alert zijn' Vanaf Eindhoven naar TURKIJE 7 Drie jongeren in regio Zwolle kiezen de dood 'Ik las schrift van Fleur' Vaker brokken op het water Ton aan kosten voor verhuizing teruggevorderd BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm zaterdag 15 december 2012 Apt. Club Sultan Maris*** 6 t/m 22 dagen inclusief ontbijt Vertrek: 01/05/13 t/m 23/10/13 kleinschalig appartementencomplex, gelegen in het centrum van Marmaris nabij het strand, diverse winkeltjes, de Bazaar en vele gezellige terrasjes ideaal voor een voordelige zonvakantie! Hotel Saphir**** 6 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 12/04/13 t/m 31/10/13 gezellig en ruim opgezet resorthotel gelegen aan een uitgestrekt privé-strand met volop activiteiten voor jong en oud, zoals een spa- en wellnesscenter, diverse zwembaden en een aquapark! Hotel Turquoise Resort***** 6 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 12/04/13 t/m 28/10/13 zeer populair en hoog gewaardeerd resort, direct gelegen aan het strand met o.a. 4 a la carte restaurants, een aquapark en maar liefst 6 zwembaden scoort zeer hoog op culinair gebied! w.kras.nl/77509 Hotel Xanadu Island***** 6 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 27/04/13 t/m 26/10/13 zeer luxe en uniek suitehotel aan het strand, gelegen op een privé schiereiland met uitzicht op het Griekse eiland Kos persoonlijke service en verwennerij staan in dit hotel centraal! Zie www.kras.nl/77922 DEN HA AC - Binnen een paar da gen blijken drie jongeren in de re gio Zwolle zelfmoord te hebben ge pleegd. Dat baart de scholen veel zorgen en de politie is bang voor een 'olievlekwerking', zo kreeg de Thorbecke Scholengemeenschap in Zwolle van de wijkagent te ho ren. De politie IJsselland wil er ove rigens niet op ingaan. Voor de Thorbecke Scholenge meenschap was het aanleiding om personeelsleden (van leraar tot conciërge) te vragen extra alert te zijn op de gemoedstoestand van leerlingen. Ook andere middelbare scholen in de regio vragen perso neel problemen te signaleren en die - waar nodig - aan de psycho loog en de orthopedagoog van de school door te geven. Een van de drie doden was de 15-jarige Fleur uit Staphorst die zich dinsdag voor de trein wierp. Op nagenoeg hetzelfde moment maakte echter ook een 16-jarige scholier uit Zwolle een einde aan zijn leven op de spoorlijn tussen Zwolle en Dalfsen. Over een derde geval wil de politie niets zeggen. Naar aanleiding van Fleurs dood zei staatssecretaris Sander Dekker van Onderwijs gisteren dat hij in gesprek gaat met schoolbesturen om te zorgen dat in alle klassen op pesten wordt gelet. Fleur werd op school gepest. Veel scholen hebben al een pest- protocol, maar Dekker wil weten of dat voldoende is. Bovendien wil hij dat elke school pestbeleid voert. In het verplicht stellen van een pestprotocol ziet hij niets. Ook het bij wet verbieden van pes ten ziet Dekker niet zitten, omdat 'regeltjes uit Den Haag niet veel zeggen over naleving in de prak tijk'. In de lerarenopleidingen is vol gens Dekker al aandacht voor pes ten, maar hij wil dat nogmaals on der de loep nemen. HOOGEVEEN - Ze zouden elkaar in de kerstvakantie weer zien. Het was de hoogste rijd om bij te pra ten. Fleur Bloemen uit Staphorst en Jessica Lucas uit Hoogeveen. „Ik was haar beste vriendin. Ze ver telde mij veel over al die peste rijen." Jessica heeft ook het schrift je ingezien waarin Fleur Bloemen de namen noteerde van kinderen die haar pestten. „Ik geloof dat er zo'n vijf of zes namen in staan. Dat was schokkend om te lezen. Bij elke naam stond wat die per soon tegen haar had gezegd en wat hij had gedaan." Fleur wierp zich dinsdagochtend voor de trein. In het schriftje wordt een duidelijke relatie gelegd met pesterijen. „Ze vertelde over een paar personen die haar telkens pestten. Het gebeurde vaak in pau zes, maar ook onder de les. Jawel, ze zei dat ze docenten had verteld over de pesterijen, maar volgens haar deden zij niets." Vorige week sprak Jessica via de te lefoon met Fleur. „Ze vertelde dat ze overwoog om uit het leven te stappen. Ik zei telkens dat er ge noeg mensen waren die van haar hielden.We zouden in elk geval met kerst elkaar weer zien." De ouders van Fleur hadden geen enkel signaal gekregen dat het niet goed met haar ging. RIJSWIJK - Er zijn steeds vaker onge vallen op de Nederlandse binnen wateren. Vooral het aandeel van de recreatievaart in dat aantal neemt toe. