'Besluit zondagsopening supers Goes is onwettig' Medewerker Zwin College heeft bof visie :artersactie! van de Zeeuwse winter zaterdag 15 december 2012 door Luc Oggel GOES - Het besluit van het Goese college van B en W om alle super markten toe te staan op zondag open te zijn is onwettig en moet per direct worden opgeschort. Dat betoogt fractievoorzitter Ellemijn van Waveren van de Goese CDA-fractie in een open brief aan burgemeester René Verhulst. In de brief, die fel van toon is, he kelt het CDA het feit dat een be stuursorgaan dat mede tot taak heeft om toe te zien op de handha ving van de wet, 'willens en we tens' een besluit neemt in strijd met de wet. De partij doelt daarbij op de Winkeltijdenwet en de bijbe horende gemeentelijke verorde ning. In afwachting van een nieu we Winkeltijdenwet, die naar ver wachting per juli 2013 in werking treedt maar waar de Eerste Kamer zich nog over moet uitspreken, wil len B en W gedogen dat alle Goe se supermarkten op zondag open mogen zijn. Nu mogen dat er, ge let op het inwoneraantal, twee zijn. De vergunning wordt toege kend op basis van het principe 'wie het eerst komt, het eerst maalt', een situatie die volgens het college niet langer houdbaar is om dat zo goed als alle supermarkten graag op zondag open willen zijn. Het college wil openstelling van su permarkten tussen 16.00 en 20.00 uur daarom gedogen totdat de nieuwe wet er is. Ongewenst en bovendien onmogelijk, aldus het CDA, want gedogen kan alleen in situaties waarbij het onvoorwaar delijk vasthouden aan de regels de belangen van derden onevenredig aantast en er uitzicht is op legalisa tie. Aan beide punten wordt voor alsnog niet voldaan, schrijft de CDA-fractie in de open brief aan Verhulst. OOSTBURG - Op het Zwin College in Oostburg is een medewerker ziek geworden door de bof Dat is een erg besmettelijke ziekte voor mensen die niet zijn ingeënt. De bof kan voor complicaties zorgen. Gevaar voor een epidemie is er niet, verzekert directeur Frank Neefs, omdat' bijna alle leerlingen in het verleden een prik tegen de bof hebben gehad. De GGD heeft leerlingen een brief meegegeven met daarin het verzoek naar de huisarts te gaan als zich verschijn selen van de bof voordoen. Ook biedt de GGD de mogelijkheid aan leerlingen die niet ingeënt zijn, dat alsnog te laten doen. Filiz: „Eerwraak komt voor in onze cultuur, maar is echt geen vanzelfsprekendheid." foto Peter Nicolai gedreven. Daar woont ze nog steeds, met de jongen voor wie ze het huis van haar moeder verliet Ze verwachten binnenkort hun tweede kindje. „Als er destijds niet zo paniekerig was gereageerd, had ze zich misschien bedacht en was ze teruggekomen", zegt Filiz. „Het blijft zo dat wij liever wilden dat zij met een moslim was getrouwd. Maar dat is niet zo, daar hebben wij ons bij neergelegd. Ze koos er zelf voor om weg te lopen, maar het is nooit haar bedoeling ge weest om het contact voorgoed te verbreken. Door de opstelling van politie en justitie is zij helaas steeds verder van ons weggedre ven. De hele zaak is door die onte rechte angst voor eerwraak ontzet tend uit de hand gelopen." geven wij Vorm; Startersactie Nu of nooit GÉÉN. overdrachtsbelasting GÉÉN notariskosten GÉÉN lodasterkosten GRATIS taxa tie rapport Körtinq"-- GkAtlShypotheekadv'ies: CDATKGRATIS Ie jaar woon- UKAUb verzekering Kijk voor. deelnemende objecten op: www.m2makeiaars.nl ook voor vervat keuken Mr.F.J.Haarmanweg26 V 4538 AR Terneuzen ook voor vervangingsapparatuur! Tel.: (0115)-620851 www.keukenvisie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97