Schaatsen rijden en plaatjes draaien Oliebol 141 zeeland Horeca-ondernemer Scharendijke dupe van faillissement voorganger Voorzitter WD Zware schade bij aanrijding in Oosterland maandag 17 december 2012 „Vorig jaar heb ik bijna elke dag geschaatst. Ik hoop dat het dit jaar ook weer gezellig wordt." Kinderburgemeester Annah Kooman Serious Request steunen kan ook door het eten van een oliebol. Van elke bol gaat 10 cent naar het goede doel. Bij het Glazen Huis staat ook een collectebus. Tot Kerstmis kan in het cen trum van Zierikzee worden geschaatst en in het Glazen Huis kunnen plaatjes aange vraagd worden voor Serious Request. door Joeri Wisse Het stadshart van Zierik zee is deze winter voor even niet alleen het to neel van graafmachines en werklui. Pal naast de werkzaam heden voor de renovatie van het Havenplein is op het Havenpark een winterse wereld neergestre ken. Ook al loopt de temperatuur zater dag op tegen haast voorjaarachtige waarden van tien graden, in de binnenstad van Zierikzee worden de schaatsen ondergebonden. Net als vorig jaar, staat er weer een tent waar -vorst of geen vorst- dankzij een kunststofbaan volop kan worden geschaatst. Dit jaar is de tent niet alleen interessant voor schaatsliefhebbers, want in navol ging van andere plaatsen heeft ook Zierikzee dit jaar een eigen Glazen Huis. In plaats van 3FM-dj's zijn het in Zierikzee de presentatoren van Radio Schouwen-Duiveland die dagelijks tussen 18.00 en 21.00 uur live radio maken voor het goe de doel. Al voor de officiële opening van de kunststof schaatsbaan staan kin deren te wachten tot ze het ijs op mogen. Voordat het zover is, is het eerst de beurt aan een rij sprekers. Tot opluchting van de kinderen en andere aanwezigen blijven de twin tig sprekers die mede-organisator Aad van der Wouden aankondigt, beperkt tot een stuk of vijf Zoals Dick Engelhart van de Rotaryclub Schouwen-Duiveland. Zijn club le vert een financiële bijdrage aan het evenement, dat voornamelijk ZIERIKZEE - De afdeling Schou wen-Duiveland van de WD moet op zoek naar een nieuwe voorzit ter. Theo Metaal legt zijn functie neer om zich meer te kunnen rich ten op zijn galerie. Oud-raadslid Wim Jumelet neemt zijn functie tijdelijk (tot april 2013) waar. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst bekostigd wordt met het meneve- nement van afgelopen zomer en de kerstboomverkoop. „Het was geen gemakkelijke opgave om alles rond te krijgen, maar het is gelukt om de verhuur te bemannen en dit jaar hebben we vijftig procent meer ruimte voor de schaatsers." Ook burgemeester Gerard Rabe- link is erg blij met de geleverde in spanningen van de organiserende clubs. „Mijn complimenten. In de ze prachtige tijd hebben we een mooie schaatsbaan die ook een maatschappelijke functie heeft en jong en oud samenbrengt." Nadat rapper Mastah D (Dzenan Halilovic) met een speciaal geschre ven rap over babysterfte (het the ma van Serious Request) het Gla zen Huis van Radio Schou wen-Duiveland opent, is het de beurt aan kinderburgemeeester Annah Kooman om de schaats baan zelf te openen. Dat doet ze in stijl en dus op schaatsen. Maar voor ze de baan 'openschaatst', wil ze nog wel even een afspraak ma ken met de kinderen op Schou wen-Duiveland die gaan schaat sen. „Ik wil afspreken dat we geen overlast geven, geen ruzie maken en alles heel laten." Schaatsbaan 9 De schaatsbaan op het Havenpark is een initiatief van het Welzijns huis, Markant Schouwen-Duiveland en de Rotary en het Rode Kruis van het eiland. Ook de gemeente Schouwen-Dui veland heeft een bijdrage gele verd, van 5000 euro. Dit is een een malige subsidie en geldt ter com pensatie voor de overlast die ge paard gaat met de herinrichting van het Havenplein. De baan is tot en met 24 decem ber dagelijks open van 8.30 tot 21.30 en op zondag van 13.00 tot 17.30 uur. Op doordeweekse da gen is de baan tot 15.00 uur gere serveerd voor de schooljeugd. OOSTERLAND - Twee personen auto's zijn zaterdag in Oosterland bij de verkeerslichten van de N59 tegen elkaar gereden. Het ongeval gebeurde rond 14.00 uur. Een 42-jarige automobilist uit de ge meente Schouwen-Duiveland reed over de Molenweg en wilde de N59 oversteken. Daar kwam hij in botsing met de auto van een 73-ja- rige man uit Halsteren. Deze laat ste reed over de N59 in de richting van Bruinisse en had groen licht. Bij de aanrijding die volgde, raakte niemand gewond. Wel raakten bei de voertuigen zwaar beschadigd. Ze moesten worden weggesleept door een takelbedrijf. door Joeri Wisse SCHARENDIJKE - Horeca-ondeme- mer Edwin van de Velde van Grand Café Westenwind in Scha rendijke wordt ten onrechte in ver band gebracht met het recente fail lissement van 'Grand Café Westen wind BV'. Deze onderneming, gevestigd op een adres in het buitengebied van Kerkwerve, is het bedrijf van de voorganger van Van de Velde. „Wij hebben de zaak in 2010 over genomen en de naam aangehou den, maar de oude bv bleef be staan." Sinds op het internet be richten rondgaan dat deze bv per 4 december 2012 failliet is, hebben Van de Velde en zijn medewerkers al zo'n tien telefoontjes binnenge- had van verontruste klanten. „Mensen vragen zich af of ze nog wel met kerst bij ons kunnen eten en of hun reservering nog wel doorgaat", vertelt de ondernemer. „Zelfs een medewerker vroeg zich af of hij z'n baantje nog wel had." Met de onderneming van Edwin van de Velde en zijn vrouw, VOF van de Velde-Quiambao, is echter niets aan de hand, zo benadrukt hij „We zijn een gezond bedrijf, maar door de berichten op het in ternet ontstaat wel reputatiescha de." Extra vervelend, omdat het volgens Van de Velde in deze tij den hard werken is. In het jaar na de overname kamp te Van de Velde ook al met proble men, veroorzaakt door de bv van de vorige eigenaar van zijn zaak. „Blijkbaar had hij er een rommel tje van gemaakt want in die tijd kregen we regelmatig deurwaar ders over de vloer. Ik heb zelf een keer maar net kunnen voorkomen dat er een beslaglegging werd uit gevoerd." Aan de problemen kwam een einde toen de eigenaar van de bv verhuisde van het adres van het grand café aan de Haven Kloosternol in Scharendijke naar een adres in Kerkwerve.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46