'Mijn hoofd verziekt het niet langer' Kerstbestelservice Twente doet vertrouwen op in burenruzie met Heracles 361p ïrt Van der Klooster dicht bij Paralympics Bestel uw kerstdiner online t/m 19 december via maisonvandenboer.com I v a zaterdag 15 december 2012 ENSCHEDE - In zijn beste wedstrijd in tijden is FC Twente vrijdaga vond bij vlagen over Heracles Al melo heen gelopen. Het leidde in de derby slechts tot een vrij kleine zege: 3-2. Gezien het aantal moge lijkheden had de thuisclub wel haast de dubbele cijfers kunnen ha len. Op een vrijwel onbespeelbaar veld maakten beide elftallen er een alle raardigst duel van. Dat was vooral de verdienste van de thuisclub, die voor een aanvallende aanpak had gekozen. Vlak achter Dmitri Boeli- kin was Dusan Tadic de tweede centrale spits. Nacer Chadli en Edwin Gyasi stonden op de flan ken. Dat leidde tot een reeks van kan sen voor de thuisclub, maar opval lend genoeg scoorde Heracles als eerste. In de 20e minuut schoot Marko Vejinovic een vrije bal via de binnenkant van de paal achter doelman Sander Boschker, nog steeds de vervanger van de gebles seerde Nikolai Michailov. Ruim vijf minuten later was het al weer gelijk. In de stromende regen trapte keeper Remko Pasveer de bal in de voeten van Wout Brama, die op zijn beurt de vrijstaande Chadli vond. De Belg scoorde be heerst 1-1. FC Twente, dat de laatste weken maar moeizaam tot scoren komt, kreeg kans op kans. Chadli schoot in vrije positie naast. Peter Wisger- hof, die de zieke Rasmus Bengts- son vérving, zag de bal bovenop het doel landen. Verder raakte Ta dic nog eens de buitenkant van de paal, zag Douglas een kopbal door \9S&A65fXStëf^iS&%BazeSS5gS&XZgS0&XZ83&33S&S Nacer Chadli Kwame Quansah van de lijn ge haald en redde Pasveer heel goed bij een hard schot van Brama. Alleen al in de eerste tien minuten van het tweede deel kreeg FC Twente vier grote kansen. Na een prachtige aanval via Leroy Fer en Tadic 'stiftte' Chadli de bal tegen Pasveer op. Fer zelf schoot net naast, Douglas kopte voorlangs en de doorgebroken Boelikin stuitte vervolgens ook op Pasveer. De beloning voor de thuisclub kwam in de 63e minuut. Gyasi scoore na een hakballetje van de net ingevallen Luc Castaignos. Men had kunnen verwachten dat Heracles vervolgens zou instorten, maar niets bleek minder waar. Bin nen een minuut was het door een aardige schuiver van Thomas Bruns alweer gelijk. FC Twente moest opnieuw begin nen. Dat deed het elftal van Steve McClaren. Castaignos zorgde voor de 3-2. Kennelijk door een foutje in de re gie was op het grote scherm in de Veste duidelijk in de herhaling te zien, inclusief de befaamde streep, dat de beslissende treffer van Cas taignos buitenspel was. Toch voel de trainer Peter Bosz van Heracles Almelo zich na de 3-2 niet besto len. „Als je eerlijk bent moet je zeggen dat Twente de betere kansen had. De winst was verdiend." Wel wees Bosz scheidsrechter Eric Braam- haar nog even op de beelden. „Ik denk dat hij het in tweede instan tie ook wel heeft gezien dat de tref fer niet had moeten tellen. Hij kon zijn beslissing echter niet herroe pen. Bosz deed er niet moeilijk over. „Eerlijk gezegd gaf het me wel een bepaalde rust dat ik zeker wist dat het buitenspel was. Het verbaasde me wel dat het zo duidelijk ge toond werd." Trainer Steve McClaren vond dat FC Twente geweldig had gerea geerd na het teleurstellende spel en nederlaag een week eerder in de topper tegen PSV. „We hebben laten zien dat we kunnen knokken en voetballen." Het grote verschil was volgens Mc Claren dat zijn spelers de duels nu wel wonnen. „Vanaf het begin gin gen we de strijd vol aan en was er agressiviteit. We speelden directer, hadden een hoger tempo en speel den de kansen nu wel uit. Het was een mooie avond voor ons." Tijdens de halve finale van de KNLTB Tennis Masters laat Ange- lique van der Meet zien dat ze in korte tijd volwassen is gewor den. Ze speelt niet al te best en verliest met 6-4 6-4 van Quirine Lemoine, maar ze moppert nau welijks. „Ik ben de afgelopen maanden mentaal veel sterker geworden", zegt ze. „Ik kan te genslagen nu beter