Goes doet weer mee na nipte overwinning 301 sport Experimentjes maken Verhoene wat wijzer Blijlevens aan de slag bij fusieclub FC Axel maandag 17 december 2012 door Barry van der Hooft HOEK - Jorrit D'Haeseleer als rechts buiten, Roysel James als aanvaller aan de linkerkant, Regilio Pinas als rechtsback. De opstelling van Hoek voor het duel met GSC (6-o-winst) maakte duidelijk dat het tijd was om te experimente ren. „Dit was de ideale wedstrijd om bepaalde dingen te proberen", zei Kenny Verhoene. „Wat kan wel, wat kan er niet; dat kun je in zo'n veredelde oefenwedstrijd ook zien." Bij Verhoene, die eind oktober de opgestapte Eric Hellemons ver ving, begint niet iedere speler op nul. „Want iedere speler heeft ver plichtingen", legde hij uit. „Het is niet zo dat ze weer helemaal op nieuw kunnen beginnen omdat er een nieuwe trainer is." Zijn komst heeft voor sommige spelers weer deuren geopend. Zo was het best opmerkelijk dat Roy sel James mocht opdraven tegen de zaterdag-vierdeklasser uit Dor drecht. De Vlissinger werd na het duel met ASWH door de techni sche commissie voor een week ge schorst omdat hij niet had gemeld dat hij ziek was. James was wel op de bank gaan zitten, maar bleek als invaller zo slap als een vaat doek. Twee weken geleden moest hij met het tweede elftal mee, maar kwam hij niet opdagen voor de uitwedstrijd tegen Oranje Wit 2. Hij had geen vervoer naar het tolplein, was het excuus. Twee we ken later was hij toch weer basis speler bij het eerste elftal. „Er zullen vast wel redenen voor zijn afwezigheid zijn geweest", zei Verhoene. „Iedereen mag bij mij fouten maken, maar de spelers zul len snel merken hoe ver ze kun nen gaan." James werkte hard te gen GSC, maar kon weinig indruk maken. Net als de rest van de ploeg. Werd Veerse Boys een ron de eerder nog ondersteboven ge speeld (12-2), GSC kon de schade heel lang beperkt houden. De thuisploeg had zo'n tachtig pro cent balbezit, maar deed er heel weinig mee. James en D'Haeseleer zijn geen buitenspelers die hun man kunnen passeren, Kyle Does burg speelde als centrumspits een ongelukkige eerste helft. Na de rust keerde hij niet meer terug. Guillaume Clinckemaillie ging aan de rechterkant spelen, D'Haeseleer in het centrum. Twee goals binnen drie minuten (58e en 61e minuut) zorgden voor een 4-0-tussenstand. Giovanni Siereveld en D'Haeseleer bepaalden de eindstand in de slot fase op 6-0. „Ik wilde bepaalde zaken die we hadde.n getraind en besproken graag terugzien", aldus Verhoene. „Zoals opkomende backs over de flanken. Dan vind ik het leuk dat we de eerste twee goals op die ma nier maken." James tikte een voor zet binnen van Thomas van den Houten, die zelf voor 2-0 zorgde. Of de twee linkspoten op zaterdag 12 januari tegen Kloetinge op nieuw basisspeler zijn valt te be zien. Fabian Wilson kreeg zaterdag vanwege knieklachten rust, Lionel Fitsch begon op de bank. De komende weken wil Verhoene naar zijn ideale elf toewerken. De selectie krijgt af en toe wel een paar dagen vrij, maar er zal eind december en begin januari flink ge traind worden. „Namen zeggen me niets", vertelde de trainer. „Het geheel moet functioneren. Dat is het belangrijkste." Verhoene hoopt deze week duide lijkheid te krijgen van zijn beoog de assistent. Johan van Rumst, ex-speler van onder meer Beveren, Tienen, Terneuzen en Zaamslag, is nu nog interim-trainer bij tweede- provincialer Moerbeke maar wil graag naar Hoek. Van Rumst en Verhoene werkten eerder als spe ler en trainer samen bij Zaamslag. Van Rumst trainde dit seizoen het tweede elftal van Moerbeke maar werd begin oktober na het ontslag van de hoofdtrainer doorgescho ven. „Bij Moerbeke weten ze van de be langstelling van Hoek", legde Ver hoene uit „Johan wil graag, maar moet dan wel alles op een goede manier afhandelen. Ik heb hem verteld dat ik snel duidelijkheid wiL Want we kunnen bij Hoek niet blijven wachten." Vlak voor de winterstop boekt Goes een cruciale zege. De zon dag-hoofdklasser wint op eigen veld met 2-1 van Blauw Geel'38 en vindt zo aansluiting met de ploegen in de middenmoot. „Het was verdiend, maar we heb ben er hard voor moeten wer ken", zegt Gérard de Nooijer. door Barry van der Hooft GOES - De blik van iedereen bij Goes ging twee minuten voor het verstrijken van de officiële speel tijd in één ruk richting de zijlijn. De assistent-scheidsrechter aan de kant van de tribune leek heel even te twijfelen, maar stak zijn vlag vervolgens gedecideerd de lucht in. Geen 2-2 dus, vanwege buiten spel, en dat zorgde voor opluch ting bij de thuisclub. De voor sprong (2-1) bleef gehandhaafd, waarmee de derde overwinning van het seizoen een feit was. Na twaalf van de 26 speelronden heeft Goes nu twaalf punten verza meld. Dat lijkt een laag aantal, maar de nummers zes en zeven op de ranglijst (Deurne en UDI'19) hebben maar vijf punten meer. „We