om Johannes binnenland5 Thuis in Den Haag, onbekend met platteland TO©S cheap.nl dagactie Plasschaert en Samsom vallen in de prijzen Ontdek Zuid-Limburg in 3 dagen! cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 maandag 17 december 2012 JV n TrwavitiiTn~^-^rTMiii)ii7iiiin>wiiioii^~w,t-MrT**~ Lenie 't Hart: „Dit advies van zogenaamde experts druiste in tegen het ge voel van iedere Nederlander." foto Catrinus van der Veen/ANP noemt. „De vrijwilligers van de KNRM, die letterlijk oog in oog hebben gestaan met de buitrug en weten dat zij al het mogelijke heb ben geprobeerd om hem nog te kunnen redden, voelen zich diep gekwetst", meldt de KNRM in een persbericht. En natuurlijk roerde ook de poli tiek zich. Kamerlid Thieme pro beerde de buitrug dit weekeinde niet alleen van dichtbij te bekij ken, maar hield ook een pleidooi voor een 'platform voor gestrande dieren'; zodat de volgende Johan nes niet te maken krijgt met over elkaar heen buitelende experts, maar kan rekenen op een duidelijk protocol. Gisteren circuleerden zelfs berich ten waarin werd opgeroepen tot een stille tocht, om nog maar eens te onderstrepen dat dierenleed (over)gevoelige snaren raakt bij de mens: Hoe dat mechanisme pre cies werkt, weet bioloog Moeliker ook niet. „Ik vermoed dat het de aard van het beestje is." zie onze website:binnenland Lenie 't Hart: 'We hadden de buitrug nog kunnen redden' PAUL KUSTERS toosenhenk.nl CO! door Francine Wildenborg DEN HAAG - Ze leek weg te zijn uit het Haagse, de wereld waar Sharon Dijksma (41) bijna twintig jaar vertoefde. Het aftreden van Co Verdaas brengt haar toch terug, nu als staatssecretaris van Econo mische Zaken, met de focus op landbouw. Vanaf haar 23e, toen het jongste Kamerlid ooit, bekleed de ze een zetel voor de PvdA. Daar voor was ze jarenlang actief bij de Jonge Socialisten, als secretaris en als voorzitter. Als groentje werd ze bekend door haar felle protest tegen de bezuini gingen op de studiefinanciering, maar ze werd al snel teruggefloten door haar fractie in de Tweede Ka mer. Het wrange begin belette haar niet te groeien tot volwassen parlementariër. Haar nog altijd jeugdige uitstraling leek een pre, al bracht die haar op termijn niet de bestuursfuncties die ze wilde. In 2001 deed ze een gooi naar het voorzitterschap van de PvdA, maar Ruud Koole won. Wel werd ze vicevoorzitter in 2004 en rech terhand van Wouter Bos. In 2007 kreeg ze eindelijk haar kans: ze werd staatssecretaris van Onderwijs. Ze maakte de termijn echter niet vol omdat Balkenende IV na drie jaar viel. Ze keerde weer terug naar de voor haar oude vertrouwde Tweede Ka mer; te vertrouwd, want Dijksma wilde wat anders en solliciteerde begin dit jaar naar het burgemees terschap van Nijmegen. Ze was fa voriet bij de voordrachtscommis sie. Haar jeugdigheid en 'dichtbij de mensen'-karakter zou volgens ingewijden passen bij het Nij meegs profiel. De strijd tussen coa litiepartners PvdA en GroenLinks in de Nijmeegse gemeenteraad zorgde ervoor dat CDA'er Hubert Bruis er met de buit vandoor ging. De val van Rutte I dit jaar benutte Dijksma om de Kamer te verlaten. Het leek een definitief afscheid, omdat er ook geen plek in de PvdA-WD-coalitie van Rutte II voor haar was. Door de foutieve den HAAG - Als de afgelopen ne gen 'politiek talent van het jaar'-verkiezingen een voorspellen de waarde hebben, wacht minister van Defensie Jeanine Hennis-Plas- schaert een mooie toekomst. Voor gaande winnaars van de door de parlementaire pers verkozen titel