sport 139 Goes wil met een goed gevoel de winterstop in Zwemmers halen geld op voor ALS zaterdag 15 december 2012 De twee Venco-rallyteams. In de blauwe overalls het Zeeuwse trio. Links Jacco op 't Hof, midden Adwin Hoondert, rechts André Haanemaaijer. foto Venco-rallyteam Venco-team in 2013 niet met één, maar met twee trucks van start zou gaan. „Is dat misschien iets voor jou?", vroeg hij Hoondert. „Twee weken later kwamen ze bij me langs", vertelt die. „En binnen een kwartier waren we eruit. Van Lankveld heeft goede sponsors, het werd financieel interessant. Ik zou in de tweede truck de Dakar Rally rijden." Op een motor zou Hoondert het nooit doen: „Levensgevaarlijk. Een vrachtwagen is ideaal. Je rijdt met z'n drieën, kunt elkaar assiste ren en je zit het minst snel vast. En als het op rijvaardigheid aan komt, gaat het in een vrachtwa gen toch vooral om het grovere werk." In de cabine zitten verder navi gator André Haanemaaijer uit Kruiningen en monteur lacco op 't Hof uit Ellewoutsdijk. Daar naast is er nog een derde truck met onder meer mecaniciens, die bij de start- en finishplaatsen hel pen. Peter van Stee en Jan Flius zijn de twee Zeeuwse inzitten den. Alles bij elkaar is Adwin Hoondert drie weken van huis. „Eén week ligt mijn bedrijf plat, één week zijn veel medewerkers op cursus en die derde week kun nen ze best zonder mij. Bij veel Nederlandse deelnemers werkt dat zo. Het zijn veel ondernemers die in januari figuurlijk even het gas eraf halen." Op 1 januari vertrekt vanaf Schip hol een vliegtuig vol Nederlandse Dakar-gangers naar Lima. De dag na aankomst worden de trucks op gehaald. Het team van Hoondert moet meteen aan de bak, want er moet vanwege reglementen die de organisator te elfder ure be kendmaakte nog iets aan de ve ring veranderen. „Die nieuwe re glementen, je wordt er knettergek van", vindt de gelegenheids vrachtwagenchauffeur. „Er zijn teams die moeten nog een com plete motor vervangen." Op 3 en 4 januari is de technische keuring en op 5 januari zet de ka ravaan zich met een race over het strand bij Lima in beweging. „Dat schijnt schitterend te zijn", ver heugt Hoondert zich nu al. „Er ko men honderdduizenden mensen kijken." Daarna is het uit met de pret. Het parkoers van deze rally schijnt het zwaarst te zijn van de afgelopen tien jaar. En dag twee en drie zijn meteen het zwaarst van deze zwaarste rally. Het traject is lang en één grote zandbak. „Voor mij is het allemaal nieuw", erkent Hoondert. „Als debutant ben je in dit soort situaties in het nadeel. Maar zo voel ik het niet. Ik heb de afspraak met Frans van Lankveld dat hij voorop rijdt en op me wacht. Ik kijk hoe hij een duin op gaat en als hij boven is, ga ik hem achterna. Hij kijkt in z'n spiegels en als ik boven ben, gaan we ver der. We doen niet mee om de ral ly te winnen. Het enige doel is uit rijden. Dat zal moeilijk genoeg worden. Heel blijven is het devies. Als je als coureur van start gaat, haal je de finish nooit." Hoondert is ter ore gekomen dat de organisatie erop uit is om maar dertig procent van de deelnemers te laten finishen. En die afvallers moeten dat zo snel mogelijk doen. „Voor iedereen die uitvalt, hoeven ze niet meer te zorgen. Dat scheelt de organisatie veel geld en inspanning. Maar wij gaan dat niet laten gebeuren. Ik heb er goede hoop op dat we fi nishen." De dagen daarna is er veel gravel en daarna gaat het de Andes over. De meeste deelnemers hebben pil len tegen hoogteziekte mee. En zuurstof Of het helpt is de vraag. Bernard ten Brinke, een van de Nederlandse troeven in de perso nenwagens, ging vorig jaar op de hoogste berg van z'n stokje. Fysiek is Hoondert zich wel al aan het voorbereiden op de rally. Hij bezoekt drie keer per week een fitnmesscentrum om vooral te werken aan zijn armen en bo venlichaam. Vijftien dagen uren lang aan een stuur trekken en schakelen is immers geen kleinig heid. Of hij geestelijk uitgerust is, is de vraag. Het is in elk geval zaak om na de etappes zo snel mogelijk in het tentje te kruipen om daarin veel uren te maken. De eerste week overleef je misschien nog wel met slaapgebrek, maar de tweede zeker niet, heeft Hoon dert vernomen. Veel ervaring met tentslapen heeft hij niet, maar dat is geen probleem. ,Je bent vaak zo versleten, je slaapt altijd. Maar wel met oordoppen in, want op het terrein zijn ze de