hebben bij woekerpolis werkenI 5 Q CANNOCKCMASfc 'Je moet doortastend en communicatief zijn' GEZOCHT zaterdag 15 december 2012 K RP LIS lijke rente over die periode. Graafsma heeft voor zijn klanten ook andere oplossingen bedacht. Zoals een woekerpolis die wordt omgezet in een nieuwe polis met veel lagere kosten. Over de looptijd van de 'oude polis' worden vervolgens dezelfde lage kosten als bij de nieuwe polis berekend. Een andere optie is het premievrij maken of afkopen van de oude polis om het gespaarde bedrag vervolgens fiscaalvriendelijk om te zetten in een bankspaarproduct. De mooiste oplossing voor een klant is vol gens Graafsma als de oorspronkelijke prog nose uit de offerte wordt omgezet in een ge garandeerd kapitaal tegen dezelfde premie. Dat is alleen mogelijk als de verzekeraar in de kleine lettertjes geen voorbehoud heeft gemaakt bij de prognose. Voordat je kunt onderhandelen over een compensatie, moet je als consument eerst aantonen dat de verzekeraar en/of de verko pende adviseur je niet hebben gewaar schuwd voor de kosten. Dat vergt volgens Graafsma engelengeduld. Zo moet niet al leen de oorspronkelijke offerte boven tafel komen, maar ook de folders die op het mo ment van afsluiten in omloop waren. Graafs ma spit regelmatig kopieën van brochure^ n. door op zoek naar zulke waarschuwingen. Hij laat een folder zien van Nationale Neder landen met de tekst 'Deze brochure is niet bruikbaar om de tekortkomingen van de po lis aan te tonen'. Volgens Graafsma vormen de akkoorden over woekerpolissen die verzekeraars de laat ste jaren met de claimstichtingen hebben ge sloten geen beletsel betere deals te bereiken. „Er is afgesproken dat de claims niet mogen verjaren en dat er geen kwijting is als men ingaat op een regeling. Dat betekent dat veel verzekerden, ook al is er een algemeen ak koord over de claims, nog steeds individueel Ontwoekerindustrie 8 Miljoenen polissen met een vlekje of met veel vlekken. Het klinkt voor sommige advi seurs als muziek in de oren, want met advies kan geld worden verdiend. Dit heeft geleid tot een ontwoekerindustrie waarbij het las tig is de goede van de slechte adviseurs te on derscheiden. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft inmiddels klachten gekregen over adviseurs die zich voordoen als redders in de nood. Het gaat vooral om adviseurs die de bezitters van een woekerpolis telefonisch benaderen en aandringen de polis over te stuiten. Deze advi seurs rekenen volgens de AFM voor het over- sluiten onredelijk hoge kosten, die in minde ring worden gebracht op het tegoed in de woekerpolis. Ook de Consumentenbond heeft vergelijkbare klachten ontvangen. 8 Oversluiten is lang niet altijd de voordeligste oplossing voor de consument. Als de huidige verzekeraar de kosten met terugwerkende kracht verlaagt, is dat vaak voordeliger. Zie ook www.afm.nl,kifid.nl en www.respect.nl kunnen klagen bij hun verzekeraar." Een klacht indienen bij de eigen verzeke raar is volgens Graafsma vaak lucratiever dan overstappen naar een andere, ook al brengt die minder kosten in rekening. „Het gaat dan om de kosten in de toekomst. Maar de meeste kosten heb je in het verleden ge maakt en juist die kosten moet je zien terug te krijgen. Dat gaat vaak beter als bij de oor spronkelijke verzekeraar." Een van de pro blemen waar klagers tegenaan lopen, is het tijdrekken van verzekeraars. Graafsma: „Ver zekeraars laten hun juristen ingewikkelde brieven sturen naar klanten om een mistgor dijn op te trekken. Zodra ik de indruk heb dat ze niet serieus willen onderhandelen, breek ik het traject af en stap ik naar de Fi nanciële Ombudsman en de Geschillencom missie." Overigens werkt Graafsma niet voor niets. Maar in plaats dat hij een klant bemiddeling en advies in rekening brengt, voert hij zijn kosten op als extra schade voor de klant. Verzekeraars beweren vaak dat hun voortbe staan in gevaar komt als alle klanten het on derste uit de kan willen. Graafsma ziet dit als een vorm van chantage die is overgeno men door de politiek en de toezichthou ders. „Er is nooit onderzocht of hogere ver goedingen leiden tot de ondergang van de verzekeraars", zegt Graafsma. En Jan de Korte, wat gaat hij doen? Hij twij felt nog, denkt dat stopzetten van zijn polis onvoordelig is omdat de meeste kosten in de beginjaren zijn gemaakt. „Bovendien moet ik gaan graven in schoenendozen om de oorspronkelijke offerte en folders te vin den." reageren? geld@depersdienst.nl Ben jij resultaatgericht? Vind je het een uitdaging om debiteuren te overtuigen zodat zij hun rekeningen op tijd gaan betalen? Laat jij je niet snel uit het veld slaan en heb |e geen telefoonvrees? En zoek jij een baan met flexibele werktij den? Dan zijn wij op zoek naar joul Incasso medewerker :r informatie over onze organisatie. Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met Jacqueline van den Berg van Cannock Chase. De adver tentie staat op pagina 6 van dit katern. T e moet doortastend zijn, communica- I tief goed zijn en ook goed kunnen luisteren, zegt Human Resources-ma nager van Cannock Chase Jacqueline van den Berg over de functie van incassome dewerker. Aan welke eigenschappen moet de kandidaat voldoen? „Je moet geen last hebben van telefoon vrees en je moet betaling afkunnen dwingen zonder bedreigend over te ko men. En je moet ook inlevingsvermogen hebben, want je krijgt als incassomede werker heel wat ellende te horen. Aan de andere kant moet je ook door verhalen heen kunnen prikken. Je krijgt te maken met mensen die buiten hun schuld in de problemen zijn gekomen, maar ook met mensen die er bewust voor kiezen om re keningen niet te betalen." Een goede incassomedewerker laat zijn emoties niet de overhand krijgen, blijft zakelijk en weet uiteindelijk tot betalings- afspraken te komen. Van den Berg: „Het kan best pittig zijn." Wat houdt de functie precies in? „We worden als incassobedrijf inge huurd door andere bedrijven om ervoor te zorgen dat nog openstaande rekenin gen worden betaald door de klant. In Brouwershaven komt de medewerker die we zoeken te werken in een call-cen- ter. We zijn gevestigd in het voormalige stadhuis en daar werken nu zo'n 35 men sen bij Cannock Chase. Op termijn wil len we daar doorgroeien naar 50 mede werkers." Wanneer kan Uw nieuwe college be ginnen? „We hebben verschillende in- stapmomenten, maar in principe kan de nieuwe medewerker in Brouwershaven daar in januari aan de slag. Welke honorering staat er tegenover? „We betalen 10 euro per uur en we wil len eigenlijk het liefst dat mensen maxi maal 6 uur per dag met incassowerk be zig zijn. We zijn flexibel met werktijden en verwachten dat ook van onze nieuwe medewerker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53