Aagtekerkerun is meer dan hardlopen 381 sport 580 Schakers HWP tellen mee in eerste klasse Tweeling Nijpjes sterk in selectiewedstrijd maandag 17 december 2012 door Roeland Alders MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard deden in de landelijke eerste klasse goede zaken. Thuis te gen Vianen werd met 8-2 gewon nen. De reserves deden het min der goed in de tweede klasse door zwaar te verliezen van Voorscho ten: 0,5-7,5. HWP Sas van Gent-Vianen/DVP 8-2: Door een flinke overwinning op Vianen doet HWP weer mee in de titelstrijd. Gezien de uitslag leek het een simpele overwinning, maar dat was het niet. Na de snel le remise van Johan Goormach- tigh mocht Hans GrofFen geen re mise nemen van zijn teamleider omdat de stand op een aantal bor den niet gunstig was. Plots draaide het wedstrijdbeeld echter en ston den de Sassenaren royaal met 5-1 voor. Paul Motwani en Simon Pro voost wonnen eenvoudig, wat moeizamere overwinningen wa ren er voor Tom Piceu en Tieme Verlinde. Nu kwam een remise GrofFen wel goed uit, maar leek het erop dat hij op een nederlaag getrakteerd zou worden. Hij stond verloren. GrofFens tegenstander aanvaardde echter een remiseaanbod, wat bete kende dat HWP de wedstrijd ge wonnen had. De Zeeuws-Vlamin gen staan vierde met slechts één matchpunt minder dan de drie koplopers. HWP Sas van Gent 2-Voorscho- ten 0,5-7,5: VooraF leek het een spannende wedstrijd te worden, gezien de krachtsverhoudingen op papier en de stand op de ranglijst. In de praktijk moest Adrian Roos de eer redden door te remiseren. De overige partijen gingen roem loos verloren. HWP Sas van Gent 3-Oegstgeest '80 4-4: In de derde klasse hield het derde team van Het Witte Paard koploper Oegstgeest knap op een gelijkspel. Teamleider Etienne van Leeuwen had de opstelling door elkaar ge gooid en dat bleek een goede greep. Eric van de Wynkele hield makkelijk internationaal meester Nebojsa Nikolic op remise. De wedstrijd bleeF gelijk op gaan. Van Leeuwen neutraliseerde de neder laag van Frans Sneijders. André Galle kon net niet stunten tegen Slingerland, een andere internatio naal meester, en verspeelde te veel tijd. Dat werd hem Fataal. Marc La crosse won, waarna de overgeble ven twee partijen onbeslist bleven. Het leverde een niet verwacht matchpunt op. Landau Axel-Rijswijk 4-4: Lan dau hield met gemende gevoelens een punt over aan de strijd met Rijswijk. Aanvankelijk leek er een kleine overwinning in het vat te zitten. Nick Dubbeldam en Randy van Houtte zetten de Zeeuws-Vla mingen op een voorsprong. Het vervolg was minder en Lan dau kwam zelFs met 4-3 achter. Joop Maas wist toen wat er van hem gevraagd werd. Hij versloeg zijn tegenstander, waardoor Lan dau één matchpunt aan het treffen overhield. Shah Mata-Goes 4-4: Net als in de vorige competitieronde kwam Goes met de schrik vrij. De Bevel anders begonnen nog aardig door vlotte overwinningen van Joey van de Braak en Joey Grochal. Daarna raakte de ploeg de kluts volledig kwijt. Maxim le Clercq en Remco van de Braak moesten be rusten in een nederlaag en ook Ri- nus BurgerhofF en teamleider Hans Weiten moesten een dom per incasseren. Rien de Böck bracht de spanning terug (4-3) maar een gelijkspel leek er niet in te zitten. Louis Nieuwenhuijse deed echter het onmogelijke door uit een beroerde positie terug te komen en te winnen: 4-4. Spijkenisse 2-Souburg 2-6: De Souburgers boekten een belangrij ke overwinning. Ze namen wat af stand van de degradatiestreep. Al snel ging het de goede kant op. René Tiggelman won en daarna zorgde Henrik Porte voor een com fortabeler voorsprong. Robin Bosters pakte vanuit een ingewik kelde stelling een overwinning en Henrik Westerweele won een to reneindspel. Bert Henderikse zette de kers op de taart met een fraaie overwinning in het eindspel. Er kwamen 580 deelnemers over de finish tijdens de dertiende editie van de Aagtekerkerun Eens per jaar wordt de winterse rust in Aagtekerke hardhandig verstoord. Een groot peloton hardlopers maakt zich meester van de straten van het ingedom melde Walcherse dorpje, om mee te doen aan de Aagtekerke- door Koen de Vries AAGTEKERKE - Er werd zaterdag op nieuw een record gevestigd in de Aagtekerkerun. De dertiende edi tie had weer meer deelnemers dan de editie ervoor. „Er zijn 580 atle ten gefinisht en bijna 600 gestart", glunderde Leo Francke, de voorzit ter van de organiserende MC De Pekelinge tijdens de prijsuitrei king. Wat maakt een hardloopwedstrijd die georganiseerd wordt door een motorcrossvereniging zo populair? Om te beginnen is het de onge dwongen sfeer die het de deelne mers naar de zin maakt. Een start- streep is er bijvoorbeeld niet. Al ja ren trekt een antieke brandweer wagen het peloton op gang, en als dat langs thuisbasis HRC Kodde trekt, wordt de meute gefeteerd op een oorverdovend vuurwerk. Na afloop is er voor elke deelnemer een fles drank en is er ook nog een gerede kans om in de loterij een prijs in natura te winnen. De