hele nacht bezig met van alles en nog wat. Koen de Vries door Barry van der Hooft oost-souburg - Gérard de Nooijer gaat er vanuit dat Goes zondagmiddag gewoon aan kan treden tegen BlauwGeel'38. „Ze ge ven wel wat regen afj maar niet zo heel veel", zegt de trainer. „Wij willen ook graag spelen. Met een overwinning kunnen we straks in januari met een goed gevoel aan de tweede helft van de competitie beginnen." Een overwinning zou zondag in meerdere opzichten welkom zijn, weet De Nooijer. „Voor het ver trouwen van de ploeg, maar voor al voor onze positie op de rang lijst. Met drie punten nemen we wat afstand van de twee ploegen onder ons en vinden we ook aan sluiting met de clubs die nu boven ons staan." Goes speelde elf competitieduels en pakte daarin negen punten. Te genstander Blauw Geel'38 heeft na elf duels vier punten meer, vooral omdat de formatie uit Veghel in de laatste drie duels zeven punten pakte. De Nooijer: „Ze hebben veel blessures gehad en dat zag je aan de resultaten. Nu zijn veel spe lers weer fit of bijna fit." Hetzelfde geldt voor Goes, waar Sherief Tawfik zondag de enige af wezige is. De verdediger heeft last van een liesblessure. Robin de Pag- ter is weer helemaal fit na een hamstringblessure en maakt deel uit van de selectie. „We hebben goed kunnen trainen", zegt De Nooijer. „De voorwaarden zijn ge creëerd om een belangrijke wed strijd met een goed resultaat af te sluiten." Dinsdag wacht voor Goes nog het bekerduel met zondag-vierdeklas ser Irene'58. Blauw Geel'38 plaats te zich afgelopen week al ternau wernood voor de volgende ronde. De hoofdklasser speelde tegen het tweede elftal van de club en kwam met de schrik vrij. Bij rust stond Blauw Geel'38 2 met 3-1 voor, maar in de tweede helft zet te de hoofdmacht dat recht: 4-3. TERNEUZEN Hoek op eigen veld tegen vierdeklasser Zaterdag-hoofdklasser Hoek speelt vandaag de bekerwedstrijd tegen SV GSC uit Dordrecht. Het duel in de vierde ronde van de districtsbe ker begint om 14.30 uur. GSC bezet momenteel de vijfde plaats in de vierde klasse D van het zaterdagvoetbal. Het schakelde in de vorige twee rondes Colijnsplaat- se Boys (3-1) en Hardinxveld (0-2) uit De bekerwedstrijden Terneu- zen-Kruisland, Axel-Halsteren, Goes-Irene'58 en Vlissingen-Arne- muiden staan voor dinsdagavond op het programma. SAS VAN GENT Pearle Opticiens haalt vernietigend uit Het driebandenteam van Pearle Op ticiens won in poule twee van de tweede divisie met overtuigende cijfers van Lynn Somers uit Zun- dert (8-0). Voor het eerst dit sei zoen vielen de puzzelstukjes op zijn plaats bij de thuisploeg. Dion Bergmans won met 0.930 gemid deld, Eddie van Goethem met 0.777, Pascal Claus met 1.081 en Etienne van Damme met 1.093. Dat leverde het beste teamgemiddelde van het seizoen op, met 0.955. De tegenstanders kwamen tot 0.668 waarmee het verschil is verklaard. MIDDELBURG Roadhouse Blues nadert koploper De streekderby in de regionale eer ste klasse van de poolcompetitie tussen Roadhouse Blues uit Middel burg en Rebrov uit Vlissingen ein dige in een sprekende overwin ning voor de Blues: 6-0. Toch ging het niet zo makkelijk als het eindre sultaat doet vermoeden. De thuis- spelers die ver boven de Vlissin- gers op de ranglijst staan moesten scherp blijven om geen onverwach te schade op te lopen. Er moest ge werkt worden voor de punten en Dennis van Belzen, Martien Neu- man, Joris Lodder, Patrick Gilde en Jeroen Damman wonnen na veel strijd. Door dit resultaat komen de Blues op vijf punten van de leider Jeto met een wedstrijd tegoed. middelburg - Zwemvereniging De Zeeuwse Kust houdt zaterdaga vond 22 december een kerstzwem wedstrijd voor het goede doel. Zo'n vijftien teams, bestaande uit acht personen, gaan tussen 8 uur 's savonds en 8 uur 's ochtends pro beren zoveel mogelijk geld op te halen vóór ALS. Teams van DZK, Bevelanders, Gan- ze, Honte, Onderdak, Zeelandia en de Bruinvis hebben zich al inge schreven voor het evenement. „Het wordt een hele hap- pwening", vertelt Ernie van Wal lenburg van de organisatie. „Het is de bedoeling dat er van elk team steeds een zwemmer in het water ligt. Aan het eind kijken we welk team de meeste kilometers heeft afgelegd." De kerstzwemwedstrijd vindt plaats in het Vrijburgbad dat tus sen Middelburg en Vlissingen in ligt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39