Donkere wolken boven Delta Sport 33 Terneuzen houdt stand bij Roosendaal Zeeland Sport pakt drie punten op vreemde bodem Olympus komt net tekort maandag 17 december 2012 w Dauwendaele-doelman Afrim Geuze plukt de bal voor het hoofd van Bruse Boys-spits Gerard Vogel weg. Guus Toornstra (links) kijkt toe. foto Ruben Oreel ^««ggssgaaaapMaMgwMiBSgssiaigsBasaagiBaogMSBaBigazazggBgaagtBBa^^ door Len Wolters ZIERIKZEE - Delta Sport komt op nieuw niet tot winst in de hoofd klasse D van de handbalcompeti tie. HW'70 uit Voorschoten is zon dag met 20-24 te sterk. Het is al weer de zesde nederlaag op een rij voor de Zierikzeese formatie. Aan het begin van de middag zag alles er nog rooskleurig uit voor Delta Sport. De Zierikzeeënaren speelden de eerste twintig minu ten erg dominant en kwamen er vaak gevaarlijk uit. Door onder meer goede tempowisselingen werd er steeds ruimte gecreëerd voor het vijandelijke doel. Zo'n beetje elk schot leek het net te vin den. Op een gegeven moment stond er zelfs een 8-2-voorsprong op het scorebord. „Je weet van te voren dat je dit scoreverloop nooit kan vasthouden", vertelt Delta Sport-trainer Rob de Vos. „Maar dat betekent niet dat je zover terug mag vallen als wij dat deden." De Schouwse formatie ging weliswaar de rust in met een 12-11-voor- sprong, maar het werd al snel dui delijk dat donkere wolken zich sa men zouden pakken boven Zierik- zee. Van de ruime voorsprong was niks meer over en de fouten stapel den zich op aan Zeeuwse kant. „In de eerste twintig minuten speel den we erg goed", vertelt Delta Sport-speler Guido de Graaf „Vooral door de diepgang aan de linkerkant ontstond er ruimte, waardoor we gevaarlijk konden worden. Toen kwam de trainer met een paar wissels en viel die dreiging weg." De Vos vindt dat geen goed ex cuus. „Ik zag dat een paar jongens er doorheen zaten. Toen heb ik in gegrepen. Maar dat betekent niet dat je heel je speelstijl moet veran deren als er een paar nieuwe men sen in komen. Je moet van je ei gen kwaliteit uitgaan en voortdu rend druk blijven zetten. Dat de den we op den duur niet meer. Dat kan aan vorm liggen, maar ook aan vertrouwen." In tegenstelling tot de eerste helft keek Delta Sport vanaf de eerste minuut van de tweede helft steeds tegen een achterstand aan. De Zie rikzeeënaren probeerden dit om te buigen, maar zagen grote kan sen om zeep geholpen worden. Toeval was dat niet, Delta Sport scoort niet voor niets het minste van alle ploegen uit de hoofdklas se D dit seizoen. „Dat is misschien nog wel het grootste probleem", zegt De Graaf. „Op dit niveau moet je je kansen gewoon afma ken, en dat deden we niet. Hierbij kijk ik ook naar mezelf. In de twee de helft vlogen ook mijn schoten er zeker niet allemaal in. HW be nutte haar kansen juist wel goed. Als wij een open kans misten, lag de bal tien seconden later bij ons in het doel. Dat zijn toch flinke tik ken die je krijgt." De Graaf lijkt zich niet heel erg druk te maken met de slechte positie van Delta Sport in de competitie. Daar is het volgens hem nog te vroeg voor. „Maar het wordt wel de hoogste tijd dat we eens wat punten gaan pakken", zegt de Delta Sport-spe- ler. De positie van de Schouwse handballers baart De Vos een stuk meer zorgen. „Ik maak me al een paar weken druk", vertelt de oefen- meester. „Wel moet ik zeggen dat we een stuk beter speelden dan de vorige twee wedstrijden. Zeker in het eerste gedeelte heb ik goede dingen gezien." Dit was de laatste competitiewed strijd van het jaar voor Delta Sport. Pas op zes januari volgend jaar krijgen de Zeeuwen de kans om haar negatieve reeks te door breken. Scores Delta Sport Guido De Graaf 9, Koen Bruijn 3, Tijs de Vos 1, Guus Sluis 5 en Tim Vleeshouwer 2. ROOSENDAAL - In de enige wed strijd in de tweede klasse E waar bij een Zeeuwse ploeg in actie kwam, hield Terneuzen koploper Roosendaal knap op een o-o-gelijk- spel. Trainer Alexander van Keu len toonde zich na afloop van de laatste competitiewedstrijd van dit kalenderjaar dan ook een tevreden mens. „Ik klaag wel eens over ge brek aan collectiviteit, werklust en mentaliteit, maar deze zaken wa ren vanmiddag allemaal wel bij ons aanwezig. We hebben welis waar niets gecreëerd, maar ook niets weggegeven tegen de koplo per van deze klasse." In een sportieve wedstrijd waren het inderdaad de defensies van bei de ploegen die de overhand had den. Voor de beide doelen gebeur de dan ook vrij weinig, zoals van Keulen het treffend uitdrukte: „Een schot van twintig meter was de beste kans van de wedstrijd," VLISSINGEN - In de uitwedstrijd bij Nieuw Borgvliet boekten de voet ballers van Zeeland Sport zondag de tweede overwinning (0-2) op vreemde bodem van dit seizoen. Dankzij deze driepunter stegen de Vlissingers naar de vijfde positie op de ranglijst in de vierde klasse. Op een steeds zwaarder en vooral gladder wordend veld hadden de bezoekers voor rust een licht over wicht dat leidde tot 0-1 halverwe ge door een treffer van Matthieu de Smit. De tweede helft had Nieuw Borgvliet meer balbezit, iets dat zich echter vooral vertaal de in lange halen richting de spit sen. Veel gevaar wist de ploeg hier mee niet te stichten, evenmin als Zeeland Sport dat teveel meeging in het opportunistische spel van de tegenstander. Kort voor tijd schoot Wouter van Belzen de wed strijd definitief op slot: 0-2. VLISSINGEN - Voor het eerst deze competitie zijn de Vlissingse hand balvrouwen van Olympus heel dicht bij de eerste punten geweest. Dat het spannend uit zou pakken, lag ook wel in de lijn der verwach ting tegen Groene Ster. Want ook de equipe uit Zevenbergen is terug te vinden in de kelder van de eer ste klasse. De pupillen van Ron de Waal knokten zich prima terug in de wedstrijd, maar verloren toch: 9-12. „De laatste weken werden we vaak in korte tijd weggetikt. Vandaag is dat uitgebleven. Dit geeft een beet je moed voor de tweede helft van de competitie." Veel redenen om terug te blikken zijn er niet voor de nieuwkomer. Drie zware blessu res haalden een dikke streep door de plannen. Van de drie heeft Ayla Engels de draad pas weer opge pakt. Scores: Nona Wielemaker 4, Ayla En gels 3, Anja Minnaard en Lilian Belfroid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33