Flop van PSV uitblinker in finale wereldbeker 5 281 Darter Jelle Klaasen niet welkom in café Nederlandse hockeyers geveild in New Delhi Van Heek verrast op afdaling Val Gardena maandag 17 december 2012 door Martijn Krullaars APELDOORN - Twee dagen na het ac cepteren van een taakstraf is de veelbesproken darter Jelle Klaasen geweerd door een café in het Over ijsselse Lierderholthuis. De Braban der moest daar spelen met De Vrij buiter uit Apeldoorn, maar de uit bater van Café d'Olde Wettering liet weten geen prijs te stellen op zijn komst. De teams van Kjelvik Darts en De Vrijbuiter moesten daarom uitwijken naar Zwolle. Klaasen werd in 2006 plots een be kende Nederlander na zijn zege in het wereldberoemde Lakesidetoer- nooi. Afgelopen zomer kwam de darter negatief in het nieuws, toen hij bekende digitale naaktfoto's van zichzelf te hebben gestuurd naar een 15-jarig meisje met een verstandelijke beperking. Afgelo pen donderdag liet het Openbaar Ministerie weten Klaasen niet ver der te vervolgen. De 28-jarige dar ter accepteerde een taakstraf van 16 uur en ging akkoord met het be talen van een schadevergoeding van 400 euro aan het verstandelijk beperkte meisje. Kous af, zou je denken, maar voor Sjaak Leer uit Liederholthuis was dat allerminst niet het geval. De ei genaar van Café d'Olde Wettering weigerde pertinent Klaasen in zijn etablissement toe te laten. D'Olde Wettering is doorgaans de speello- catie van Superleagueteam Kjelvik Darts, dat afgelopen zaterdag tegen de Apeldoornse ploeg van Klaasen (De Vrijbuiter) moest spelen. Kjel vik kreeg echter te horen dat de ploeg maar moest uitwijken naar een andere locatie, tenzij De Vrij buiter Klaasen thuis zou laten. Om dat de Apeldoornse ploeg dat niet wilde, koos Kjelvik Darts voor Ca fé De Stoof in Zwolle. De Vrijbui ter greep de gelegenheid aan om te stunten en won met 4-6. Het laatste punt kwam op naam van Je lle Klaasen. „Wij hebben inderdaad aangege ven dat Jelle hier niet welkom is", zegt John Leer, de vader van uitba ter Sjaak Leer. „Wij hadden niet de behoefte om hem hier binnen te laten. Eigenlijk verdient ieder- Jelle Klaasen een een tweede kans, dat weet ik, maar niet als je dit soort rare din gen doet." Tokan Ata, teamcaptain van De Vrijbuiter kreeg afgelopen week via de Nederlandse Darts Bond te horen dat zijn team niet welkom was in Liederholthuis. Ata omschreef de situatie als 'heel erg vervelend'. De man die Jelle Klaasen daadwerkelijk zijn tweede kans gunde, was niettemin trots op zijn pupil: „Ik ben zo blij met de manier waarop Jelle met dit al les omgaat. Echt heel knap. Jelle heeft de taakstraf geaccepteerd en wil nu verder. De zaak is afgehan deld." Datzelfde geldt voor het Openbaar Ministerie, dat Klaasen bewust een lage taakstraf bood. De officier van justitie hield daar bij rekening met het feit dat de held van 2006 publiekelijk al rijke lijk was gestraft en bovendien ook failliet was gegaan door het voor val. In augustus toonde de darter uit Alphen al berouw: „Ik schaam mij diep en baal er enorm van dat ik zo stom ben geweest", liet hij destijds weten. Op zijn taakstraf reageerde hij kort via Twitter, voor het eerst in twee maanden tijd: 'Al le spanning van de afgelopen maanden in één keer weg... Zware koppijn nu, maar ik heb me nog nooit zo goed gevoeld als nu. Gerechtigheid!!!!' Jelle Klaasen was gisteren niet voor commentaar be reikbaar. John Leer laat weten dat de Brabander ook in de toekomst niet welkom is in Café d'OldeWet- tering. ®S»e228»!aM«S!3S!Ziï5533fl«aSBM»9SSB5SK!BWSSB»ö«M««-»W^ VAL GARDENA - Alpineskiër Marvin van Heek heeft za terdag bij de afdaling in het Italiaanse Val Gardena ver rassend punten gepakt voor de wereldbekerstand. De 21-jarige Nederlander finishte als achtste op het par koers dat door de slechte weersomstandigheden flink was ingekort. Van Heek profiteerde met zijn lage start nummer van de verbeterde omstandigheden door de optrekkende mist. Nog nooit eindigde een afgevaardig de van de Nederlandse skivereniging in de top tien van een alpinenummer. foto Armando Trovati/AP door Rik Spekenbrink NEW DELHI/DEN BOSCH - Negen Ne derlandse spelers gaan volgende maand in vier weken tijd samen 340.000 dollar verdienen tijdens de lucratieve Hockey India League. Aan de minicompetitie doen zes teams mee, waarvan de clubeigena ren gisteren op een veiling in New Delhi allemaal maximaal een half miljoen euro mochten uitgeven aan 24 spelers. Zo werd op Teun de Nooijer 66.000 dollar geboden en op doelman