O- in twee fotoboeken VERHUIZEN MET ZORG! «ijgr 0118 61 26 69 I I Drugsfabriekje ontmanteld LLECTIEcn zaterdag 15 december 2012 MIDDELBURG Vinylplatenmarkt in De Spot In Poppodium De Spot aan de Bed- dewijkstraat in Middelburg is zon dag, een grote koop- en ruilmarkt voor verzamelaars van vinylplaten. Vanaf 13.00 uur kunnen lp's uit de oude doos hier geruild, verkocht of gekocht worden. De beurs duurt tot 16.00 uur. Dan begint de pop quiz. VLISSINGEN Erwtensoep voor Serious Request Personeel van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Vlissingen verkoopt maandag en dinsdag erw tensoep met worst ten bate van de actie Serious Request. In het zie kenhuis in Goes gebeurt dat op dinsdag. Tijdens de actieweek van 18 tot 24 december staat in de Dorpsstraat in Oostkapelle een Glazen Huis, van waaruit lokale dj's een muziek programma maken. Het ADRZ-per- soneel biedt daar de opbrengst van de erwtensoepactie aan. Serious Request is een jaarlijkse ac tie van radiozender 3FM. OOSTKAPELLE Wandeling met gids door de Manteling Een gids van Staatsbosbeheer leidt zondag een wandeling door de Manteling bij Oostkapelle. De gids kent alle dieren, bomen en planten die tijdens het anderhalf uur duren de uitstapje het spoor kruisen. De wandeling begint om 10.30 uur bij Kasteel Westhove en kost 5 euro per persoon (kinderen 2,50 euro). OOST-SOUBURG Walchers Kerstkoor geeft concert Het Walchers Kerstkoor geeft van daag in de Historische Kerk Sou burg een kerstconcert met samen zang van traditionele kerstliederen. Tevens worden het kerstevangelie en gedichten gelezen. Toegang is gratis; er wordt wel een collecte ge houden. De kerk is open vanaf 19.30 uur. Aanvang: 20.00 uur. KOUDEKERKE Ambachtenmarkt wijn- en biergilde Het Walchers Wijn-, Bier- en Li keurmakers Gilde organiseert van daag, zaterdag, voor de vierde keer een hobby- en ambachtenmarkt. Tien brouwers van het Gilde geven een demonstratie. Bezoekers kun nen gratis bier en andere drankjes proeven. Het evenement begint om 9.00 uur in de verwarmde kassen van de fa milie Kesteloo aan de Middelburg sestraat 83a te Koudekerke. De toe gang is gratis, parkeren kan voor de deur. www.walchersgilde.nl AféHei ZiïveAciMd! GoudsjMid fcmsjfaaof 22 ïdHeïï wolstraat 197 vlissingen EDOX I «JSI varrderkooij Tjn edelsmeden Jan Simonse trekt al vanaf dat hij twintig was rond met een fotoca mera. Hij woonde achtereenvol gens in Middelburg, Amsterdam, Vlissingen, Middelburg, weer in Vlissingen en, uiteindelijk, weer in Middelburg. Hij had overal ver schillende banen. Vaak voor een beperkte periode, maar hij werkte ook 22 jaar als glazenwasser. Over al nam hij zijn camera mee. „De fo toboeken geven ook een beeld van mijn leven in die periode." Zo zien we in het Vlissingenboek fo to's van de zeevaartschool en fo to's die vanuit dit gebouw aan de boulevard zijn genomen. Ook is er een serie foto's die Simonse maak te toen hij bij De Schelde werkte. Het idee voor de fotoboeken ont stond toen Jan Simonse zijn dui zenden foto's aan het digitaliseren was. „Ik dacht 'daar zouden ande ren ook plezier van kunnen heb ben'." Hij ging met zijn plan voor een fotoboek van Middelburg naar De Drukkerij. „Ze vonden het een prima idee en stelden voor om ook meteen van Vlissingen een boek te maken." Van elk boek zijn vijfhonderd exemplaren gedrukt. „Ja, ik vind het wel leuk ja." Si monse is blij met allebei de boe ken, maar heeft een voorkeur voor het Vlissingenboek. „Dat vind ik toch iets meer hebben... Het spreekt me meer aan." De onder werpen in de boeken zijn bewust zo breed mogelijk gekozen. „Dan is het voor iedereen aantrekkelijk." Het Middelburgboek 'begint rustig', zoals Simonse het noemt. De eerste foto die erin staat, is genomen vanaf de rand van de stad, vanaf de kant waar nu Dauwendaele is, maar waar het toen nog bijna leeg was. De foto biedt zicht op Middelburg met daarvoor de houten voetgan gersbrug over de spoorlijn. Naar mate het boek vordert, worden de taferelen op de foto's drukker, ein digend op de Markt en Vlasmarkt. Het Vlissingenboek heeft een min der duidelijke opzet. Opvallend vind Simonse dat je in dit boek kunt zien hoeveel er gesloopt is in Vlissingen. „Meer dan in Middel- burg." Simonse begon in 1966 met foto graferen. „Met een kastje waar je van bovenaf in moest kijken." Daarna werkte hij met een Pentax. „Dan kon je zelf de belichting in stellen." In 1973 kocht hij een Ni kon. Jan Simonse heeft nooit be roepsfotograaf willen worden. „Nee, dat lijkt me niks. Het is pure hobby. Ik ga nu beginnen met och tend,- avond- en nachtfoto's." Middelburg. Fotoimpressie jaren '70, fotografie Jan Simonse, voorwoord en fotobijschriften Rob van Hese, cir ca 100 pagina's A4~formaat, prijs 9,90 euro. Vlissingen. Fotoimpressie jaren '70, fotografie Jan Simonse, voorwoord en fotobijschriften Ad Tramper en Anton Tanghe, circa 100 pagina's A^-formaat, prijs 9,90 euro. De presentatie van de fotoboeken van Jan Simonse is morgen in de Brasserie van boekhandel De Druk kerij aan de Markt in Middelburg. Aanvang 15.30 uur. MIDDELBURG - De politie heeft op industrieterrein Arnestein in Mid delburg een installatie voor de fa bricage van synthetische drugs ont manteld. De spullen werden woensdag in een loods ontdekt. Het Landelijk team Forensische Opsporing stelde vast dat het om grondstoffen en apparatuur ging die gebruikt worden voor het ma ken van illegale pillen. De politie heeft de spullen meegenomen. Er zijn tot op heden geen aanhoudin gen verricht. Nieuw Middelburg Middelburg PIRj,/y I Op woensdag 19 december yl*"' a.s.van 15:00 uur tot 16:30 uur yiïfi't- - - kont u diverse woningen in 'JV Niéuw Middelburg vrijblijvend w* bezichtigen. U kunt zich melden i; aan de Prins MauriKstraat 19 te - Middelburg en ran daaruit de andere woningen bekijken.Voor nreer informatie kunt u kijken KIJKDAG 19 DEC 15:00 T.'M 16:30 UUR M2Maiceiaarj.n: of jeStekjii Prijzen vanaf I I 1.600,- k.k. Om vergissingen te voorkomen ziet u de voorkant van het nieuwjaarskaartje, dat de bezorger u overhandigt, hiernaast afgebeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27