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat, aldus een rapport van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Rijkswaterstaat benadrukt echter dat het op het Nederlandse water nog altijd erg veilig is. In 2004 gebeurden er op de Neder landse binnenwateren - de rivie ren, kanalen, meren, de V/ester- schelde en de Waddenzee - nog 678 scheepsongevallen. In 2011 wa ren dat er 1047, een stijging van 54 procent. Vooral op de route tussen Rotterdam en Duitsland, op het Amsterdam-Rijnkanaal en op de route Amsterdam-Noord Neder land ging het vaak mis. Het vaakst is er een botsing met bruggen, pila ren en beschoeiing. Botsing tussen schepen komt minder voor. In de recreatievaart vonden in 2011 443 ongelukken plaats, oftewel 42 procent van het totaal. Daarvan waren er volgens een woordvoer ster van Rijkswaterstaat 61 aanzien lijk. Dat betekent dat er flink wat scha de was of dat er slachtoffers wa ren. „Dat is op 200.000 recreatie vaartuigen heel erg weinig. Het is dan ook erg veilig op het water." „Wel wordt het steeds drukker op het water, er zijn meer schepen en er zijn meer recreanten", verklaart de woordvoerster de stijging. Om zowel recreanten als beroep- vaarders te attenderen op de risi co's van het varen op de soms drukke Nederlandse wateren, is de website varendoejesamen.nl opge zet. „Daarop staan tips zoals 'let goed op', 'zorg dat je goed zicht baar bent' en dergelijke. Dat wordt erg gewaardeerd", aldus de woord voerster. In 2011 vielen er acht doden bij scheepsongevallen. Vier doden vie len bij een botsing tussen een speedboot en een vrachtschip bij Cuijk. In de jaren voor 2011 vielen er gemiddeld vier doden. MAASTRICHT - Maastricht heeft via de rechter 100.000 euro teruggevor derd van een woonwagenbewoner die exorbitant hoge verhuiskosten in rekening bracht tijdens een ver plaatsing op de Karosseer, het vroe gere Vinkenslag. Daarnaast zijn er bij de gemeente nog gerede twij fels over andere opgevoerde bedra gen door deze woonwagenbewo ner. Dat zei wethouder Jacques Costongs van Maastricht vrijdag. De woonwagenbewoner en zijn twee zonen kwamen via Nieuws- uur in het nieuws. Zij hebben voor drie verhuizingen samen bijna een miljoen gekregen, terwijl de werke lijke verplaatsingskosten volgens Nieuwsuur slechts 95.000 euro zouden bedragen. Daarbovenop kwamen nog andere kosten en de afkoop van het eigen risico. Het is niet bekend wat de drie verhuizin gen precies hebben gekost. Tips voor ouders De een noemt het een geintje, de ander voelt zich buitengesloten of getrei terd. foto's ANP en buiten de lokalen gebeurt. „Je leunt niets uitsluiten. Je hebt een open schoolcultuur nodig waarin personeelsleden elkaar makkelijk aanspreken." Schaap wijst erop dat een school in het begin van het schooljaar al iets kan doen aan het ontwikke ling van een postieve groepscul tuur. „Je kunt proberen pesten te voorkomen door te zorgen voor een prima sfeer in de klas. Maar als het niet goed gaat, moet het slachtoffer weten dat hij of zij al tijd bij de school terecht kan met zijn of haar verhaal." Kinderen vinden het moeilijk om te vertellen dat ze gepest worden. Geef je kind steun en begrip. Probeer je mening voor jezelf te houden. Onderzoek wat je samen kan doen om uit de situatie te komen. Elke school heeft minstens één vertrouwenspersoon. Meer informatie: www.pestweb.nl Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskoslen en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7