Tranen en dreigementen 4l Zeecruise ZUID-AFRIKA naar ITALIË KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 /fö, DEN HAAG Bedrijven stoppen 319 miljoen in onderzoek Er is 400 miljoen euro beschikbaar voor onderzoek in de economische topsectoren. Minister Henk Kamp (Economische Zaken) meldt dat aan de Tweede Kamer. Vandaag heeft hij overleg met de Kamer over ondernemen. Ruim 1.500 be drijven trekken komend jaar 319 miljoen euro uit voor onderzoek, het kabinet legt daar 83 miljoen eu ro bij, aldus de minister. MAASTRICHT Man verlost van katholieke namen Een 60-jarige man uit Maastricht is na een jarenlange worsteling ver lost van zijn vier katholieke doop namen. Op zijn verzoek honoreer de de rechtbank een verandering van zijn naam in Jo. Zijn streng ka tholieke ouders wensten dat hun zoon priester zou worden. De man heeft die verwachting nooit kun nen waarmaken, wat bij hem tot een zware depressie leidde. Wederom in ons programma! Het luxe MSC Sinfonia vaart de Dag 1: vlucht Amsterdam-Kaapstad, transfer naar het hotel*, schitterende route van Kaapstad in Zuid-Afrika naar Namibië, Dag 2: excursie Kaapstad, inscheping, start cruise 16.00 uur. i Dakar (Senegal), Tenerife, Madeira. Malaga, Civitavecchia Dag 3-4: zeedag, Walvisbaai, Namibië met ongerepte natuur. 1 (Rome) en Genua! Bovendien zijn ook 1 of 3 nacht(en) verblijf in Dag 5-10: heerlijk relaxen op zee. Geniet van alle faciliteiten, een goed hotel in Kaapstad inclusief excursie(s) inbegrepen! Dag 11: ontdek het koloniale Dakar, hoofdstad van Senegal. U kunt al mee vanaf slechts 1399, inclusief vliegreis per Dag 12-15: 2 zeedagen, tijd voor Tenerife en Madeira. KLM, transfers, hotelnacht(en), excursie(s), cruise én alle Dag 16-19: 2 zeedagen, Malaga en Civitavecchia nabij Rome. maaltijden aan boord. De boekingen stromen al binnen, waardoor Dag 20: Genua, ontscheping, transfer naar Milaan en vliegreis terug, we vertrek 12 april al kunnen garanderen! Boek dus snel! 'ook boekbaari.c.m. 3 hotelnachten 2 excursies Kaapstad (22 dgn) fet MSC Sinfonia (bj 2002) beschikt o.a. over restaurants )ars, zwembaden, whirlpools, een schoonheidssalon, bioscoop heater, casino, internetcafé en sportmogelijkheden. binnenhut buitenhut suite met balkon 14 april (20<Jaagse) v.a.€ 1399 v.a.€1699 v.a. 1999 12 april (22-daagse) v.a. 1549 v.a. 1849 v.a. 2149 Prijzen zijn per persoon o.b.v. een 2-persoonshut. 3 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. maandag 17 december 2012 DEN HAAG Bussemaker voor behoud Cultuurkaart Minister Jet Bussemaker (Cultuur) gaat op zoek naar geld om de Cul tuurkaart voor middelbare scholie ren te behouden. Ze zei dat giste ren in het tv-programma Buitenhof. Als ze nog ergens op haar begro ting geld kan vinden, is de Cultuur- kaart haar eerste prioriteit, zo zei ze. Door de kaart kunnen scholie ren goedkoper culturele instellin gen zoals musea bezoeken. WILLEMSTAD Drie doden Curasao bij vuurwerkongeluk Op Curasao is gisterochtend (loka le tijd) een derde man overleden als gevolg van een vuurwerkonge luk zaterdag. Het ongeluk vond plaats bij een opslagplaats voor vuurwerk. De slachtoffers waren bezig met het testen van vuurwerk toen er een hevige explosie plaats vond. Volgens de brandweer was het kruithuis eerder afgekeurd als opslagplaats voor vuurwerk. AMSTERDAM Toerist springt uit raam appartement In het centrum van Amsterdam is gisteren een man zwaargewond ge raakt toen hij op klaarlichte dag uit het raam sprong van een pand aan de Keizersgracht. De 23-jarige toe rist sprong vanaf de derde verdie ping. Vermoedelijk was hij onder invloed van drugs, aldus de politie. De man ligt in zorgwekkende toe stand in het ziekenhuis. Veel men sen waren getuige van het voorval. DEN HAAG Boete voor jongeren met alcohol op straat Jongeren onder de 16 jaar zijn van af 1 januari strafbaar als ze op straat, in een park of een andere openbare