Delta Sport valt na vlotte start ver terug 301 spon Anne Stins ten onder in zenuwslopende finale Matige generale van volleybalsters Forza Forza beeft z'n 'typische' derde set, maar wint wel Zeeuws onderonsje maandag 17 december 2012 We missen gewoon te veel kansen voor dit niveau. Dat is ons grootste probleem' SOMMELSDIJK - Het persoonlijk kampioenschap libre tweede klas se in poule noord is gewonnen door Thomas Kik uit Middelharnis van De Poedel. Hij bleef Anne Stins van d'Eule een punt voor. Al na vier ronden was het duide lijk dat er maar twee spelers zou den strijden om de hoogste eer bij het kampioenschap in Sporthal De Staver. Thuisspeler Thomas Kik en Anne Stins waren beiden nog ongeslagen en hadden een ge ruststellende voorsprong opge bouwd. Ook na de vijfde ronde wa ren beiden nog ongeslagen. Pas in de zesde ronde veranderde er iets aan kop omdat Stins weliswaar on geslagen bleef, maar een punt moest afstaan aan Cees de Baan, clubgenoot van Kik. Kik zelf won opnieuw en ging de laatste ronde in met een punt voorsprong en had aan een gelijkspel genoeg in de finale. Superlatieven schoten tekort om de spanning in de finalepartij tus sen Kik en Stins te beschrijven. Na vijf beurten was het 15-0, na tien beurten 31-31, na twintig beurten 51-50 en na 25 beurten 81-82. Daar na ging het punt voor punt naar dooi Peter van Kouteren ZIERIKZEE - De volleybalsters van Forza kenden een matige generale voor de topper tegen Volley Meer kerk. Forza verspeelde tegen de vierde, keus van King Software een 2-o-voorsprong en kwam uiteinde lijk met de hakken over de sloot: 3-2 (25-10, 25-16, 24-26, 23-25, 15-9). Koploper Meerkerk had zelf geen problemen bij Spirit, won met 0-4 en vergrootte met de onderlinge confrontatie in het vooruitzicht de marge tot zes punten. Aanvankelijk zag het er niet naar 90-85 in 29 beurten voor Kik, waarmee hij de titel binnen had. Stins had nog de nabeurt en wilde niet verliezen en maakte de ontbre kende vijf punten in de nabeurt. Het getuigde van vechtersmentali teit, maar genoeg voor de titel was het niet. Stins na afloop: „Ik ben strijdend ten onder gegaan, maar wilde ongeslagen blijven. Dat is ge lukt Daar ben ik tevreden me." 9 In twee weken tijd zijn de drie- banders van 3BSD Hydrozorg de regie kwijt in de vierde divisie. In eigen huis werd met 4-4 gelijk ge speeld tegen D'n Beuk uit Breda. Na de nederlaag vorige week en het gelijke spel nu zakte 3BSD naar de gedeelde vierde plaats. Al is het verschil nog altijd klein. Voor de pauze was er na een uit stekende overwinning van Jan Suy- kerbuyk en een nederlaag van Jean Louis Smulder ook al evenwicht, maar zag het er toch goed uit, met troeven als Peter de Winter en Phi lip van der Male nog in de hand. Eerstgenoemde deed wat van hem werd verwacht, maar Van der Ma le faalde in alle opzichten en kreeg een pak slaag van Jan de Craen met 14-30. uit dat Forza twee punten zou inle veren tegen de nummer zes van de ranglijst. De thuisploeg begon ijzersterk en liet de bezoekers in de eerste twee sets alle hoeken van de zaal zien. Dat resulteerde in af getekende setzeges en een 2-o-voorsprong. Daarna stokte het ritme. Forza be gon de derde set slecht (1-5) en kreeg die vroeg opgelopen schade in een boeiende slotfase net niet meer gerepareerd. Dat gold ook voor de vierde set. Met uitblink ster Marije Munter in een hoofd rol werd in de vijfde set de winst veiliggesteld. Delta Sport komt opnieuw niet tot winst in de hoofdklasse D van de handbalcompetitie. HVV'70 uit Voorschoten is zon dag met 20-24 te sterk. Het is alweer de zesde neder laag op rij voor de Zierikzeese formatie. door Len Wolters ZIERIKZEE - Aan het begin van de middag zag alles er nog rooskleu rig uit voor Delta Sport. De Zierik- zeeënaren speelden de eerste twin tig minuten dominant en leken op weg naar de zege tegen HW'70. Zo'n beetje elk schot was raak. Op een gegeven moment stond er zelfs een 8-2-voorsprong op het scorebord. „Je weet van tevoren dat je dit sco reverloop nooit kan vasthouden", vertelde Delta Sport-trainer Rob de Vos naderhand. „Maar dat bete kent niet dat je zover terug mag vallen zoals wij dat vandaag de den." De Schouwse formatie ging welis waar de rust in met een 12-11-voor- sprong, maar het was toen al dui delijk dat donkere wolken zich sa men zouden pakken boven Zierik- zee. Van de ruime voorsprong was niks meer over en de fouten stapel den zich op aan Zeeuwse kant. „In de eerste twintig minuten speel den we erg goed", vertelde Delta Sport-speler Guido de Graaf. „Vooral door de diepgang aan de linkerkant ontstond er ruimte, waardoor we gevaarlijk konden worden. Toen kwam de trainer met een paar wissels en viel die Delta Sport-speler Guido de Graaf dreiging weg." De Vos vond dat geen goed excuus. „Ik zag dat een paar jongens er doorheen zaten. Toen heb ik ingrepen. Maar dat be tekent niet dat je heel je speelstijl moet veranderen als er een paar nieuwe mensen in komen. Je moet van je eigen kwaliteit uit gaan en voortdurend druk blijven zetten. Dat deden we op den duur niet meer. Dat kan aan vorm lig gen, maar