Wilma Salm zorgt voor Zeeuws succes 39 Jeugd Dynamica heerst maandag 17 december 2012 De jeugd van Dynamica heerst op de korte afstand (7 kilometer) van de Aagtekerkerun. Bij de mannen wint Pieter Wisse uit Biggekerke, voor Willem de Korte (Aagtekerke) en jorim de Boks (Middelburg). Bij de vrouwen is Marijke de Visser uit Aagtekerke het snelst, voor Annet van der Linde uit Nisse en Roelie Prenger uit Domburg. De start van de Aagtekerkerun. Links de latere winnaar Tim Pleijte (232). Remy Vasseur (1), de winnaar van de vorige drie edities, had een mindere dag en finishte als zevende. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Neder land bulkt van het dressuurtalent. Dat bleek gisteren uit de hoge sco res in de selectiewedstrijd voor het NK ZZ-Zwaar en Prix St George in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Met een overwinning en diverse ereplaatsen lieten de Zeeuwse deel nemers lieten zich niet onbetuigd. Met sport van zeer hoog niveau werden de liefhebbers van de rij kunst door de deelnemers van groep twee van de Prix St George beloond met een fraai slot. Dominique Filion toonde zich met de merrie Mac Ridder Weniciënta in het slotnummer de beste. De amazone uit Roosendaal liep met de mooi in balans en berg opwaarts lopende Rosario-dochter naar de tot de verbeelding spreken de score van 75,33 procent, meteen de hoogste dagscore. Daarmee kwam Filion net als vo rig jaar in het bezit van het startbe wijs voor Jumping Amsterdan. Kir- sten Beckers eiste met de expres sief bewegende Houston-zoon met 74,74 procent de tweede stek op. Juryvoorzitter Saskia Vis: „Dit was een stel fijne combinaties. Met erg talentvolle paarden die profes sioneel werden voorgesteld. Het was wel een selectiewedstrijd, dus mag je dat ook verwachten. Maar dit was werkelijk van hoog niveau. Het is leuk als je veel punten kwijt kunt,en dan ook nog met je colle ga op één lijn zit. Dominique Fi lion had het het beste voor elkaar. Het beeld van ruiter en paard was perfect in balans. De balans tussen verzamelen en impuls was perfect. En met zo'n groot paard. Gewoon klasse." Wilma Salm zorgde met de merrie Zazou in ZZ-Zwaar al meteen voor Zeeuws succes. De amazone uit Yerseke zette in de openingsru briek met de merrie de toon. Zij behaalde met de mooi in balans lo pende en in de galop uitblinkende San Remo-dochter met 68,00 pro- vent een nipte overwinning. Els Langhorst uit Naaldwijk eiste met Ferro-dochter Wodka Lime met 67,71 procent de tweede plaats op. „Zazou is een fijn paard met veel talent. Ik heb haar zelf opgeleid en ze pakt alles snel op. Ze wordt ook steeds sterker. In het begin was ze tegen het einde van de proef leeg. Nu loopt ze mooi stabiel door de proef en laat ze zich in de verzame ling en de galop heel mooi zien. Een paard waar nog veel meer in zit. Het is dan ook fijn dat je weet dat je zo'n paard mag blijven rij den." „Ik rij Zazou voor Natasja Adriaan- se. Die heeft de merrie ook zelf ge fokt en is niet van plan om ze te verkopen", vertelde de zichtbaar genietende Wilma Salm. Lynne Maas uit Schiedam liep in de eerste groep van de Prix St Ge orge met de met enorm veel im puls, stelling en buiging tonende ruin Salo naar de uitstekende sco re van 74,67 procent. Daarmee sloeg de amazone met de Ferro-zoon een gat van maar liefst ruim vijf procent met het trio achtervolgers trio dat met slechts een verschil van 0,4 pro cent tegen elkaar aanschurkte. Thamar Zweistra toonde zich met merrie Hexagons Zodinde de bes te van dit drietal. De amazone uit Schore behaalde met de in de zij gangen uitblinkende Labo-dochter 69,47 procent. Met de Trup- pa-dochter Hexagons Whatever eindigde Thamar Zweistra met 69,01 procent op de vierde stek. „Jammer dat Zodinde bij het bin nenkomen even schrok. Dat kostte punten. Daarna toonde de merrie zich nog even kriebelig, maar pak te de draad toch weer goed op", al dus Thamar Zweistra. NIJKERK Dartster Krappen pakt nationale rankingtitel Dartster Karin Krappen heeft de na tionale rankingtitel bij de vrouwen veroverd. De Vlissingse had zon dag in Nijkerk genoeg aan een der de plaats om als eerste in het eind klassement te eindigen. Die plek moest zij delen met Aileen de Graaf. Voor de nationale ranking telden zeven resultaten mee. Het betekende Krappens vierde titel. Daardoor maakt zij grote kans om te worden uitgezonden naar het WK voor teams dat in Canada wordt gehouden. NOORDWIJK Bekkenk vierde in Strandrace Wielrenner Ramses Bekkink is vierde geworden in de strandrace Noordwijk-IJmuiden-Noordwijk. De voormalige Schouwenaar had geen antwoord op het machtsver toon van Sebastian Langeveld, de prof van Orica-GreenEdge. Lange veld had op de finish vijf minuten voorsprong op nummer twee Rob van der Niet. Bram Imming eindig de als derde. Bij de vrouwen won Alieke Hoogenboom met ruime voorsprong. Ze was vier minuten sneller dan de Belgische Saenen. MIDDELBURG Van Lieren wint Grand Prix Beek Dressuurruiter Laurens van Lieren heeft bij een wedstrijd in Beek met het paard Ulysses zijn eerste A-ka derscore geboekt. De rijder van Stal Hexagon uit Schore won de wedstrijd in de Grand Prix met 71.45%. Met drie A-kaderscores maakt Van Lieren kans op een plaats in de hoogste nationale selec tie. Van Lierens teamgenoot Dinja van Liere werd met Hexagons Rou- manda zesde met 68,37%. Thamar Zweistra, eveneens van Team Hexa gon, werd met Hexagons Truman achtste met 66.83%. MIDDELBURG Jodoka's Geelhoed met prijzen naar huis Tijdens een judotoernooi in Ber gen op Zoom waren vier van de vijf jeugdige deelnemers van sport school Geelhoed uit Zierikzee suc cesvol. Tweede prijzen waren er voor Lars van Leare en Sebastian Pahnke. Geelhoed-leden Sander Boot en Gerlieze Schot pakten een bronzen medaille. Aan het toernooi namen 23 clubs uit Nederland en België deel. Er kwamen ruim tweehonderd judo ka's op de verschillende matten. MIDDELBURG Anouk de Later wint toernooi in Assen Op het B-ranglijsttoernooi tafelten nis in Assen legde TTC Middel- burg-speelster Anouk de Later be slag op de eindzege bij de pupillen. In de finale versloeg ze Vicky Schij ven (The Backhands, Sint Wille- brord) met 3-1. De Later verdiende met haar zege een plaats in de A-categorie, de hoogste klasse van Nederland. Ka- det Julian Flamman (TTC Middel burg) en pupil Mika Baert (Ef- fect^i, Terneuzen), haalden de hal ve finales. Daarin werden ze uitge schakeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39