Sa/e Inzet vrijwilligers beloond met 261 zeeland Rechter oordeelt over molens M4Ê Wajpakkm ia/t/ KORTING TOT 50% Cherry Gemeentehuis kan verbouwd zaterdag 15 december 2012 KLOETINGE Martinus Nijhoffln. 90 Twee-onder-een-kap woning met garage, 3 slaapkamers en zolder. Huurprijs 831,- p.m. SCHULTING www.schulting-partners.nl opril grote markt 11, goes www.cherrylin.nl Om vergissingen te voorkomen ziet u de voorkant van het nieuwjaarskaartje, dat de bezorger u overhandigt, hiernaast afgebeeld. Windpark Zierikzee door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De rechtbank in Mid delburg velt eind januari haar oor deel over de omgevingsvergun- ning voor de bouw van drie wind turbines langs de Gouweveerse Zeedijk bij Zierikzee. Centraal staat de vraag of het college van B en W van de gemeente Schou- wen-Duiveland terecht het be zwaar van zeven particulieren te gen de vergunning naast zich heeft neergelegd. David Mol van Windpark Zierik zee verwacht niet dat de rechter de bezwaarmakers in het gelijk stelt. „Ik kan me met de beste wil van de wereld niet voorstellen dat de rechter de omgevingsvergun ning afwijst. Simpelweg omdat die afwijzingsgrond er niet is." Ria Geluk, een van de zeven be zwaarmakers die de zaak donder dag bijwoonde, schat haar kansen niet al te hoog in, mede omdat de Raad van State eerder de actie groep in het ongelijk had gesteld bij de zaak tegen het aangepaste bestemmingsplan. De rechter doet waarschijnlijk eind januari uitspraak. Geluk sluit niet uit dat ze tegen die uitspraak weer in beroep gaat bij de Raad van State. „Maar dat ligt niet hele maal in de lijn der verwachting." De enige hoop van de actievoer ders is dan nog dat het project niet doorgaat omdat de financiering niet rondkomt. Eind september greep Windpark Zierikzee naast de subsidieregeling voor groene energie. David Mol is echter hoop vol gestemd over de subsidierege ling voor 2013. De pot voor het sti muleren van duurzame energie is opgehoogd van 1,7 naar drie mil jard euro. Ook zijn de regels voor windenergie aangepast ten opzich te van vorig jaar. Naar verwachting krijgt Windpark Zierikzee deze zomer uitsluitsel over de subsidieaanvraag. De belangstelling voor de vrijwilligersdag was boven verwachting groot, 's Middags meldden zich ruim 60 mensen voor boottocht en high tea. Voor het derde achtereenvolgen de jaar is op Schouwen-Duive- land een vrijwilligersdag gehou den. Totaal 120 vrijwilligers - van jong tot oud - kregen een vaartocht. Met muziek. door Piet Kleemans De een is chauffeur bij de buurtbus, de ander bege leidt stervenden in het hospice en een derde werkt als vrij williger in het dierenasiel. Vrijwilli gers zijn er in alle maten en soor ten. „En als ze allemaal af zouden haken zou je een stevig maatschap pelijk probleem hebben", zegt Krij- nie Nikolic-Padmos van het Wel zijnshuis Schouwen-Duiveland. Het Welzijnshuis vervult met be trekking tot de vrijwilligers de rol van 'maatschappelijk makelaar'. Het Welzijnshuis heeft contacten met vrijwel alle non-profitorgani- saties op Schouwen-Duiveland en met mensen die op zoek zijn naar vrijwilligerswerk. Nikolic: „Wij gaan in gesprek met vrijwilligers. We proberen er achter te komen waar hun interesses precies liggen en wat hun capaciteiten zijn. En we kijken aan welke vrijwilligers behoefte is. We willen graag maat werk leveren." Het Welzijnshuis is niet alleen ma kelaar,. maar ook bemiddelaar en begeleider. Elk jaar worden er ver schillende workshops uitgezet om de deskundigheid van de vrijwilli gers te kunnen bevorderen. „De vrijwilligers moeten het natuurlijk ook wel naar de zin hebben", al dus Nikolic. Lang niet alle vacatures in het vrij willigerswerk zijn makkelijk op te vullen. Werken met dieren is in 'Als alle vrijwilligers af zouden haken zou je een stevig maatschappelijk probleem hebben' MIDDELHARNIS - De verbouw van het gemeentehuis van Middelhar- nis kan doorgaan. De Raad van Sta te heeft bezwaren tegen de wijzi ging van het bestemmingsplan af gewezen. Het gemeentehuis wordt de thuisbasis van de nieuwe ge meente Goeree-Overflakkee. Ach ter het gemeentehuis komt een parkeerplaats. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 94