'Beter leren door vrije roosteruren' Ouwerkerk maakt zich op voor tweede dorpsmaaltiid SCHOUWEN-DUIVELAND Hulpactie Syrië verder met jeeps - Regels MAANDAG 17 december 2012 Leerlingen Pontes Pieter Zeeman besteden tijd nuttiger doordat ze deels eigen rooster mogen maken door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Leerlingen van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee halen meer rendement uit hun lesweek doordat ze een deel van hun roos ter zelf mogen invullen. „Door leerlingen keuzes te geven, betrek ken we ze meer bij het onderwijs en krijgen ze meer verantwoorde lijkheid over hun eigen leerpro ces", stelt ICT-coördinator Jan Brokke van de Zierikzeese middel bare school. Sinds de zomervakantie mogen leerlingen vanaf havo-4 en vwo-4 op Pontes Pieter Zeeman een deel van hun rooster zelf samenstellen. „Afhankelijk van hoeveel vakken ze hebben gekozen, varieert dat van zes tot twaalf lesuren per week", vertelt Brokke. Leerlingen mogen zelf kiezen hoe ze de vrije keuze-uren invullen. Zo kunnen ze bij een vakdocent aanschuiven of een computerwerk plek reserveren in de Leerplaza. Voorwaarde is dat ze aan het to taal van dertig contacturen per week komen, de door het Rijk in gestelde norm. „Leerlingen vinden het heel fijn werken", is de erva ring van Brokke. „In het begin zie je dat ze het rooster zo maken dat ze maandag laat kunnen beginnen en vrijdag vroeg vrij zijn, maar al snel blijkt dat ze inhoudelijke keu zes maken. Bijvoorbeeld extra les sen scheikunde omdat ze een pro ject moeten afronden." Tijdens de keuze-uren is er geen klassikale les, maar hebben de do centen wel tijd voor individuele begeleiding. Om te garanderen dat die tijd er ook is, geldt per lesuur een maximum aantal leerlingen. De zelf in te roosteren uren moe ten telkens een week van te voren via een beveiligde website inge pland worden. „In principe heb ben leerlingen daar tot donderdag de tijd voor. Vrijdagochtend con troleer ik wie dat niet heeft ge daan. Deze week waren dat drie leerlingen. Die krijgen een mailtje van me en daar vul ik het rooster voor in. Dat vinden ze meestal niet zo fijn, dus leren ze het snel genoeg af." De komende schoolja ren wordt de groep leerlingen die zelf hun rooster invult uitgebreid met nieuwe vierde klassers. Door dat de totale groep steeds groter wordt, neemt ook het aantal keuze opties per uur toe. „Leerlingen zit ten straks door elkaar, van havo-4 tot vwo-6. Mogelijk kunnen ze in de toekomst ook van elkaar leren, maar dat hebben we nu nog niet verder uitgedacht", zegt Brokke. ZIERIKZEE almanak H e dll IICII ld ZIERIKZEE Honden overleven brand in camper niet Aan de Straalweg in Zierikzee is za terdag rond 18.00 uur een camper volledig uitgebrand. De kampeer wagen stond naast een opslag loods. Door bluswerk van de brand weer liep dit gebouw alleen roet en rookschade op. Twee honden die in de camper verbleven zijn door de brand omgekomen. De po litie vermoedt dat kortsluiting de oorzaak van de brand was. De hulpactie van in Zierikzee woonachtige Syriërs gaat onver minderd door. De groep is alleen overgestapt van ambulances op ter reinauto's. „In totaal hebben we 14 ambulances en 12 jeeps vol met voedsel, dekens en hulpmiddelen naar Syrië gebracht", vertelt Tagrid Alrashid uit Zierikzee. De terrein wagens kunnen goed gebruikt wor den in de ruige gebieden met slech te wegen. Bovendien komen de au to's veel sneller door de grenscon trole bij Turkije, vertelt Alrashid. De komende weken vertrekken nog meer jeeps. Wie medicijnen, kleden, houdbaar voedsel, babyvoe ding of andere hulpmiddelen over heeft, kan deze afleveren in de Mastgatstraat 16. Volgens Tagrid Al rashid is er vrijwel altijd iemand om de spullen aan te nemen. Moeder was overleden en haar enig kind was druk doende om allerlei za ken te regelen. Daaronder behoorde uiteindelijk ook het opheffen van haar bankrekening. De nabestaande trok met een kopie van de overlijdensakte naar de betref fende bank om een en ander af te wikkelen. De jongeman achter de balie keek de Tip? redactie@pzc.nl bezoeker glazig aan en vertelde dat het niet zomaar kon. Eerst moest de rekeninghoudster zelf haar handtekening zetten. Ondanks de verdrietige omstandigheden moest de klant daar hartelijk om la chen. De jongeman reageerde verbijsterd, maar hield voet bij stuk. Gelukkig had zijn chef meer realiteitsbesef. Verhoeffis één met de Russen 16 en 17 OUWERKERK - Zestig kilo aardappelen en zes vuilniszakken vol met boerenkool. Het zijn wat van de ingrediënten voor de stampotten die zaterdagavond op het menu stonden in het dorpshuis van Ouwerkerk. Voor de twee de editie van de dorpsmaaltijd, waarvoor het hele dorp is uitgenodigd, had ongeveer twin tig procent van Ouwerkerk zich opgegeven. Vrijwilligers waren zaterdagochtend al in de weer met het schillen van aardappelen en het klaarmaken van de boerenkool. Het koken ge beurde deels in het dorpshuis en deels bij de mensen thuis. Alle ingrediënten die 'van het land' komen, waren gratis beschikbaaar ge steld door boeren uit Ouwerkerk en omge ving. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45