Oostkapelle in ban van Serious Request Traplift huren? zeeland33 Stannah Activiteiten Serious Request Alleen bij de beste! zaterdag 15 december 2012 December is meer dan alleen Sinterklaas en Kerst. Sinds enkele jaren valt Serious Request in deze maand ook niet meer weg te denken. door Denise van Minnen Drie dj's, dit jaar Giel Beelen, Gerard Ekdom en Michiel Veenstra, la ten zich zes dagen op sluiten in een Glazen Huis om geld in te zamelen voor een goed doel. Daarbij komt dat ze die da gen niet mogen eten en 24 uur per dag radio en televisie moeten ma ken. Ook dit jaar voert heel Neder land weer actie om zoveel moge lijk geld in te zamelen voor het Glazen Huis, dat dit jaar in Ensche de staat. Zo ook in Oostkapelle waar een re plica van het Glazen Huis in En schede is opgebouwd. Bijna alle be drijven in het dorp werken mee aan de acties om de babysterfte te rug te dringen. Want dat is het goe de doel voor dit jaar: 'Let's hear it for the babies'. Het Glazen Huis bevindt zich in het hart van Oost kapelle in de serre van eetcafé De Babbelaar. In de week voor Kerst mis mogen drie inwoners van het actievoerende dorp, Jeroen Burgs, Hans Burgs en Reinier Wonder- gem, zich dj's van het Glazen Huis in Oostkapelle noemen. Zij verzor gen zeven dagen lang een radiopro gramma, waarbij het publiek de kans krijgt om tegen betaling plaat jes aan te vragen. Het hele dorp is in de ban van de actie, en ook buiten Oostkapelle zijn er acties opgezet. „Er lopen al meer dan tachtig acties van zowel mensen in het dorp als van buiten Oostkapelle", vertelt mede-organi sator Susanne Coppoolse. Het programma voor volgende week is onlangs bekendgemaakt. Er staan liveoptredens gepland, er is een Winterfair, een kindermid dag, een biljartclinic en een con cert van het Madrigaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool. De echte hoogtepunten van de week zijn een akoestisch optreden van Danny Vera en de mogelijk heid om te abseilen van de kerkto ren. Ondertussen is Oostkapelle al hele maal klaar voor de actieweek. „De serre is deze week voorzien van slaapplekken voor de dj's en een geluidsinstallatie voor de muziek." De dj's bereiden zich ook al een maand voor op een week lang zon der eten. „De mannen staan onder toezicht van een medisch team. Ze volgen al een maand een speciaal dieet waarbij hun wordt afgeraden alcohol te drinken en te roken", al dus Coppoolse. De mannen sluiten zich dinsdag 18 december op. Susanne Coppool se durft het haast niet te zeggen maar toch: „Stiekem hopen we op een opbrengst die richting de 10.000 euro loopt, maar we zijn sowieso blij met elk bedrag." Op de website www.oostkapellesr.nl is het hele programma terug te vinden. De organisatoren van Serious Request Oostkapelle: boven Susanne Cop poolse, midden van links naar rechts Jeroen Burgs (tevens DJ), Marga Jobse en Jacco de Lignie, onder Hans Burgs (tevens DJ), foto Stanowicki Fotografie Niet alleen in Oostkapelle wordt actie gevoerd voor Serious Request. Heel Zeeland zet zich in voor de baby's. Hieronder een overzicht van de grootste acties. De Middelburgse atletiekvereniging Dynamica houdt op 21 december de Se rious Request Run. De avond bestaat uit een sponsorloop voor jongeren en een marathonquiz in het clubhuis. Ook kun nen Zeeuwse atleten de 3000 meter lo pen op de nieuwe atletiekbaan tussen Middelburg en Vlissingen. Alle opbreng sten van deze dag gaan naar het goede doel van Serious Request 2012. Bij de schaatsbaan aan het Havenpark in Zierikzee is dit jaar ook een Glazen Huis te vinden. Dit huis is mogelijk ge maakt door organisatoren van het Rode Kruis, Markant Schouwen-Duivenland, Ro tary Schouwen-Duiveland en het eilande- lijk Welzijnshuis. Het Glazen Huis zal van 15 tot 24 december in gebruik zijn. Ook met dit huis wil men zoveel mogelijk geld ophalen voor het goede doel. Op vrijdag 21 december komen de Middelburgse mama's van Middel- burg4mama op voor de baby's. Vier moe ders hebben een benefietavond georgani seerd onder de naam 'Be my baby'. De avond bestaat uit een diner, een veiling en een mogelijkheid om de dansvloer te betreden. Vorig jaar deden de vrouwen ook mee; toen leverde dat 8.000 euro op. Dit jaar gaan de dames voor 10.000 euro. In Domburg zijn ze ook heel het jaar door al bezig met actievoeren voor Se rious Request. Zo is er geld verzameld bij Badhotel Domburg door simpelweg een Glazen Huis:spaarpot