verkregen invloedrijke posten in hun fractie of het kabinet. Gisteren wezen de parlementair journalisten voor de tiende keer het talent aan. Deze keer was het Jeanine Hennis-Plasschaert. Naast politiek talent kozen de Haagse journalisten gisteren de 'politicus van het jaar'. In die cate gorie ging Diederik Samsom er met de winst vandoor. Geroemd om zijn 'goede acceleratie' om bin nen een jaar fractievoorzitter te worden, een succesvolle verkie zingscampagne te voeren en een formatie af te ronden. Sharon Dijksma foto ANP declaraties van Co Verdaas is Dijks ma nog geen drie maanden later weer in beeld. Dijksma heeft zich met van alles beziggehouden, ook met economi sche zaken. Ze beheerde in haar laatste PvdA-Kamerjaren de porte feuilles 'algemeen economisch be leid, auto, infrastructuur en mobili teit'. Maar landbouw en natuur - waarvoor ze nu als staatssecretaris vooral verantwoordelijk zal zijn - zijn haar vreemd. 'Veel Haagser dan Sharon Dijksma kan het niet', zei Ronald Plasterk als commentator van Buitenhof in 2001. Immers, ze heeft geen werk ervaring buiten het regeringscen trum. Of haar droombaan op het platte land ligt? Eerder noemde ze ruim telijke ordening en bijbehorende 'structuurvisies' niet als haar favo rieten. In de landbouwsector zal ze daar echter niet omheen kun nen. In ieder geval vindt ze de functie zo aantrekkelijk dat ze de wens om dichter bij haar woon plaats Enschede te werken met net een tweede kindje - zoals ze in april uitte - laat varen. Vandaag heeft Dijksma een ge sprek met premier Mark Rutte. 'Strijdbare vrouw' O Cees van Liere, Voorzitter Neder landse Oestervereniging: „Ik heb Sharon Dijksma een paar keer ont moet en ze komt over als iemand die haar dossiers kent. De visserij kent ze niet, maar ze zal dat wel oppakken, verwacht ik. Ze zal zich nog wel moeten bewijzen. Verder hoop ik, als voorzitter van een commissie van het grenspark De Zoom-Kalmthoutse Heide, dat ze zich de Nationale Parken aantrekt. Haar voorganger Bleeker had dat naar de provincies overgeheveld. a Wout van den Berg, mosselteler in Bruinisse: „Ze heeft in het on- derwijswereldje heel wat voor el kaar gebokst. Dijksma heeft welis waar geen ervaring in de landbouw en de visserij, maar het lijkt me een frisse tante." Jean Paul van Hoven, directeur van landbouwonderneming De Wilhelminapolder: „Sharon Dijks ma is een strijdbare en moedige vrouw, met een buitengewoon bre de maatschappelijke belangstelling. Enerzijds is er de publieke opinie, die niet altijd boervriendelijk is. Dat roept vanuit de agrarische we reld weerstand op om te verande ren. Anderzijds is innovatie nodig, om het dreigende voedseltekort in de wereld op te lossen. Hopelijk kan ze daar een brug tussen slaan." Herman Mertens, woordvoerder van de Limburgse Land- en Tuin- bouwbond (LLTB): „We kennen haar niet, maar we zien uit naar sa menwerking. We hopen dat ze zich snel in de landbouwdossiers kan inwerken." 8 Maarten Razenberg, woordvoer der Land- en Tuinbouw Organisa tie Nederland (LTO): „Wij wach ten met onze reactie totdat pre mier Rutte met de officiële benoe ming naar buiten komt. Tot die tijd geven wij geen commentaar." per/toplocatie één superactie! 2 overnachtingen incl. ontbijt In centrum Heerlen gelegen Gratis parkeren Lw.v. 17 Bezoek Valkenburg en Aken S Amrath Grand Hotel Heerlen 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer, Excl. res.kosteh C15 per boeking. Voorwaarden zie website. i Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5