Geduld kan zin 41 m vpH> Jf oost... west 'Andrea zal wel onderweg zijn' zaterdag 15 december 2012 1$/ door Moniek Hüsken Andrea Jansen-Boersma Steeds meer mensen wer ken thuis. Hoe bevalt dat? Vandaag Andrea Jan sen-Boersma (46), accountmanager bij Family Cards, uitgeverij van huwelijks-, geboor te- en rouwkaarten. Wiat is precies je Junctie? „Ik ben verantwoordelijk voor de portefeuille rouw. Mijn klanten zijn uitvaartondernemers. Ik ga bij hen langs met rouwkaarten, presentatiemappen, condoleance registers, enveloppen en bidprent jes zodat zij een goede keuze kun nen maken ten behoeve van hun relaties. Ik zie dus zelf geen men sen van wie een dierbare is overle den. Ik doe het werk sinds 2004 en het is een enorm veelzijdige functie." Werk je meer op kantoor of vanuit huis? „Eigenlijk zit ik het meeste in de auto. Het gebied waar ik verant woordelijk voor ben, loopt van Den Helder tot aan Vaals, half Ne derland dus. Ik zit veel op de weg. Mijn auto is eigenlijk ook een werkplek. Ik ben daar van alle ge makken voorzien. Als ik onder weg ben, kan ik - handsfree na tuurlijk - mensen bellen. Maar op het moment dat ik iets voor ze op moet zoeken, gaat dat natuurlijk niet. Dat doe ik dan thuis. Vanuit huis doe ik mijn belafspraken, die spaar ik op. Ook werk ik daar mijn offertes uit Daarnaast werk ik een halve dag vanuit ons kan toor in ZwijndrechL" Hoe ziet je werkplek eruit? „Mijn werkplek bevindt zich in de woonkamer op de eerste ver dieping. Er staat een kloostertafel met een laptop erop en ik zit op een gewone stoel. Aan de Arbo- eisen voldoe ik vast niet. Maar dat is ook niet nodig. Ik zit relatief weinig achter de computer omdat ik ook veel onderweg ben." Wat zijn de voordelen van thuiswer ken? „Hoeveel wil je er hebben? Ik sta foto Mariska Hofman niet in de spits en houd de weg vrij voor anderen die wel onder weg zijn. Ik heb geen reistijd van vier uur per dag en kan dus vier uur meer met mijn werk bezig zijn. En stel dat ik me een dag niet lekker voel. Dan kan ik thuis toch werken, misschien voor 80 procent, maar het kan. Als ik dan helemaal naar kantoor had gemoe ten had ik me waarschijnlijk ziek gemeld. „Voorwaarde voor thuiswerken is wel dat je discipline hebt. Als je die niet hebt, maak je er een ben de van. Ik begin elke ochtend om half negen, dan gaat de computer aan. Vanaf negen uur, bel ik men sen. Rond zes uur hou ik op. Nie mand weet wanneer ik thuis werk. Belt er iemand aan en die komt bijvoorbeeld van ver, dan zal ik even tijd maken voor een kop koffie, maar ook duidelijk aan geven dat ik aan het werk ben en na een bepaalde tijd weer verder moet Maar eigenlijk komt dit niet zo vaak voor. Iedereen denkt: Andrea zal wel onderweg zijn." Ervaar je ook nadelen Het is geen echt nadeel, maar je moet wel oppassen dat je jezelf niet isoleert Als je veel thuis- werkt, ga je steeds meer een ei gen koers varen. Ik maak altijd een deal waarvan ik denk dat die goed is, maar soms kan het geen kwaad even ruggenspraak te heb ben met collega's. Dat gaat makke lijker als je met z'n allen op kan toor zit „Een ander nadeel is dat de werk dag geen eindtijd heeft. Je kunt ook 's nachts nog aan het werk, of om zeven uur 's ochtends. En soms moet de omgeving zich een beetje aanpassen. Wij hebben twee dochters en als die thuisko men en ik ben aan het werk, vraag ik ze of ze wel rustig willen zijn. Mijn klanten die ik aan de te lefoon heb, zijn uitvaartonderne mers en die zitten niet te wach ten op gegiechel op de achter grond. Maar verder is het ideaal. Juist ook omdat mijn functie zo veelzijdig is." Veel woekerpolissen leiden een sluimerend be staan. De eigenaren schamen zich voor hun mis stap en hebben weinig trek alle documenten weer eens door te spitten. Toch kan een klacht bij de ver zekeraar nog steeds zin hebben. door Frank van Alphen illustratie Job van Gelder Jan de Korte begon ruim zeventien jaar geleden zijn loopbaan bij een werkgever zonder eigen pensioenregeling. Zijn baas stortte geld in een polis van