boottocht en high tea zeeland 127 VERHUIZEN MET ZORG! 0113 2222 20 v* -i Pluim voor dienstverlening Terneuzen BBZ blij met besluit weren vrachtwagens Zorgwoningen in oude fabriekshal zaterdag 15 december 2012 ZIERIKZEE Noordhavenpoort even afgesloten De monumentale Noordhaven poort in Zierikzee wordt dinsdag 18 december enkele uren afgeslo ten voor alle verkeer. Dat is nodig in verband met het schoonmaken van de daken en goten van het mid deleeuwse verdedigingswerk. Als alles volgens de planning verloopt wordt het karwei in twee uur ge piept. Vorig jaar werd de poort lan gere tijd afgesloten. Dat was we gens restauratiewerkzaamheden. OUDDORP 'Departures' in filmhuis De Overkant In filmhuis De Overkant in Oud dorp is woensdag 19 december de Japanse dramafilm 'Departures' te zien. De voorstelling begint om 19.30 uur, zaal open om 19.00 uur. Kaartverkoop en reserveren via de vw Ouddorp, telefoonnummer 0187-681789. Entree 7 euro. MIDDELBURG Vinylplatenmarkt in De Spot In Poppodium De Spot aan de Bed- dewijkstraat in Middelburg is mor gen, zondag, een grote koop- en ruilmarkt voor verzamelaars van vi- nylplaten. Vanaf 13.00 uur kunnen lp's uit de oude doos hier geruild, verkocht of gekocht worden. De verkoop- en ruilbeurs duurt tot 16.00 uur. Daarna begint in De Spot in Mid delburg begint de popquiz. wolstraat 197 vtissingen ox t 1 der kooij TrendHome Mortiere Middelburg Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)1 18 - 60 69 01 www.trendhome.nu Om uitzicht te hebben moest er door de vrijwilligers nog wel even gewerkt worden... foto Ronald den Dekker trek. „En bijvoorbeeld ook chauf feur op de buurtbus is populair. Maar het is een stuk moeilijker om vrijwilligers te krijgen voor bij voorbeeld de begeleiding van ster venden in het hospice. Op de vraag of de economische cri sis invloed heeft op de toevloed van vrijwilligers antwoordt Ni- kolic voorzichtig. „Moeilijk te zeg gen. Wat we wel de laatste jaren zien is dat er een zekere verjon ging van de vrijwilligers is. Voor wat betreft de motivatie van vrij willigers: die is divers volgens Ni- kolic. „De een doet het vanwege de sociale contacten, maar wat je ook vaak hoort is dat mensen iets voor anderen willen betekenen, iets terug willen doen voor de maatschappij. Nikolic is in haar nopjes met de grote animo voor de vrijwilligers- dag. „De belangstelling is boven verwachting. We hebben zelfs mensen moeten teleurstellen. Burgemeester Gerard Rabelink stak in een korte speech gisteren- TERNEUZEN - Bij een onderzoek naar de kwaliteit van de dienstver lening door gemeenten is de ge meente Terneuzen als tweede uit de bus gekomen. Alleen in Vlaar- dingen is de dienstverlening beter. Bij het onderzoek waren 70 ge meenten betrokken. Terneuzen scoorde vooral goed met de bereik baarheid, betrouwbaarheid en de wachttijden. Wethouder Jaap Bos: „We hebben dit succes behaald na een moeilijke periode, waarin we veel hebben geïnvesteerd in men sen en ICT." De ambtenaren vier den het feit met een oliebol. middag uitgebreid de loftrompet over de vrijwilligers. „U zet zich op een onvoorstelbare manier in voor de samenleving. U onder scheidt zich, u bent een voorbeeld voor jongeren en u zorgt voor rust. Dat verdient een groot com pliment" Rabelink voegde daar aan toe dat hij verwacht dat het aantal vrijwil ligers in de toekomst alleen maar zal groeien. „We zullen vrijwilli gers hard nodig hebben om te be houden wat we hebben." ZIERIKZEE - BBZ - de belangenver eniging bewoners binnenstad Zie rikzee - is blij dat lange vrachtwa gens per 1 juli definitief uit de bin nenstad verdwijnen. „Ik las het en ben ontzettend blij", zegt Anjo Beukers. De vereniging heeft zich jaren hard gemaakt voor uitvoe ring van het raadsbesluit. „Maar we houden wel de praktische uit voering scherp in de gaten. Ik weet niet of de gemeente wel zo hard en streng zal controleren." Vanaf 1 juli mogen alleen vracht wagens tot en met acht meter de binnenstad in. Alleen in uitzonde ringsgevallen (zoals verhuiswa gens) wordt nog ontheffing ver leend. VUSSINGEN - De stichting Werkt voor Ouderen (SWO) bestudeert de mogelijkheden voor de bouw van zorgwoningen in de Zware Plaatwerkerij in het centrum van Vlissingen. Het idee is om het om hulsel te laten staan en daarin de woningen te realiseren. SWO had al plannen om te gaan bouwen op het voormalige Scheldeterrein. De plaatwerkerij is eigendom van de gemeente Vlissingen. Binnen enke le maanden moet duidelijk zijn of het plan doorgaat en het pand aan de stichting wordt verkocht. De Zware Plaatwerkerij wordt mo menteel voor evenementen zoals een ijsbaan gebruikt. Alle dagen mj voorstellingen WrÊ om J4n. en 17.30u. iaiJ op 21 deciÉ'öiri1 op 24 aecemper en 1 Januari voor Idiom-; 0M,jM23nV jfWTT.RercmrnisiJoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95