blijven bij", glimlachte De Nooijer. „Uit de laatste drie wed strijden hebben we zeven punten gepakt. Dat is geen toeval, er zit een stijgende lijn in. Dinsdag wil len we het jaar in de bekerwed strijd tegen Irene'58 goed afslui ten. Op 13 januari moeten we naar Brabantia, dat is meteen wéér een belangrijke wedstrijd." Om lijfsbehoud veilig te stellen zal de debutant in de tweede competi tiehelft meer punten moeten pak ken dan in de afgelopen maanden. De Nooijer heeft er vertrouwen in dat dat kan lukken. „We zijn een maand geleden, voor de thuiswed strijd tegen Schijndel, van twee naar drie keer per week trainen ge gaan. Ook omdat de spelers dat zelf graag wilden. Dat we nu drie wedstrijden op rij punten pakken is volgens mij dan ook geen toeval. En vandaag kon je ook de beleving zien, iedereen had. de wil om te winnen. Zo moet het iedere week zijn." Goes liet tegen de formatie uit Veg- hel meerdere gezichten zien. Goe de fases werden afgewisseld met mindere momenten, zoals dat eer der deze competitie al vaker het ge val was. Waar slippertjes dan vaak werden afgestraft, was dat nu niet Karakteristiek Goes-Blauw Wit'38 2-1 (1-1). 5. Thijs van den Dries 1-0, 30. Emiel van derSanden 1-1 (strafschop), 62. Yves Nyemb 2-1. Scheidsrech ter: B.A.J.H. Weijers (Oirsbeek). Ge le kaart: Gert-Jan Tierie, Yves Nyemb (beiden Goes). Aantal toe schouwers: 250. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Shannon Braafhart jr. (59. Milton Roemeratoe), Gert-Jan van Leiden, Lorenzo de Groot; Wouter de Craene (82. Robin de Pagter), Thijs van den Dries, Gert-Jan Tie rie; Josimar Pattinama (82. Ray Kroon), Yves Nyemb en Dangelo Martien. Goes speelt na de winterstop nog veer tien competitiewedstrijden. De eerste is op 13 januari, uit tegen Brabantia. het geval. Dat had Goes vooral aan Matthew Lentink te danken, om dat de doelman op cruciale mo menten ingreep. Goes kende een bliksemstart dankzij een vroege treffer van Thijs van den Dries en moest na een half uur de gelijkma ker incasseren. Scheidsrechter We ijers legde de bal op de stip, nadat Emiel van der Sanden onderuit was gegaan. „Eerst zei hij dat ik had geduwd", vertelde aanvoerder Gert-Jan van Leiden. „Daarna kwam hij met de uitleg dat Mat thew met twee gestrekte benen was ingekomen. Ik was het er niet mee eens." Van der Sanden, die sa men met Alexander Mols een sterk aanvalsduo vormde, had er geen boodschap aan en schoot de 1-1 binnen. „Wij hebben te veel kansen nodig om tot scoren te komen", zei De Nooijer. „We laten de kans op 2-0 liggen, staan met te veel spelers voor de bal en voor we er erg in hebben krijgen zij een strafschop. Van zulke momenten moeten we leren." De kans op 2-0, daarmee doelde de trainer op een kopbal van Josi mar Pattinama die net langs de ver keerde kant van de paal ging. De aanvaller kopte in de tweede helft nog een keer naast, maar zag hoe zijn kompaan voorin kort daarna wél met het hoofd trefzeker was. Yves Nyemb, één van de betere spelers op het veld, kopte aan de eerste paal een afgemeten voorzet van Gert-Jan Tierie binnen. Het stond daardoor na ruim een uur spelen 2-1 voor Goes, waar het net zo goed 1-2 voor Blauw Geel'38 had kunnen staan. Dangelo Mar tien leed bij een 1-1-stand op eigen foto Ruben Oreel NIEUWDORP - Jacques Blijlevens vertrekt aan het eind van dit voet balseizoen bij SV Nieuwdorp. Hij gaat aan de slag bij de nieuwe fii- sieclub FC Axel. Blijlevens is aan zijn eerste seizoen bezig bij Nieuwdorp. De Beveland- se club staat momenteel op de tweede plaats in de derde klasse A, met één punt achterstand op De Meeuwen. Het bestuur van voetbalvereni ging Breskens verlengt de contrac ten met hoofdtrainer Cor van de Velde en zijn assistent Nico Knol. Het duo zal daardoor ook komend seizoen werkzaam zijn bij de Zeeuws-Vlaamse zondag-vijfde- klasser. Breskens, momenteel kop loper in de vijfde klasse A, hoopt dan weer een klasse hoger te spe len. Van de Velde nam vorig sei zoen het roer over bij Breskens maar kon niet voorkomen dat de club degradeerde. Zijn assistent Knol, oud-doelman van onder meer Breskens en Hoek, volgt mo menteel de cursus trainer/coach 3. Zaterdag-vierdeklasser Smer- diek heeft zich ook voor het voet balseizoen 2013-2014 verzekerd van de diensten van Peter van Poortvliet. De trainer is bezig aan zijn eerste seizoen bij de vereni ging uit Sint Maartensdijk. Bram Kot is ook volgend sei zoen trainer van ZSC'62. De trai ner uit 's-Gravenpolder verlengde zijn contract bij de Scharendijkse zaterdag-vierdeklasser met één sei zoen. Hontenisse heeft overeenstem ming bereikt met trainer Erik Van- hijfte om ook in het seizoen 2013-2014 met elkaar door te gaan. Vanhijfte is dit seizoen bezig aan zijn tweede jaar bij de vierdeklas ser. Hoessein Bouzambou (links) stuit op een speler van EFC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30