mmm mmmmtmmm 5 'Marinierskazerne is compensatie' Wrevel tussen Teeven 3900 euro boete en ombudsman vreemdeling Winter Actie! Leona wint The Voice of Holland Kinderen gered uit Noordzee H voor illegale KRAS.NL wg1512 zaterdag 15 december 2012 Topvoordeel THAILAND door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) verwacht dat de banen die in Zeeland verlo ren gaan met de nieuwe inrichting van politie en justitie, worden ge compenseerd door de komst van een nieuwe marinierskazerne. In een brief aan de Tweede Kamer spreekt hij van een 'substantiële impuls aan de werkgelegenheid in deze regio'. Waarnemend-korpsbe heerder Jan Lonink: „Minister Op stelten gaat helemaal niet over de marinierskazerne. We willen com penserende werkgelegenheid in de sectoren politie, justitie en gevan genis. En niet alleen in de laagste schalen. Behalve het appèl op de regioburgemeester en de provincie Noord-Brabant, zullen we het niet nalaten om een beroep te doen op de Tweede Kamer." Dat de werkgelegenheid in Zee land onder druk staat, is voor Op stelten reden geweest om Bergen op Zoom te kiezen als vestigings plaats voor de centrale meldka mer. Bestaande meldkamers zijn niet geschikt, stelt hij vast. De vei ligheidsregio's Zeeland en Mid den-West-Brabant hebben de mi nister twee locaties voorgelegd: Roosendaal en Bergen op Zoom. Wat betreft kosten maakte het geen verschil, zodat Opstelten vooral heeft gekeken naar de af stand tot Zeeland. Opstelten wijst erop dat Middelburg een zittings plaats wordt van het gerechtshof 's-Hertogenbosch. Daardoor kun nen ook hoger beroepszaken in Middelburg worden behandeld. De hoofdlocatie van het Openbaar Ministerie in het arrondissement Zeeland-West-Brabant wordt Bre da. In Middelburg huurt het OM werkplekken bij de rechtbank. Daarmee is het OM zichtbaar en herkenbaar aanwezig, aldus Opstel- ten. In Vlissingen, Breda, Bergen op Zoom en Tilburg zijn locaties van veiligheidshuizen, waarin het OM participeert. De rechtbank kent de volgende zittingsplaatsen: Breda (bestuurszetel), Middelburg, Bergen op Zoom en Tilburg. HILVERSUM - De 33-jarige Leona Philippo uit Haarlem heeft The Voice of Holland 2012 gewonnen. De pupil van coach Trijntje Ooster huis versloeg in de finale de Friese Johannes Rypma uit het team van Nick en Simon. Floortje Smit van team Van Velzen en Ivar Oosterloo uit het team van Marco Borsato vie len eerder op de avond al af Henk- jan Smits betichtte producent John de Mol eerder van beïnvloeding van het stemproces, maar bood gis teren hiervoor zijn excuses aan. - DEN HAAG - Tussen staatssecretaris Fred Teeven van Justitie en Natio nale ombudsman Alex Brennink- meijer is irritatie ontstaan over de behandeling van slachtoffers van misdrijven. Teeven is boos op de ombudsman omdat die deze week stelde dat het veel te lang duurt voordat slachtoffers van misdrijven fatsoenlijk worden behandeld door de overheid. Brenninkmeijer op zijn beurt heeft het gevoel dat Tee ven niet begrijpt waar het slachtof fers echt om gaat. In een rapport stelde de ombuds man enkele dagen geleden dat voor al de politie en het Openbaar Mi nisterie (OM) nog te weinig oog hebben voor de belangen van slachtoffers. Teeven reageerde daar op vrijdag boos in De Telegraaf „Dit doet geen recht aan al die agenten, officieren, parketmedewer kers en anderen die zich met hart en ziel inzetten", stelde hij. „Het rapport staat vol open deuren en geeft een eenzijdig beeld." Zo noemt Teeven als voorbeeld de Amsterdamse zedenzaak. „Daar heeft justitie zich de benen uit het lijf gerend voor de slachtoffers." De ombudsman is verbaasd over de kritiek omdat het rapport in nauwe samenwerking met Teevens ministerie, de politie en het OM tot stand is gekomen. Brenninkme ijer wil met Teeven in gesprek om hem ervan te 'doordringen' waar het om gaat. Brenninkmeijer ont kent niet dat politie en OM goed werk verrichten, maar daar gaat het volgens hem hier niet om. Hij voelt zich gesterkt door zowel OM als politie, die volgens hem bij de presentatie van het stuk zeiden dat er nog heel wat moet gebeuren. DEN HAAG - Vreemdelingen die ille gaal in Nederland zijn, moeten een boete kunnen krijgen van maximaal 3900 euro. Het voorstel van staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid om illegaliteit als overtreding te zien, is gisteren in de ministerraad besproken. De po litie zal niet op jacht gaan naar ille galen, maar als er mensen zonder papieren worden aangetroffen bij bijvoorbeeld een verkeerscontrole, zullen ze een boete krijgen. Ook zal worden gekeken of de illegaal kan worden uitgezet, zoals nu ook al het geval is. Vluchtelingenwerk vindt dat een boete uitgeprocedeer de asielzoekers 'marginaliseert en criminaliseert'. Mensen die illegale vreemdelingen helpen, zijn niet in overtreding. pagina 10 en 11: ons strenge gastvrije land sterdam. Door gebruikte fietswrakken aan elkaar te lassen, wordt een golf van fietsen gecreëerd die uit het water van de Schippersgracht rijst. foto Ruud Taal/ANP MONSTER - Tientallen mensen zijn vrijdagavond gered van Zandmo- tor, een kunstmatig schiereiland bij het strand ten zuiden van Den Haag. Het zou gaan om 50 oud-leerlingen 4 leraren van de re formatorische scholengemeen schap Gomarus in Gorinchem, die een dagje uit op het strand vier den. Enkelen gaven aan dat ze te veel alcohol hadden gedronken om onderkoeld te zijn. Zie www.kras.nl/36370 Zie www.kras.nl/36371 Vertrek: 7/3 t/m 17/10 langs werkelijk alle highlights! o.a. Gouden Driehoek en Koh Samui vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding excursies Zie www.kras.nl/36366 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijzen 2ijn p.p.. temh anders vermeld. Prijzen zijn exclusiel reserveringskosten en Calamiieilenlonds. waarom zou j"e meer betalen Vertrek: 12/2 t/m 12/10 100% garant vertrek in februari! o.a. Bangkok, Koh Samui en Khao Sok NP vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding excursies Vertrek: 2/2 t/m 29/10 incl. prachtige fietstocht door Bangkok o.a. Bangkok, Phang Nga Baai en Krabi vlucht, verblijf, NL-spr. reisleiding excursies W&iïi 2 x overnachting 1 x 3-gangen wintermenu 2 x ontbijtbuffet 1 x warme drank gratis* fffffaff Golden Tulip Strandhotel Westduin >r Koudekerke Zeeland Iedere boeker maakt in de maand december, elke week kans op een mountainbike! S <5 Grand Hotel Vbncken - Hampshire Classic v Valkenburg Zuid-Limburg Op 50 meter van het strand gelegen Direct bij het centrum van Valkenburg Gratis gebruik binnenzwembad en fitness Bezoek ook Maastricht en Aken jJJJJ Hotel Villa Ruimzicht Doetinchem Achterhoek r/ Gratis parkeren en gebruik Wi-Fi Prachtige villa bij het centrum van Doetinchem Parkhotel Schloss Hohenfeld Münster Munsterland Fraai gelegen incl. gratis parkeren Op enkele kilometers van historisch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5