zou 'conflict met moeder' hebben buitenland 19 van Antwerpen EU-leiders eindelijk optimistisch Kloosterhotel in Limburg incl. diner! cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 zaterdag 15 december 2012 Opgelucht dat haar kind niet tot de slachtoffers van de schietpartij behoort omhelst een moeder haar dochter. foto Frank Becerra Jr./AP 'Michelle en ik zullen vanavond onze kinderen knuffelen en we zullen ze eraan herinneren dat we van ze houden. Maar er zijn gezinnen in Connecticut die dat niet meer kunnen. We bidden voor hen.' President Obama 'Het geschreeuw ging over de intercom. Onze klas wist toen dat er iets verschrikkelijk mis was' Meisje dat schietpartij overleefde 'De kinderen werd verteld de handen over de ogen te houden totdat ze buiten waren. Dit is zo walgelijk en ziekmakend. Ooggetuige op straat 'Agenten hebben alle hoeken en gaten van het gebouw onderzocht We zullen de hele nacht en lang erna uitzoeken wat er is gebeurd en waarom.' Paul Vance, woordvoerder van de politie in Connecticut niet in tot de regering door te drin gen. Een ander verschil is dat het stadsbestuur onder leiding van ver trekkend burgemeester Patrick Janssens het in de ogen van veel Antwerpenaren niet slecht heeft gedaan. Maar ze verwachten ken nelijk nog meer van De Wever. Janssens verlaat januari de Ant werpse politiek, ook al is hij geko zen als raadslid. Hij ziet geen rol voor zichzelf weggelegd in de op positie. Hij heeft naar eigen zeggen altijd een verzoenende toon willen aanslaan, in een oppositierol kan dat niet. Achteraf gezien kan Janssens ver weten worden tactische fouten te hebben gemaakt. Hij dacht door sa menwerking met het CD&V de N-VA van De Wever te kunnen weerstaan. Dat is niet gelukt. Voor man Van Peel van het CD&V bleek vervolgens bereid met De Wever samen te werken, zonder de SP.a. Janssens heeft bovendien op links flink verloren, wellicht door de samenwerking met de christen-democraten. De linksere PvdA+ (vergelijkbaar met de Socia listische Partij in Nederland) wist tijdens de verkiezingen van 14 ok tober het gat op links onverwacht sterk te vullen. In Antwerpen treedt 1 januari een centrumrecht se coalitie aan, die orde en veilig heid in de stad (nog meer) als prio riteit heeft gesteld. In lijn met de N-VA wordt Antwerpen neergezet als Vlaamse stad, waarvan iedere bewoner goed Nederlands moet kunnen spreken. Voor Zeeland verandert er hoege naamd niets. Met Van Peel op nieuw aan het roer als havensche pen blijft de toegankelijkheid van de haven van Antwerpen via de Westerschelde topprioriteit. Al val len de woorden 'Westerschelde', 'verdieping' en 'ontpoldering' niet één keer in het akkoord tussen de drie Antwerpse regeringspartijen. BRUSSEL - Het is lang geleden dat de Europese leiders zo opgewekt oogden na wéér een top over de fi nanciële crisis als gisteren. Zij na men twee belangrijke besluiten - over het verscherpte toezicht op de banken en over nieuwe miljar- densteun aan Griekenland - en schoven mogelijk brisante discus sies over controversiële voorstellen voor 'nog meer Brussel' minstens een half jaar voor zich uit. De fi nanciële markten lijken positief te reageren op de plotse besluitvaar digheid. „Het ergste van de crisis ligt achter ons", zei voorzitter Her man Van Rompuy van de Europe se Raad zelfs overmoedig. Maar José Manuel Barroso van de Euro pese Commissie waarschuwde meteen dat er geen reden is voor zelfgenoegzaamheid, en dat de Eu ropese leiders de komende tijd nog voor zware beslissingen staan. 2 overnachtingen incl. ontbijt Ontvangst met glaasje Glühwein 1/ 1 x 2-gangen Klooster diner In het landelijke Noord-Limburg SS Kloosterhotel Restaurant Sint Joseph van 109^50 korting per persoon, per arrangement 'Prijs ab.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9