prijsuitreiking gaat verscholen ach ter een stel hanglampen. En de winnaars moeten niet te lang zijn, anders stoten zij het hoofd tegen het plafond. Maar er is meer. „Het succes heeft zeker te maken met wat er na af loop gebeurt, denkt Marius Be- suyen. De inwoner van Sint Lau rens is een van de weinigen die de loop nog geen enkele keer gemist hebben. „Er zijn edities geweest dat ik pas 's nachts om één uur thuiskwam", herinnert hij zich. „Soms wat onzeker op de benen. Na afloop was het vanaf de eerste editie beregezellig, met wat erw tensoep en wat bier." Die eerste editie legde Besuyen de 13.8 kilometer af in iets meer dan 56 minuten. „Er waren toen am per vijftig deelnemers", weet hij nog. „En ik kwam gelijk met Lein Lievense over de streep." Voor wie het nog niet weet: Lein Lievense is het hoofd van de organisatie van de Kustmarathon en verleent sinds hij door een knieblessure niet meer kan hardlopen op de wedstrijddag van de Aagtekerke run hand- en spandiensten. De organisatie houdt nadrukkelijk rekening met de langblijvers. Ze maakt geen haast met de prijsuit reiking en zorgt dat er daarna ter verhoging van de feestvreugde een band speelt in het cafégedeelte. In de tweede editie was Besuyen vijf minuten sneller dan de eerste keer, maar de laatste jaren moest hij wat snelheid inleveren. Zater dag werd hij 73e in 59.21. Die twee de editie was voor hem zeker niet de mooiste. „Dat was die van 2010, toen het zo gesneeuwd had. Het parkoers lag er prachtig bij, zeker in het bos bij Oostkapelle." Zaterdag werd de show niet door het weer gestolen, maar door Tim Pleijte. De atleet uit Zoutelande bleek in zijn eerste Zeeuwse optre den sinds de Kustmarathon uitste kend in vorm. Hoewel het hoog water was en hij op het strand tus sen Oostkapelle en Domburg bijna drie kilometer over het onef fen en soms zachte zand moest buffelen, bleef hij slechts acht se conden boven het parkoersrecord van 44.45, dat Michel Schrier in 2008 vestigde. De Vlissinger be hoorde dit keer tot het publiek om dat hij afgelopen week ziek was ge weest. Op dat strand moest Pleijte nog even versnellen om een de marrage van de van een blessure herstelde Erwin Harmes te neutra liseren. Harmes trok daar de kop groep uit elkaar maar Pleijte raakte hij niet kwijt. De lichtvoetige cros ser liep in de laatste kilometers steeds verder weg bij Harmes en had op de streep meer dan een mi nuut voorsprong. De negentienjarige Middelburger Neal Bouterse werd derde, voor Martijn de Kok uit Heinkenszand en Erwin Adan uit Middelburg. Remy Vasseur, de winnaar van de drie voorgaande edities, had een mindere dag en werd zevende. Bij de vrouwen was Anjolie Engels uit Middelburg zoals verwacht on genaakbaar. Zij bleef een minuutje boven het parkoersrecord (50.22) dat ze vorig jaar vestigde. Monique Verschuure uit Yerseke werd twee de en nieuwkomer Mieke Valk uit Goes derde. Verschuure is een ru we diamant in het Zeeuwse. Ze loopt al langer hard, maar echt se rieus trainen deed ze niet. Zater dag kreeg ze na afloop van Anjolie Engels een trainingsschema ca deau, waarin ook tempotrainingen zoals minutenloopjes (trainingen met versnellingen van een mi nuut) zijn opgenomen. Voor Ver schuure een nieuwe ervaring. met 65,59 procent op de tweede stek. „Beide paarden beschikken over erg goede basisgangen. Zaro heeft een gouden karakter en pakt alles snel op. Het is een paard dat alles in huis heeft voor hogere werk. Aid Feart's Michael is een pony met een enorme uitstraling, maar erg gevoelig. Maar als je hem in zijn waarde laat doet hij alles voor je", vertelde Chantal Nijpjes. Jessica Nijpjes behaalde in M2 met de mooi bergopwaarts gaande Ru- biquil-zoon Cecavara N met 68% een overtuigende overwinning. De combinatie bleef Debbie Offer- mans uit Arnemuiden met Rho- dium-nakomeling Allegro exact twee procent voor. Jessica Nijpjes: „Dit was voor Cecavara zijn de buut in M2. We hebben hem als veulen gekocht en zelf opgeleid. Hij is een hengst en een krachtpat ser. Maar wel erg fijn te rijden." Jessica Leijser uit Budel werd met haar paard Zabel met ruim 65% negende in de klasse Prix Saint George. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - De Middelburgse tweeling Chantal en Jessica Nijpjes eiste zaterdag in de selectiewed strijd voor het Zeeuws dressuur- kampioenschap een hoofdrol op. Chantal Nijpjes bewees in Stal Ver- mue dat ze met paarden met ver schillend karakter goed kan preste ren. Zij stuurde in Z2 de expressief bewegende ruin Zaro met de score van 70 procent met een straatleng te voorsprong naar de zege. Nicole van Niedek uit Melissant eindigde met Turbo Magic-zoon Amigo met 64,12 procent op de tweede plaats. In Zi greep Chantal Nijpjes met de veel uitstraling tonende Keulse Hoeve's Zico-zoon Aid Feart's Michael met 66,76 procent de zege. Emma van den Hooven uit Koudekerke eindigde met Flem- mingh afstammeling VMF Barabas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56