Jaap Stockmann 68.000 dollar. Het was vermoedelijk de eerste vei ling van hockeyspelers ooit. In een uurtje of zes kwamen alle 246 aan gemelde hockeyers onder de ha mer. Toen aan het einde van de middag de balans kon worden opgemaakt, bleek dat de Nederlanders het ze ker niet slecht hebben gedaan. Van de tien spelers die zich hadden aangemeld, werden er negen ook daadwerkelijk gekocht. Alleen Tim Jenniskens niet, hij staat op een re servelijst. De Nooijer gaat nog meer verdie nen dan de 66.000 dollar waar voor hij werd geveild. Hij is een van de zes 'key players', die ten minste vijftien procent meer moe ten verdienen dan de best betaal de speler uit hun team. Dat bete kent dat er voor de Nederlands re- cordintemational nog zeker tien duizend euro bij komt. Even leek het erop dat Nederland se clubs hun spelers niet vrij zou den geven voor de Hockey India League, omdat die pas rond 17 fe bruari zou eindigen, vlak voor de herstart van de hoofdklasse. Om die reden werd de einddatum een week vervroegd. De voorgaande vijf edities van het WK voor clubteams zegevierde telkens een Europese club. doel bij de Brazilianen. Paolo Guer rero leek jaren geleden een prachti ge loopbaan in Europa tegemoet te gaan. De aanvaller uit Peru kwam via Bayern München bij HSV terecht, maar daar ging het mis. Guerrero kampte met vlie gangst en na zijn vakantie wilde hij niet meer terug naar Hamburg. Corinthians haalde hem uit zijn isolement en gistermiddag kopte hij in de 69ste minuut zijn nieuwe club naar de 1-0. Dat de outsider die voorsprong vasthield, was mede te danken aan Cassio Ramos, de doelman die vo rig jaar als vierde keeper PSV ver liet. De 25-jarige Cassio stond vijf jaar onder contract in Eindhoven en werd nog een jaartje verhuurd aan Sparta, maar in al die seizoe nen wist hij nooit een basisplaats af te dwingen. In Yokohama overtuigde hij wel g en werd hij zelfs verkozen tot bes- te speler van het toernooi. Alleen g in de slotfase van de de finale leek Ramos weer even op de twijfelaar van PSV, maar hij had het geluk dat de scorende Fernando Torres na een misser van de keeper bui tenspel stond. Daardoor bleef Co rinthians toch nog overeind. Voor de club, die ooit giganten als Gar- rincha, Dida, Socrates, Rivaldo, Ro- nalo en Roberto Carlos onder con tract had staan, betekende dat na 2000 de tweede wereldbeker in de roemruchte geschiedenis. Na vijf jaar Europese overheersing (het Braziliaanse Nacional was in 2006 de laatste), ging de wereldbe ker weer eens naar Zuid-Amerika. Daarmee kwam de stand ten op zichte van Europa weer in even wicht (26 om 26 zeges). door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Een doelman die in vijf jaar bij PSV geen enkele in druk maakte, stond zondag in Ja pan met de wereldbeker te zwaaien. Dat de Brazilianen van Corinthians Chelsea versloegen (1-0), was mede te danken aan Cas sio Ramos, een bijna vergeten keeper. Ze zullen er bij Chelsea vandaag van balen en misschien morgen ook nog een beetje. Trainer Rafael Benitez krijgt het even lastig, maar bij Chelsea zal de realiteit van alle dag vervolgens razendsnel z'n in trede doen. Wedstrijden om de wereldbeker hebben in Europa nou eenmaal weinig aanzien. Het is leuk dat je de cup pakt, maar er is geen man overboord als het mis lukt. Die gereserveerde houding valt in niets te vergelijken met de passie die de finale jaarlijks teweegbrengt in Zuid-Amerika. Toen in het Ja panse Yokohama het eindsignaal klonk, werden de Brazilianen op de tribune gek van vreugde. In Zuid-Amerika is de wereldcup nog steeds het allermooiste om te winnen. Waar Chelsea maar hon derd supporters had meegenomen naar de andere kant van de we reld, werd de grootste club van Sao Paulo gesteund door maar liefst twintigduizend fans. Die zon gen, dansten en maakten van de fletse finale zowaar nog een feest. Het verschil in beleving was ook terug te zien op het veld. Bij het kwalitatief mindere Corinthians zag je de absolute wil om te win nen. Chelsea, dat net weer een beetje aan het opkrabbelen was, oogde ongeïnspireerd, alsof de klus in Japan met het oog op de Premier League een hinderlijk tus sendoortje was. De finale leverde ook een prettig weerzien op met twee oude bekenden. De eerste liep in de spits bij Co rinthians, de tweede stond op Cassio Ramos (midden) werd gekozen tot beste speler van het toernooi. Da vid Luiz (links) werd tweede voor Paolo Guerrero, foto Kimimasa Mayama/EPA (kÉÜKBMjl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28