plek alcohol bij zich heb ben. Staatssecretaris Martin van Rijn van VWS start vandaag de campagne 'Alcohol bij je? Komt je duur te staan' om dat onder de aan dacht te brengen. Jongeren die be trapt worden, kunnen straks een boete krijgen van 45 euro. Emoties lopen hoog op na dood van bij Texel gestrande buitrug Johannes is niet meer. De op een zandplaat gestrande buitrug heeft zijn laatste adem uitgeblazen. Hij wist in korte tijd uit te groeien tot 'bekende Nederlander'. door Hans Coossen Wat zou de gisteren doodverklaarde Jo hannes er zelf van gevonden hebben? Van de noodverordening en het ge- biedsverbod? Van de mislukte red dingsactie en de al evenmin ge slaagde poging tot euthanasie? Of van het hevige gebakkelei tussen overheid, experts en dierenorgani- saties? Zou hij de toenaderingspo ging per boot van Tweede-Kamer lid Marianne Thieme op prijs heb ben gesteld? Of zou de buitrug juist liever in alle rust het tijdelijke voor het eeuwige hebben verwis seld? En gewezen hebben op het feit dat zich elders ter wereld veel grotere drama's voordeden dan het stranden van een walvis? We zullen het nooit weten. Ook bij leven had Johannes er het zwij gen toe gedaan. En dus moeten we het van de mensen hebben. Van een bioloog als Kees Moeliker bij voorbeeld, schrijver en curator van het Natuurhistorisch Museum in Rotterdam. Dieren worden gebo ren en dieren gaan dood, verkon digt Moeliker. Hij kenschetst het gedoe rond Johannes als 'tamelijk overdreven', met emotie als voor naamste drijfveer. „Natuurlijk is het vanuit menselijke optiek zielig om te zien hoe zo'n dier als het ware voor de ogen van de tv-came- ra's sterft, maar een redding bete kent in de meeste gevallen uitstel van executie. Hoe goed iedereen het ook bedoelt." Geert Vons, directeur van de orga nisatie Sea Shepherd, die zich on der meer verzet tegen walvis- en zeehondenjacht, kan juist weer Een medewerker van het zeehondencentrum Pieterburen bij de buitrug Johannes op De Razende Bol. De walvis bleek gisteren te zijn overleden. foto Nico Jankowski/ANP niets met soortgenoten die vinden dat we de natuur zijn gang moe ten laten gaan. Juist door toedoen van de mens is de natuur uit ba lans en ontwricht. „En als het dan fout loopt met een dier, moeten we de natuur zijn gang laten gaan? Kom op, zeg." Vons ondernam in het weekeinde, net als Lenie 't Hart van het Zee hondencentrum Pieterburen, nog een vergeefse poging om Johannes alsnog vlot te trekken. Ze mochten er niet bij. „Het is beschamend dat in Nederland een klein clubje zoge naamde experts een advies kan ge ven waarop beleid wordt geba seerd dat indruist tegen het gevoel van iedere Nederlander", pinkt 't Hart een traantje weg op de websi te van haar zeehondencrèche. Ook Vons haalt hard uit naar de over heid en bij de mislukte reddingspo ging betrokken instanties als Wad dencentrum Ecomare. „Het was echt niet zo moeilijk geweest om Johannes te redden. We zijn het land van de baggeraars en dan sla gen we er niet in om een relatief kleine walvis van een zandplaat te lichten? Johannes heeft laten zien dat hij nog sterk was en verder wil de leven. Het is goed fout gegaan. Dat moet in de toekomst voorko men worden." De emoties lopen niet alleen bij Vons en 't Hart hoog op. Ook op de sociale media wordt hard van leer getrokken. Zo hard dat Ecoma re aangifte doet wegens bedrei ging, nadat op internetmedium Twitter is gesuggereerd om mede werkers van het waddencentrum ook maar een spuitje te geven. Een ander doelwit is de Nederland se Koninklijke Redding Maatschap pij (KNRM), die zich verbolgen toont over wat zij 'vuilspuiterij" vliegreis KLM transfers 1 of 3 hotelnacht(en) Kaapstad incl. excursie(s) 18 nachten cruise alle maaltijden aan boord Inclusief hotelverlenging Kaapstad met excursie(s)! 20-/22-daagse reis incl. zeecruise per MSC Sinfonia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4