neer te zetten. Er is een veiling geweest en er zijn spullen op de rommelmarkt verkocht. Ook de schoolkinderen van OBS De Golfslag heb ben het Badhotel een handje geholpen; zo zamelden zij geld in door zelfgemaak te kerstkoekjes en kerststukjes te verko pen. Tijdens het benefietdiner op maan dag 17 december hoopt Badhotel Dom burg ook nog geld op te halen. Op die avond wordt er 24,50 euro per couvert aan het goede doel geschonken. Theatergroep Zierik heeft ook een spe ciale actie bedacht onder de naam: 'Diner meer". Dit programma is geschikt om te spelen in een restaurant. De groep daagt restauranteigenaren en andere geïn teresseerden op Schouwen-Duiveland uit om de samenwerking aan te gaan om op deze manier geld voor het goede doel bij een te brengen. Theatergroep Zierik is voor de actie een veiling begonnen. Tot 24 december kunnen horecagelegenhe den bieden op 'Diner meer'. Er wordt uiteindelijk gespeeld voor de hoogste bie der. Alle locaties van Kindercentrum Juultje zullen lege statiegeldflessen inzamelen voor Serious Request. Je kunt je statie geldflessen inleveren op elke locatie van Juultje. Er is op elke groep een donatie box aanwezig waar geld in gedoneerd kan worden. Ook met activiteiten met de kinderen zal Kindercentrum Juultje geld inzamelen voor het goede doel. Een voor beeld hiervan is een dansmiddag die me de mogelijk wordt gemaakt door Health- center Bodyline. Vrijdag 21 december houdt Jongeren centrum Big-S een kinderkerstgala in Burgh-Haamstede. De opbrengst van de entree gaat naar het Glazen Huis. De kin deren worden om 19.00 uur in galakle- ding verwacht. De entree is 2 euro: hiervoor krijgen de kids een verzorgde avond. Om 20.30 uur mogen de kinderen weer opgehaald wor den, maar de ouders mogen natuurlijk ook gezellig blijven. Fabriek Koninklijke Zeelandia in Zierik zee levert grondstoffen voor een speciaal Serious Request-brood. Dit brood wordt bij verschillende bakkers in heel Neder land verkocht. Per verkocht brood gaat er 1 euro naar Serious Request. Het speciale brood bestaat uit muesli, cranberries, abri kozen en suikerstukjes. De actie loopt nog tot 24 december. Taxibedrijf Budget Vervoer Zeeland geeft per taxirit 1 euro aan het goede doel. Het taxibedrijf rijdt vooral op Wal cheren. Het zet zich tot 18 december in voor het Glazen Huis. Een sportbegeleider in Axel geeft een uur lang een leger-/sporttraining weg. Hij werkt bij de commando's en bij Deltasport. Dat wordt dus keihard trai nen. Omdat iedereen zijn eigen grens kan opzoeken, kunnen geoefende sporters en onervaren mensen meedoen. De actie duurt van 10.00 tot 11.00 uur. Het in schrijfgeld - 5 euro - gaat rechtstreeks naar Serious Request. Fletcher Hotel-Restaurant Nieuwvliet Bad en Hotel-Restaurant De Dikke Van Da- Ie steunen sinds 12 december het goede doel van 3FM Serious Request. Vanaf de ze datum doneren de hotels bij elk ver kocht driegangendiner 1 euro aan het goede doel van 3FM. Fletcher begint in december ook een voucheractie. Van el ke verkochte voucher doneert Fletcher Hotels 1 euro aan 3FM Serious Request. Boeken gasten ontbijt bij, dan doneert Fletcher 2 euro en bij het bijboeken van een driegangendiner wordt het bedrag verdrievoudigd naar 3 euro. Op de actie website wordt door middel van een teller de stand bijgehouden. Schouwen-Duiveland doet voor het eerst met twee reddingsbrigades mee aan de actie Serious Rescue. Behalve strandreddingsbrigade Westerschouwen vaart dit jaar ook reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland mee in een honderd kilo meter lange sponsortocht naar het Gla zen Huis in Enschede. In totaal doen der tig boten van 26 reddingsbrigades mee aan Serious Rescue. Vooraf en onderweg proberen ze zoveel mogelijk geld op te halen voor het goede doel. Het vertrek punt is Arnhem en de tocht eindigt 23 december in Enschede. Op de kerstmarkt van 18 december in de hal van ZorgSaam Locatie De Honte verkoopt Het Geboortecentrum ZorgSaam cupcakes. De opbrengst gaat naar de Serious Request actie van 3FM. Informeer mij vrijblijvend over de O buitentraplift O traplift rechte trap Q traplift met 1 of 2 bochten BEL GRATIS 0800-0228-700 (toestel 2445) www.stannah.nl - info@stannah.nl 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift. De fiscus betaalt mee, ook bij huur! (Dhr/Mevr) Adres PC Plaats Telefoon Afd2445 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33