten vullen. Maar de tank van permanente bewoners op het Vakantie-Eiland is nog niet op hun woningen aangesloten. De bewoners hebben gasflessen laten aansluiten om te kunnen koken en verwarming te hebben. Ze wil len de kosten die ze daarvoor heb ben gemaakt wel gecompenseerd zien, laten ze de curator weten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69