Politie vreest iange rijtijd Schutter Newtown werkte alle klassen af PZC Op heterdaad betrapt Vrouw (62) in Terneuzen met stokken belaagd Ritten naar gevangenis in Vught zorgen voor forse extra belasting van Zeeuws korps door Emile Calon MIDDELBURG - Sluiting van Toren- tijd zorgt voor een gigantische extra belasting van de Zeeuwse po litie, zo waarschuwt scheidend korpschef Letty Demmers. Na slui ting zullen Zeeuwse agenten vele uren extra moeten reizen waar door ze veel minder toekomen aan hun eigenlijke werk, aldus de korpschef Dat geldt volgens haar zowel voor de recherche als voor de geüniformeerde politie. Minister Ivo Opstelten (Justitie) overweegt Torentijd te sluiten om dat hij wil bezuinigen. Een arres tantencomplex met 24 cellen maakt deel uit van de Middelburg se penitentiaire inrichting. Ook De Koepel in Breda staat op de nomi natie gesloten te worden. „Als dat zo is, moeten straks Zeeuwse agen ten met hun arrestanten naar Vught", aldus Demmers. „Dien ders die onderweg zijn met een verdachte kunnen niet voor ande re taken worden ingezet." Ze rekent voor dat in dat geval twee agenten zowat een hele dag weg zijn om een arrestant af te le veren. Die arrestant moet vervol gens verhoord worden. Dat ge beurt nu veelal in het arrestanten- complex van Torentijd. Bij eenvou dige misdrijven kan één recher cheur de verhoren doen. Bij wat ingewikkeldere zaken gebeurt dat door twee rechercheurs, zo ver volgt Demmers. „Die moeten straks dus vele dagen op en neer naar Vught." Als alternatief voor de sluiting van Torentijd in Zeeland of West-Bra bant een speciaal arrestantencom plex bouwen, is volgens Demmers geen oplossing. „Want waar zit dan de bezuiniging?" Ze hoopt dan ook dat de gevange nis Torentijd in Middelburg als pe nitentiaire inrichting, inclusief ar restantencomplex, behouden blijft. pagina 2 en 3: Giro, Koninginnedag en dubbele moord MAANDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Bewolking met 17 december 2012 I 254e jaargang nr. 298 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 enkele buien, 8° BINNENLAND Grote beroering om dood bultrugjohannes TERNEUZEN - Een 62-jarige vrouw is zaterdag omstreeks 15.00 uur mishandeld in de Nieuwediep- straat in Terneuzen door, voor zo ver nu bekend, minimaal drie jon gens. Een 13-jarige jongen is opge pakt. De Terneuzense werd met stokken en/of latten geslagen. Zij raakte daarbij lichtgewond en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Ze deed vervolgens aangifte van mishandeling. De politie slaagde er enkele uren later in de 13-jarige jon gen aan te houden. Maar tot nu toe konden de, vermoedelijk, twee andere verdachten niet worden aangehouden. Omdat de mishandeling in de bin nenstad, op klaarlichte dag en mid den op straat plaatsvond, verwacht de politie dat mensen iets gezien moeten hebben. Ze vraagt getui gen te bellen naar: 0900-8844. DE STELLING Oudere is niet meer veilig in Zeeland PHILIPPINE - Dat een schaap wordt doodgebeten door een hond, komt vaker voor. Maar dat er een fotograaf ter plaatse is om dader en slachtoffer vast te leggen, gebeurt zelden of nooit. Een Terneuzenaar, die woensdag over de Span- jaardsweg bij Philippine reed, zag een hond een drachtig schaap aanvallen. Hij had een fototoe stel in de auto liggen en maakte een plaatje van de twee dieren 'als mogelijk bewijsmateriaal'. Toen de hond een volgend slachtoffer dreigde uit te zoeken, wierp hij een paaltje naar het beest. De hond rende daarop terug naar zijn bazin, die een eind verderop liep en niets van de moordpar tij had meegekregen. Op de dichtstbijzijnde boerderij werd navraag ge daan naar de eigenaar, die in Groede bleek te wo nen. Schapenhoudster Astrid van Damme heeft gisteren met de eigenaresse van de hond gespro ken en verzekeringsgegevens uitgewisseld. Ze had de bewijsfoto al op haar Facebookpagina ge zet. Niet om de hond aan de schandpaal te nage len, maar om hondenbaasjes te waarschuwen dat ze hun dier soms ook buiten de bebouwde kom aan de lijn moeten houden. Reageer op pzc.nl UW MENING 536 reacties The Voice of Holland is doorgestoken kaart 4 en 5 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 NEWTOWN - De 20-jarige Adam Lanza die vrijdag op een basis school in het stadje Newtown twintig kinderen van zes en zeven jaar en zes volwassenen in koelen bloede doodschoot, beroofde zich zelf van het leven op het moment dat politieagenten arriveerden. Vol gens gouverneur Malloy van Con necticut ging Lanza methodisch te werk, van klas naar klas, en had hij nog veel meer kinderen willen vermoorden. Hij sloeg de hand aan zichzelf ten overstaan van agenten. Lanza was eerder in de ochtend toegang tot de school ge weigerd, maar hij schoot een veilig heidsdeur aan flarden. De zes vol wassenen die hij daar vermoord de, waren allen vrouwen. Duidelijk is nu dat Lanza eerst zijn moeder twee kogels in het hoofd schoot alvorens naar de Sandy Hook School te rijden. In tegenstel ling tot de eerste berichten was de moeder niet aan de school verbon den. Evenmin vermoordde Adam Lanza nóg een volwassene in de New Yorkse wijk Hoboken. Daar woont wel zijn broer Ryan, die meewerkt aan het onderzoek. pagina 7: debat over vuurwapens 81711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1