Royal Neder land, die was ondergebracht bij Meeüs Pen sioenverzekeringen. De Korte zette de pen sioenverzekering voort na het vertrek bij zijn werkgever. Sindsdien betaalt hij per jaar 700 euro. „Maar na zeventien jaar beleg gen en goede beleggingsrendementen is het verzekerde bedrag nog altijd lager dan de to tale inleg", zegt De Korte. „Oorzaak zijn de kosten. Ik heb alleen een brief gekregen dat de kosten voortaan 2,5 procent per jaar zul len zijn. Verder heb ik weinig gehoord." De pensioenverzekering van De Korte is een zogeheten woekerpolis. Er zijn miljoe nen Nederlanders die een min of meer ver gelijkbare verzekering hebben, allemaal met de eigenschap dat de verzekeraar jaarlijks zulke hoge kosten in rekening brengt, dat van het beleggingsrendement nauwelijks iets overblijft. Toch dienen veel mensen geen schadeclaim in tegen hun verzekeraar. Ook De Korte weet dat het met zijn polis niet goed zit, maar ondernam tot nu toe geen actie. Net als veel lotgenoten is hij 'woekerpolis-moe' en heeft hij geen zin in de papieren te duiken. Andere gedupeerden komen niet in actie vanwege het geringe ver zekerde bedrag. Als het om kleine bedragen gaat en de polis is niet bedoeld is voor de af lossing van een hypotheek, laten ze het er bij zitten. Daar komt de vrees bij dat de fis cale voordelen van de polis misschien ver vallen als aan de verzekering wordt gesleu teld. Financieel adviseur René Graafsma ziet de ontwikkeling met lede ogen aan. Graafsma, zelf ooit verkoper van woekerpolissen, schreef samen met journalist Erik Smit het boek Woekerpolis, hoe kom ik er vanaf? „Het boek beschreef de problemen van woekerpo lissen, maar liet onvoldoende zien wat je kunt doen. In de tijd dat wij het schreven, was dat ook nog niet helemaal duidelijk." Inmiddels zegt Graafsma wel te weten wat bezitters van woekerpolissen kunnen doen om de schade te verhalen. Waar ze volgens hem sowieso niet op in moeten gaan, is een 'productverbetering' waarbij de oude polis wo blijft bestaan, maar het kostenpercentage wordt verlaagd. „Een percentage werkt ver hullend. Ik wil de kosten van mijn polis in euro's zien." Graafsma wordt daarin ge steund door de financiële ombudsman van het klachteninstituut Kifid. Want voor de bezitter van een woekerpolis, zegt een kos tenverlaging van 3 naar 1,5 procent niet zo veel. Veel duidelijker wordt het als de verze kerde, die bijvoorbeeld gedurende 15 jaar jaarlijks 1.000 euro heeft gestort, die inleg vermeerderd ziet met een fors bedrag in eu ro's. De verbeterde polis bestaat dan uit de inleg van die 15 jaar aangevuld met de wette- Dit was de laatste aflevering van oost... west Optreden Sarah Jessica Parker levert meeste op Een pr-optreden van een beroem de Hollywoodster voor een be drijf kost al gauw miljoenen. Het Amerikaanse zakenblad Forbes re kende uit of het ook het gewenste rendement heeft. Emerce citeert uit het onderzoek en meldt dat Sa rah Jessica Parker ('Sex and the Ci ty') het meeste rendement ople vert met 7 dollar voor iedere dol lar die ze kost. Kijk voor de ande re rendementen op emerce.nl Fiscale tegenvaller dreigt voor woningbezitter Veel woningeigenaren met een spaar- of levenhypotheek wacht een fiscale strop zonder dat zij zich daarvan bewust zijn, waar schuwen de Organisatie van Fi nanciële Dienstverleners en het Verbond van Verzekeraars. Het ka binet maakt een eind aan de mo gelijkheid een spaar- of levenhypo theek over te hevelen van box 3 naar box 1. Dit betekent meer be lasting voor de huiseigenaar. Met PayPal kun je virtueel shoppen in echte winkels Veilingsite eBay opent zogeheten pop upwinkels in Berlijn en Lon den. In de tijdelijke winkels kan alleen met mobiel PayPal worden betaald. In Berlijn zijn de artike len voorzien van QR-codes. Nadat ze gescand zijn, worden ze later aan huis bezorgd. In de Londense winkel zijn alleen afbeeldingen van producten met QR-codes. Met de winkels hoopt eBay de mobie le omzet te vergroten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52