Delta Sport verliest ondanks superstart 33 Spanning terug bij dam-ZK Defensie Vosmeer rammelt b maandag 17 december 2012 In de tweede klasse hebben slechts vier ploegen een negatief doelsaldo: rodelantaarndrager Heinkenszand en de nummers twaalf en dertien van de ranglijst, Oostkapelle en VCK. De onverwachte nummer vier is SSV, dat op de vierde plaats staat. De ploeg heeft 22 keer gescoord en 26 tegentreffers. door Len Wolters ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport zijn er ook dit week einde niet in geslaagd om te win nen in de hoofdklasse. HW'70 uit Voorschoten was in Zierikzee met 20-24 te sterk. Het was alweer de zesde nederlaag op een rij voor de Schouwse formatie. Aan het begin van de middag zag alles er nog rooskleurig uit voor Delta Sport. De Zierikzeeënaren speelden de eerste twintig minu ten dominant Door onder andere goede tempowisselingen werd er steeds ruimte gecreëerd voor het vijandelijke doel. Zo'n beetje elk schot leek het net te vinden. Al snel stond er een 8-2-voorsprong op het scorebord. „Je weet van tevoren dat je dit sco reverloop nooit kan vasthouden", vond Delta Sport-trainer Rob de Vos na afloop. „Maar dat betekent niet dat je zover terug mag vallen zoals wij dat vandaag deden." De Schouwse formatie ging weliswaar de rust in met een 12-11-voor- sprong, maar toen was al duidelijk dat zich donkere wolken boven de ploeg uit Zierikzee samenpakten. Van de ruime voorsprong was niks meer over en de fouten stapelden zich op. „In de eerste twintig minuten speelden we erg goed", dacht Del ta Sport-speler Guido de Graaf „Vooral door de diepging aan de linkerkant ontstond er ruimte, waardoor we gevaarlijk konden worden. Toen kwam de trainer met een paar wissels en viel die dreiging weg." De Vos vond dat geen goed ex cuus. „Ik zag dat een paar jongens er doorheen zaten. Toen heb ik in grepen. Maar dat betekent niet dat je heel je speelstijl moet verande ren als er een paar nieuwe mensen inkomen. Je moet van je eigen kwaliteit uitgaan en voortdurend druk blijven zetten. Dat deden we op den duur niet meer. Dat kan aan vorm liggen, maar ook aan ver trouwen." In tegenstelling tot de eerste helft keek Delta Sport vanaf de eerste minuut in de tweede helft tegen een achterstand aan. De Zierikzee ënaren hielpen daarbij grote kan sen om zeep. Toeval was dat niet. Delta Sport scoort niet voor niets het minst van alle ploegen uit de hoofdklasse D dit seizoen. „Dat is misschien nog wel het grootste probleem", zei De Graaf „Op dit niveau moet je je kansen gewoon afmaken en dat deden we niet. Hierbij kijk ik ook naar mezelf In de tweede helft vlogen ook mijn schoten er zeker niet allemaal in. HVV benutte haar kansen juist wel goed. Als wij een open kans misten, lag de bal tien seconden la ter bij ons in het doel. Dat zijn dan flinke tikken die je krijgt." De Graaf leek zich niet erg druk te maken met de slechte positie van Delta Sport in de competitie. Daar is het volgens hem nog te vroeg voor. „Maar het wordt wel de hoogste tijd dat we eens wat pun ten gaan pakken", stelde de Delta Sport-speler. De positie van de Schouwse handballers baart De Vos een stuk meer zorgen. „Ik maak me al een paar weken druk", vertelde de oefenmeester. „Wel moet ik zeggen dat we een stuk be ter speelden dat de vorige twee wedstrijden. Zeker in het eerste ge deelte heb ik goede dingen ge zien." Dit was de laatste competitiewed strijd van het jaar voor Delta Sport. Pas op zes januari volgend jaar krijgen de Zeeuwen de kans om haar negatieve reeks te door breken. Doelpuntenmakers Delta Sport: Gui do de Graaf 9, Koen Bruijn 3, Tijs de Vos 1, Guus Sluis 5, Tim Vleeshouwer 2. 'S-GRAVENPOLDER - Daaf Kasse heeft de spanning in het ZK dam men teruggebracht. De 51-jarige Middelburger versloeg koploper Jo hnny de Leeuw en verkleinde zo zijn achterstand tot één punt. De Leeuw koos voor de aanval, ter wijl Kasse het centrum van zijn te genstander omsingelde. Met een af ruil probeerde De Leeuw zijn rech tervleugel in het spel te betrekken, waarna Kasse met een ijzersterk of fer de aanval overnam. De titelhou der uit Goes moest zich daarna ge wonnen geven. Met één punt minder dan Kasse delen Danny Wattel, Aart Walra ven, Evert Wiskerke en Kees de Jonge de derde plaats. Wattel en Walraven kwamen remise over een. Wiskerke boekte zijn tweede overwinning, ten koste van Ko Louwerse, die in het middenspel verrast werd door een fraaie zes klapper. Kees de Jonge combiner- de Jacob Provoost van het bord. De overige twee partijen waren spectaculair, maar leverden geen winnaar op. Jaap Veerhoek en Jos de Wild zaten zes uur achter het bord en sloten toen vrede. In de partij tussen Martin van Dijk en Kees Rijk leek Rijk in het late mid denspel het voordeel naar zich toe te trekken, maar met een offer for ceerde Van Dijk een puntendeling. MIDDELBURG - De twee wedstrij den die zondag doorgang vonden in de vijfde klasse B speelden zich beiden in Vossemeer af. In Oud-Vossemeer verloor Vosmeer met 3-8 van Divo. In Nieuw-Vosse meer verging het NVS stukken be ter. De ploeg hield dankzij een 4-0-zege drie punten over aan het treffen tegen Hansweertse Boys. NVS-Hansweertse Boys 4-0: On danks een overwicht voor de thuis ploeg was er sprake van een moei zame eerste helft. De spelers leken soms teveel uit op eigen succes, waardoor NVS via Sander Simons slechts eenmaal tot scoren kwam: 1-0 bij rust. Binnen tien minuten na het begin van de tweede helft was de wedstrijd beslist via twee treffers van Erik Piasmans: 3-0. Met een rake kopbal uit een hoek schop bepaalde Robin Muit de eindstand op 4-0. Vosmeer-Divo 3-8: De defensie van de thuisploeg had een offday. De bezoekers profiteerden en be gonnen aan de thee met een 0-3-stand door treffers van Mario van de Berg, Maikel den Ouden en Joey van Tilburg. In de tweede helft leek Vosmeer met een aantal omzettingen al snel succes te heb ben. Joshua van Willigen tekende 1-3 aan waarna Jerfffey Kruf er 2-3 van maakte. Via Wiebe Vissers (2x), Maikel den Ouden (2x) en Peter van Gils, met tussendoor bij 2-6 een tegentrefFer van Danny Brusselaars, besliste Divo echter de wedstrijd. I SSV-aanvaller Christiaan Boon (blauw shirt) probeert een speler van Zwaluwe te passeren. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63