zeeland i 15 'Zoals vroeger' 3 halen betalen Vijf bedrijven over voor kavel Kustiaboratorium Éte*- »jéi Op de gehele I winter collectie* Curator ontslaat personeel van De Braakman maandag 17 december 2012 De 'ovenspek zoals vroeger' vond gretig aftrek. Dat iIs niet verwonderlijk in een plaats waar de meest succesvolle zaak Oma's Snoepwinkeltje is, waar snoepgoed wordt verkocht dat vooral smaakvolle herinneringen oproept. Zelf kaarsen maken tijdens de Kerstmarkt in Veere. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl door Joeri Wisse BURGHSLUIS - Stichting Het Zeeuws Landschap praat nog met vijf on dernemers over de toekomstige in vulling van het Kustiaboratorium bij Burghsluis. Volgens directeur Marten Hemminga vormt het kop groep] e van bedrijven dat de eerste kavels in het project wil benutten voor zilte aquacultuur 'een aardig pallet van systemen'. Bekend was al dat Stichting Zeeuw se Tong wil participeren in het pro ject. Behalve platvissen, willen zij ook schelpdieren kweken in de zoutwaterbassins. Drie andere le den van het 'kopgroepje' hebben plannen om zeewieren, zagers en zeegroenten te kweken. Eén onder nemer is van plan om schelpdieren- broed op te kweken in het Kustia boratorium. Volgens Hemminga hebben alle kandidaten praktijker varing met aquacultuur. Wat het Kustiaboratorium onder scheidt van bestaande aquacultuur- projecten is dat het Zeeuws Land schap de bassins wil inpassen in een 'landschappelijk en ecologisch waardevolle zone'. Momenteel werkt de organisatie aan het exacte ontwerp van het Kustlab. De plan ning is dat dit begin volgend jaar af is. Dan kunnen ook de ruimtelijke procedures worden opgestart. SPIJKERHARD DE BESTE! MIDDELBURG Kinderdienst op kerstavond Op maandag 24 december is om 19.30 uur in de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel 70 in Middelburg) een kinderkerstavonddienst. Het kerstverhaal wordt gelezen, er wor den liederen gezongen en er wordt gekeken naar het prentenboek Wie wijst de weg? Voor jong (4+) en oud. Voorgangers zijn de predikanten Gisela Gross en Paulien Couvée. MELISKERKE Willebrord-ensemble geeft kerstconcert Het Willebrord-ensemble geeft morgen een kerstconcert in de Odulphuskerk te Meliskerke. On der leiding van Elena Berdnikova wordt de Ceremony of Lessons and Carols uitgevoerd. Dit is een oude liturgische vorm uit Engeland, waarbij lezingen uit het kerstevan gelie afgewisseld worden met koor zang, samenzang en orgelsoli. Het concert begint om 20.00 uur. THOLEN Verdachte steekpartij aangehouden Een 21-jarige man is zaterdagavond gewond geraakt bij een steekpartij in Tholen. Later op de avond is een 29-jarige Tholenaar in Kruiningen aangehouden. Het slachtoffer werd gestoken voor de Aldi aan de Kot- terstraat. Hij had ruzie met twee anderen. Nadat hij is gestoken, is hij de Prins Clauslaan in gevlucht. Daar is hij in elkaar gezakt. De ver dachte is naar Torentijd gebracht. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst HOEK - Het personeel van Vakan tie-Eiland De Braakman is vorige week ontslagen door curator Coen Houtman van het Nijmeegse advo catenkantoor Poelmann van den Broek NV. Het UWV zette daarop de loongarantieregeling in gang, meldt Erik Jansen, kantoorgenoot en rechterhand van de curator. De curator werd anderhalve week geleden aangesteld na het faillisse ment van het Vakantie-Eiland. Hij hoopt de meeste van de nu ontsla gen personeelsleden begin vol gend jaar te kunnen onderbrengen bij een nieuwe eigenaar, die een doorstart kan maken op het recrea tiecentrum. Er hebben zich enkele potentiële overnamekandidaten ge meld. Overigens zijn niet alle per soneelsleden verdwenen. Voor een doorstart is het van belang dat het bedrijf zo snel mogelijk kan draaien. Personeel van de technische dienst en groenbeheer werkt daarom door waar noodzakelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15