incasseren." door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Angelique van der Meet ging in juli, tijdens de eerste ronde van de Challenger Zeeland, een paar keer door het lint. Ze vloekte, gooide met haar racket en haalde zichzelf helemaal uit de wedstrijd, die ze uiteindelijk ook in drie sets verloor. „Dat is de laat ste keer dat er zoiets gebeurd is", zei ze vrijdagavond in Rotterdam, na haar verliespartij tegen Quirine Lemoine. „Sindsdien accepteer ik dingen makkelijker en sta ik niet steeds een uur stil bij een verloren punt" Dat Van der Meet (21) goed kan tennissen, bewees ze al jaren. De speelster uit 's-Heer Abtskerke deed het goed in het ITF-circuit en won ook verschillende fiitu re- toernooien. Maar iedereen - en dus zij zelf ook - wist dat er op mentaal gebied nog veel te win nen was. Ze liet zich immers mak kelijk uit het veld slaan. „Ik ben er aan gaan werken", vertelde ze in de kantine van het Topsportcen trum. „Het is misschien een beetje arrogant om te zeggen, maar ik kan heel aardig spelen. Maar mijn hoofd verziekte het steeds voor mij. Ik maakte het mezelf veel te moeilijk. Nu maak ik het mezelf juist makkelijk. Ik accepteer dat de scheidsrechter wel eens een bal uit geeft, terwijl ik hem op de lijn zag komen. Ik weet namelijk dat mijn tegenstandster zoiets ook wel eens overkomt." Die instelling heeft Van der Meet na 'Middelburg' geen windeieren gelegd. In de Belgische plaatsen Zwevegem, Rebecq en Charleroi en het Hongaarse Dobrich reikte ze ver en pakte ze veel punten voor de wereldranglijst. Ze steeg daardoor naar plaats 266. „Ik zit nu al een hele tijd lekker in mijn vel, omdat ik nu veel rustiger ben. Ik ben ook blij met mijn keuze om bij Gillis van de Gruiter te blijven. Ik kon voor geld naar een andere tennisschool en dus een andere trainer, maar heb dat niet gedaan." Van de Gruiter was daar vanzelf sprekend content mee. Van der Meet is het uithangbord voor zijn tennisopleiding in Halsteren. Hij wil graag nog lange tijd met haar door. „Zowel haar als mijn droom is de top honderd halen", zei hij vrijdagavond. „En dat is reëel, als ze zich zo doorontwikkelt. We ho pen dat ze in 2013 al kwalificaties van Grand Slamtoernooien kan MIDDELBURG - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster is vrijdag officieel genomineerd voor deelname aan de Paralympische Winterspelen van 2014 in Sotsji. De Vlissinger kreeg van sportkoepel NOCNSF te horen dat hij een week eerder aan de eisen voldaan had. De 35-jarige Van der Klooster ein digde begin december tijdens een Europa Cupwedstrijd in het Oos tenrijkse Pitztal als derde op de reuzenslalom. Naar aanleiding van die prestatie droeg de Nederlandse Ski Vereniging de Walchenaar voor bij NOCNSF. De sportkoepel oordeelde vervolgens dat de zit skiër zijn bronzen plak had be haald in een wedstrijd die sterk ge noeg bezet was en honoreerde de aanvraag voor een nominatie. Om daadwerkelijk naar Sotsji te gaan in maart 2014, moet Van der Klooster zijn nominatie nog verzil veren. Dat kan al door later in het seizoen op het WK of tijdens de fi nale van de wereldbeker in de top twaalf te eindigen op de reuzensla lom. Daarnaast wil hij zich nog proberen te plaatsen op andere dis ciplines, zoals de afdaling en de Su- per-G. Voor die onderdelen heeft hij nog geen nominaties binnen. Kees-Jan van der Klooster amuses voorgerechten soepen hoofdgerechten bijgerechten taarten De Goese Golf en Maison van den Boer bieden u deze feestdagen, de mogelijkheid om in huiselijke sfeer gezellig met uw gasten te koken én te genieten. Een culinair kerstdiner dat u voor een gezelschap van twee tot twaalf personen gemakkelijk kunt bereiden. Geen zorgen over alle voorberei- dingen, beschikbare tijd of uw kooktechnische kwaliteiten, maar in alle rust genieten! Bekijk het volledige kerstassortiment en plaats uw bestelling uiterlijk 19 december 2012 op maisonvandenboer.com MAISON VANDENBOER L '3o l)('CflCSe C(lll Laat uw bestelling thuisbezorgen of haalrhem af bij de Goese Golf op 24 december 2012! De glühwein staat voor u klaar!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36