ook aan vertrouwen." In tegenstelling tot de eerste helft keek Delta Sport vanaf de eerste minuut van de tweede helft steeds tegen een achterstand aan. De Zie- rikzeeënaren probeerden dit om te buigen, maar zagen grote kan sen om zeep geholpen worden. Toeval was dat niet. Delta Sport scoort niet voor niets het minste van alle ploegen in de hoofdklasse D dit seizoen. „Dat is misschien nog wel het grootste probleem", zei De Graaf. „Op dit niveau moet je je kansen afmaken en dat deden we niet. Hierbij kijk ik ook naar mezelf In de tweede helft vlogen ook mijn schoten er zeker niet alle maal in. HW benutte de kansen juist wel goed. Als wij een open kans misten, lag de bal tien secon den later bij ons in het doel. Dat zijn toch flinke tikken die je krijgt." De Graaf lijkt zich niet heel erg druk te maken over de slechte posi tie van Delta Sport in de competi tie. Daar is het volgens hem nog te 'Aan de linkerkant waren we gevaarlijk. Toen wis selde de trainer wat spe lers en was dat weg' vroeg voor. „Maar het wordt wel de hoogste tijd dat we eens wat punten gaan pakken", zei de Delta Sport-speler zondag na afloop van de wedstrijd. De positie van de Schouwse hand ballers baart coach De Vos meer zorgen. „Ik maak me al een paar weken druk", vertelde de oefen- meester. „Wel moet ik zeggen dat we beter speelden dan de vorige twee wedstrijden. Zeker in het eer ste gedeelte heb ik goede dingen gezien." Dit was de laatste competitiewed strijd van het jaar voor Delta Sport. Pas op 6 januari volgend jaar krijgen de Zeeuwen de kans om de negatieve reeks te doorbre ken. Delta Sport-HW'70 20-24 (12-11). Scores Delta Sport: Guido De Graaf 9, Koen Bruljn 3, Tijs de Vos 1, Guus Sluis 5 en Tim Vleeshouwer 2. Zege Delta Sport 2 Het tweede team van Delta Sport won in de derde klasse met 21-33 van United Breda 2 en is klaar voor de topper tegen Internos 3. Bij de Zierikzeese ploeg was Kevin Meulmeester de uitblinker. De Middelburger was goed voor twaalf doelpunten. Voor de pauze ging het met horten en stoten: 8-13. Na de pauze gingen alle rem men los. Scores: Kevin Meulmeester 12, Leon van de Sande en Roy Lefevre 5, Arnold Zevenbergen 4, Martijn Ravia en Jurjen Tuinstra 3, Jan Groe nendijk. Een speler van Voorwaarts probeert het blok van Forza te omzeilen. door Peter van Kouteren BRUINISSE - Met een 3-1-overwin- ning op het Axelse Voorwaarts trokken de volleyballers van Forza de sterke lijn in de promotieklasse door. De Schouwse formatie boek te de vijfde zege op rij en totali seerde in die serie achttien pun ten. Forza gaat daardoor in het spoor van de topploegen de win terstop in. De debutant staat op de zesde plaats, maar telt slechts twee pun ten minder dan het op de derde stek gerangschikte Voorwaarts. In een rechtstreekse confrontatie werd de Zeeuws-Vlaamse oppo nent sterk spelend teruggewezen. Forza begon prima en nam met een lastige opslag vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief. Maurits van der Velde en Yuri van der Sluijs hadden vaak een uitstekend blok, waarmee de Axelse aanval aan banden werd gelegd. Guilio van Lint en Lennen Jonker be stookten Voorwaarts met een sprongservice en Valentijn Luijk bediende zijn aanvallers op maat. Het resulteerde in twee overtuigen de setzeges (25-21, 25-17) voor de thuisploeg die daarna in een oude fout verviel. „Die ellendige derde set iedere keer", mopperde coach Ben de Rooij. „Ik krijg het er maar niet uit." Valentijn Luijk: „Toen kwam de klad er flink in, maar in de eerste twee sets speelden we goed. Dat verbaasde me niet, omdat we de laatste tijd de eerste twee sets vaak best goed spelen." Lennen Jonker: „We hebben de laatste drie weken niet één keer met zijn allen ge traind. Dat zie je dan terug in zo'n derde set. Als er drie punten ach ter elkaar fout gaan, gaan we lo pen zeuren tegen elkaar. Dan sta pelt het zich op en verlies je." Voorwaarts profiteerde ervan en leefde na verlies in de eerste twee sets in het derde bedrijf op. De Axelaars serveerden in die fase van de wedstrijd goed en kregen vat op de Schouwse aanval. Jens Andriessen en Kristof Praat pareer den met een prima blok diverse ke ren snel opgezette aanvallen. Tom my van Overmeeren serveerde van 1-0 naar 1-6 en legde daarmee de basis voor de setzege (21-25). „Na die set dacht ik dat het nog goed kon komen", zei Voor- waarts-coach Misja Acke. „Forza speelde in de eerste twee sets heel sterk en wij slap. In de vierde set viel de bal iets te veel aan de ver keerde kant van het net op de grond. Dat kan wel eens gebeuren. Zo hebben we ook al vaak gewon nen." Het duel werd op papier als formaliteit afgedaan, nadat in de vierde set middenaanvaller Christi an Boeije met een ogenschijnlijk zware knieblessure was uitgeval len. De middenaanvaller gilde het uit van de pijn, nadat hij het twaalfde punt (19-12) voor de Axel aars had gescoord en via de scheidsrechtersstoel op de grond was beland. Het was een anti-cli max van het Zeeuws onderonsje in de promotieklasse, waarin bei de ploegen veel vechtlust opbrach ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54