Winters feest met duizenden lichtjes i7reizen m n Over een week begint de kerstvakantie. De hoogste tijd om plannen te maken van een dagje uit. Marcha van Schijndel twijfelt welke van de volgende vijf pretparken ze moet kiezen om het snelst in winterse sferen te geraken. H reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 15 december 2012 Disneyland Parijs Als ze ergens weten hoe je een park in kerstsfeer brengt, dan is het wel in Parijs. In Main Street valt iedere dag sneeuw. Nou ja, sneeuw: de vlokken zijn gemaakt van water en zeepsop. Iets meer dan 8.000 liter is genoeg om het de hele winter te laten sneeuwen. Na Halloween op 31 oktober is en kele nachten hard gewerkt om Dis neyland te transformeren in kerst sfeer. Verspreid door het park staan maar liefst 45 kerstbomen. De grootste is 24 meter hoog en hangt vol met 500 lichtjes en 850 ballen, snoepjes, speelgoed en strikjes. Het kasteel van Doorn roosje, blikvanger aan het eind van Main Street, wordt verlicht door 60.000 led-lampjes. Main Street zelf sprankelt door 500 ver lichte guirlandes die op 10 meter hoogte hangen. Iedere slinger heeft per vierkante meter tussen de 100 en 150 lampjes. Iedere dag wordt afgesloten met de avond show Disney DreamsReken op nog meer lichtjes, kleur, magie en speciale effecten. En voor de eerste keer ooit/worden beelden gepro jecteerd op het kasteel van Doorn roosje. Nieuw dit jaar is ook de Kerst Parade die meerdere malen per dag door Main Street trekt. Het kerstseizoen in Disneyland Pa rijs duurt tot en met 6 januari. www.disneylandparis.nl Phantasialand Dat Duitsers ook meesters zijn in en van richting veranderen. Het Toverlicht Festival duurt tot en met 6 januari. Jtkj www.toverland.nl het creëren van kerstsfeer, weet je natuurlijk al van de talloze kerst markten die het land rijk is. Dus kan het bijna niet anders dan dat je in Phantasialand in Brühl strui kelt over de kerstbomen en licht jes. Tot en met 6 januari is het pret park veranderd in Winter Phanta sialand, een winterlandschap met versierde straten en pleinen, sfeer volle verlichting en de geur van winter. Als de schemering valt, gaan de lichtjes aan. Een prachtig versierde kerstboom, tientallen kraampjes, cafés en restaurants die je proberen te lokken met warme, hartige en zoete lekkernijen. Kou de handen worden opgewarmd met glühwein of warme chocolade melk of bij een van de gezellige vuurhaarden in het park. De dag wordt afgesloten met het bijzonde re wintersprookje Die Magische Ro se en vuurwerk op de Kaiserplatz. JOI www.phantasialand.de Plopsaland De Panne Ook in België worden bezoekers gelokt met lichtjes en dennenbo men. Tot het einde van de kerstva kantie heet Plopsaland De Panne Winter Plopsaland. Het is er extra leuk voor de kleintjes, want zij kunnen iedere middag op bezoek in het Huis van de kerstman. Ze kunnen er een zelfgemaakte teke- ning afgeven en op de foto met de kerstman. Alle Plopsafiguren zijn er natuurlijk bij. Mega Mindy en Bumba hebben zelfs een eigen kerstshow. Tussen kerst en oud en nieuw is het tijd voor Winter Noc turnes met een dagelijkse Ketnet Kerstshow. Het park is die dagen extra lang open zodat iedereen vol op kan genieten van de vele kerst lichtjes. De Nocturnes worden af gesloten met vuurwerk! Om het nieuwe Plopsajaar alvast in te lui den. JBfc www.plopsa.be Toverland Natuurlijk kunnen ook Nederlan ders prima zo'n betoverende pret parkkerst verzorgen. Toverland in Sevenum werd dit jaar door ANWB-leden verkozen tot het leukste uitje van Nederland, dus dat belooft wat. Vanaf 22 decem ber kun je in het park genieten van het zogenoemde Toverlicht Festival. Twee weken lang wordt het park extra sfeervol verlicht. Naast de bestaande attracties kun je genieten van allerlei bijzondere lichtobjecten en van extra enter tainment, zoals verrassende magi sche acts. Hier geen vuurwerk als dagafsluiter, maar een laserlicht show. De magiërs van het park la ten licht verschijnen, verdwijnen Efteling De sneeuwhelling in Kinder Win ter Wonderland is dit jaar 4,6 me ter hoog. De ijsbaan in het Ijspa leis is 1.200 vierkante meter groot. Er is een langlaufbaan van 450 me ter lengte. En als je het koud hebt, kun je je weer opwarmen bij een van de zeven kampvuren met een kop chocomel en een oliebol. Wel kom in de Winter Efteling. Ieder jaar verandert dit populaire park in Kaatsheuvel in een sprookjes achtig winterlandschap met twin kelende lichtjes en knisperende kampvuren. De vogel van Vogel- rok heeft een muts op en een das om. Er ligt sneeuw op de lan taarns, er hangen ijspegels aan de neus van reus Langnek. Overal hoor je kerstliedjes en al wande lend door het Sprookjesbos ont moet je de nieuwste bewoner: een keizer in zijn blote kont. En spoed je aan het eind van de dag, als het donker is, naar de Vliegende Hol lander, het Spookslot en Villa Vol ta voor indrukwekkende en span nende illusies die op de gevels wor den geprojecteerd. De Winter Efte ling is dagelijks geopend tot en met 3 februari 2013. www.efteling.com Reageren? reizen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77